Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Léto Konečného: Trénující (boxující) dcera, nový přírůstek do rodiny a zrušené akce

  • Napsal Antonín Vavrda

Konečný s rodinouKonečný s rodinouÚSTÍ NAD LABEM – Dva týdny dovolené má za sebou promotér a trenér Lukáš Konečný, který si tak užil v kruhu nejbližších také své 42. narozeniny. Zároveň ale samozřejmě nezůstal úplně mimo boxerské dění, to vlastně ani tak úplně nejde a generální sekretář ČUBP (České unie boxerů profesionálů) to ani neumí. Mimochodem, chystal i jednu opravdu velkou pecku.

Pět dní pod stanem v Německu na Lužických jezerech, pak čtyři dny sjíždění řeky v Rakousku, aby po cestě zpět přivezl nového rodinného mazlíčka. „Bylo to plánované, děti tak dlouho otravovaly, až jsme podlehli. Máme doma Amerického bezsrstého teriéra, kterého si ale všichni užíváme,“ pousmál se Konečný, který má v rodině konečně dalšího chlapa, teriér je totiž pes a dostal jméno Dobby.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následně ještě vyrazil s manželkou Jarkou na šest dní do Bulharska, aby hned po návratu musel řešit boxerské záležitosti. První pátek v srpnu jej čeká další akci v jeho hospůdce Eden, ovšem on sám pochopitelně chce větší akce. S těmi mu ale hází – podobně jako dalším promotérům – klacky pod nohy všemožná vládní omezení.

„První dvě akce v Edenu splnily svůj účel. Padesát korun vstupné, celodenní podívaná s trochou vzrušení (první ovlivnila průtrž mračen nad Ústím), byť většina duelů byla o jasném vítězi. Je ale potřeba vymyslet něco většího, začínám více řešit i livestreamy,“ začal boxerské téma.

Jednu podobnou akci už měl připravenou, na konci léta v Letním kině v Ústí. Jenže ani tato show, která měla být boxersko-společenskou událostí padla. „V pondělí jsme to skrečovali, potřebovali jsme kapacitu kolem pěti tisíc lidí, aby se nám to vyplatilo zorganizovat. Termín byl na 6. září, musím holt vymyslet něco jiného,“ pokračoval Konečný.

Ten totiž chce za každou cenu souboj o český titul ve střední váze mezi Viktorem Agateljanem a Matúšem Babiakem, který měl být ozdobou právě Letního kina, stejně také má ve své stáji elitní boxery Fabianu Bytyqi a Tomáše Šálka. U nich se případně nabízí akce u německých partnerů z SES Boxing, ovšem i ti mají nyní omezené možnosti.

Aby těch zklamání nebylo dost, ještě před pádem akce bylo jasno, že nedojde na „celebrity fight“ Jaroslav Foldyna – Pavel Novotný. „Hodně mě to mrzí, důvody Jardy, proč to skrečoval, chápu a respektuji, byť mi nepřijde úplně ideální nejdříve neoficiálně (ústně) duel odsouhlasit a pak zrušit,“ připomněl několik jednání všech zúčastněných.

„Proto mě hodně potěšit Novotný, který byl v dané situaci ochotný vlézt do ringu se mnou a nechat si pro charitu rozbít čumák zadarmo. Měli jsme domluvu na 4x2 minuty a za každé kolo, které by ustál, by šly peníze na charitu. Pevně věřím, že něco vymyslíme, jakmile to situace dovolí. Třeba po blížících se krajských volbách dojde na jeho duel s Foldynou,“ snaží se přes všechny problémy zůstat pozitivní Konečný.

Mimochodem, pokud se mu povede do konce roku uspořádat boxerskou akci, uvidíme v akci i jednu z jeho tří dcer, která v posledních měsících propadla boxu a začala pravidelně chodit na tréninky po boku kamarádky Fabiany Bytyqi.

Pokud se nic nezvrtne, 29. prosince 2020 bude určitě letošní Lucerna, jejíž vrchol obstarají dle BoxRec.com aktuálně dva nejlepší Češi – Václav Pejsar a Vasil Ducár. Ve hře bude pás českého šampiona křížové váhy ČUBP a také by se mělo bojovat o pás nově vzniklé organizace ČPB (Čeští profesionální boxeři), kterou zaštiťuje světová federace IBF.

„Ten zápas mě velmi zajímá. Na jednu stranu je škoda, že dva naši možná nejlepší boxeři jdou proti sobě, ale na druhou stranu to vítězi otevře vrátka ven. Bude to velmi vyrovnané, ale asi bych lehce favorizoval Pejsara. Má za sebou více zkušenosti a jelikož jsou na tom oba jinak hodně podobně, mohlo by toto rozhodnout,“ ohodnotil Konečný duel nejprve svým sportovním okem.

Poté přidal pohled zástupce ČUBP, která patří do velké rodiny Evropské boxerské unie (EBU): „Je tu ale jiný problém... Pokud jsem dobře informován, chtějí akci uspořádat pod nově vzniklou asociací, což není možné. Také by se mohlo stát, že by všichni aktéři byli na dva roky suspendování, ale to mě začne zajímat až s blížícím se termínem. Zatím to nebudu řešit, mě jako zástupce ČUBP nikdo oficiálně neoslovil ani neinformoval.“

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze