Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Znovu počítán. A znovu triumf. Ruiz přetlačil po dvou tanečních kolech Arreolu na body

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz na podlaze od Arreoly
LOS ANGELES – Bývalý mistr světa Andy Ruiz Jr. (34-2, 22 KO) je zpět. Chris Arreola (38-7-1, 33 KO) mu ale nadělal obrovské potíže, a dokonce byl ve druhém a třetím kole blízko senzaci. Nakonec ale prohrál 0-3 na body (2x 109-118 a 110-117). Ruiz se tak stal povinným vyzývatelem skrze federaci WBA, které vládne jeho poslední přemožitel Anthony Joshua (24-1, 22 KO).

Měla to být pro obrozeného ex-mistra světa snadná práce. Někteří – včetně Dilliana Whyta – vnímali čtyřicetiletého Chrise Arreolu jako ideální „boxovací pytel“ na restart kariéry.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže tenhle „boxovací pytel“ byl na sobotní noc v Carsonu připravený skvěle. Ve druhém kole dokonce krásným zadním kontrem poslal velkého favorita do počítání. A do problémů, díky kterým protancoval jak druhé dějství, tak také to třetí.

Jenže opět dokázal Ruiz i svoji velkou bojovnost. Dravost. Ačkoliv byl blízko vlastnímu konci, pořád byl dost ostrý na to, aby Arreolovi nedovolil knockout. Aby ho sám ohrožoval drtivými a rychlými kombinacemi zavíranými pravidelně předním hákem.

„Ten chlap má vše. Zkušenosti coby veterán i tvrdý úder. Udělal jsem ale vše, co jsem musel, abych vyhrál. Nezapomínejte na to, že jsem byl dole a hrabu se zpět nahoru. Díky Bohu jsem zvítězil a mohu pokračovat ve své cestě. A počítání. Trefil mě dobře, ale neustál jsem o sobě věděl a věřil v sám sebe,“ usmíval se v pozápasovém rozhovoru muž, který dosud jako jediný dokázal v profesionálním ringu zdolat Brita Anthonyho Joshuu.

A muž, který před necelými čtyřmi tisíci fanoušků na otevřeném stadionu Dignity Health Sports Park (dříve StubHub Center) od čtvrtého kola opět převzal kontrolu na vývojem souboje. Ano, Arreola dokázal několikrát zahrozit, otřást Ruizem ale už nikoliv.

„Dostal jsem několikrát úder do ramene, což není nic příjemného a trochu mě to rozhodilo,“ rozpovídal se po duelu i poražený, který stejně jako soupeř čekal na vyhlášení výsledků se svým potomkem (nejmladším synem) v ringu. Faktem je, že především v osmém kole jej úder do ramene – respektive lopatky – hodně zabolel. Je třeba ale dodat, že Ruiz si byl úderu mimo vymezenou plochu vědom a dal svému soupeři šanci ruku vyklepat a zkoncentrovat zpět na boj.

Andy Ruiz slaví se svým synem a týmem

„Absolutně respektuji bodové rozhodčí, ale hlavními soudci jsou diváci. Zda je zápas baví, zda se vrátí domů s blaženým výrazem ve tváři. A to se myslím povedlo, na druhou stranu, nevěřím tomu, že jsem vyhrál jen dvě, nebo tři kola,“ doplnil trojnásobný neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa. Další šance se po dnešku nedočká, pokud teda nepřijde z pozice náhradníka.

K možnosti se znovu utkat třeba s Joshuou se naopak přiblížil Ruiz, duel byl nakonec označen jako eliminace federace WBA. A té vládne momentálně právě rodák z Watfordu.

Ještě předtím ale může dojít klidně i na odvetu. Bijec přezdívaný „Noční můra“ po ní zatoužil a jeho přemožitel se jí nebrání. A jistě i zmínění fanoušci, kteří i řečí čísel viděli – 270 přesných úderů (161 ku 109) z téměř 1200 pokusů (626 ku 521) – na těžkou váhu hodně akční podívanou...

Úderové statistiyk

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze