Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ŽIVOTNÍ ZÁPAS a loupež! Pejsar i přes down bil Kudrjašova, doma ale zvítězil Rus

  • Napsal Antonín Vavrda

Pejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: InstagramPejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: InstagramKRASNOJARSK – Václav Pejsar (14-9, 12 KO) má za sebou hořkosladký výlet do sibiřského Krasnojarsku. Desetikolovou bitvu s domácím ranařem Dmitrijem Kudrjašovem (24-3, 23 KO) zvládl skvěle, ovšem na body ji nakonec opanoval domácí bijec 2-1 (97-92, 95-94, 92-97).

Nejlepší výkon kariéry, přesně tak, jak sliboval, předvedl na dálné Sibiři plzeňský ranař Václav Pejsar. Už nástup do duelu a první kombinace z jeho paží dávala tušit, že tohle by mohl být jeho večer.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pejsar na statické „Ruské kladivo“ vletěl, byl aktivnější, tlačil ho, u provazů pracoval a poté se hned svazoval. A Kudrjašov, světová šestnáctka žebříčku BoxRec.com nevěděl, kam dříve skočit, co dělat.

Jeho obávaný hák z přední ruky? Nula.

Jeho drtivá zadní rovná, případně cross? Nula až do devátého kola, kdy tímto kladivem rozbil soupeři ruku. Ovšem byl až příliš unavený na to, aby dokázal indispozice protivníka využít.

Přitom ve třetím kole to vypadalo, že se přece jen trochu rozjel, ve čtvrtém pak tak dlouho lákal Pejsara do pasti pro svůj kontr až mu vyšel a český bijec šel v závěru tříminutovky na zem. Rychle se ale zvedl, minutová pauza mu dala dostatek prostoru se oklepat a páté opět předváděl kvalitní práci.

Pejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: InstagramPejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: Instagram

Kvalitní a soustředěnou. Až na moment v závěru čtvrtého kola totiž neudělal vlastně žádnou výraznou chybu. Snad jen v osmém a devátém pustil závěry dějství soupeři a možná tak zadělal na pozdější kontroverzi u vyhlášení výsledků.

Po sedmém kole byl totiž Kudrjašov ve svém rohu důrazně varován, že prohrává. Ani po něm se moc nezměnilo. Osmé a deváté mu možná i vyšlo, ovšem ani v desátém neudělal dost pro to, aby jej urval pro sebe. Alespoň u nestranných pozorovatelů. Anebo i ruských novinářů, tři respektované weby Vringe.com, Sports.ru a Fightnews.info o triumfu „Ruského kladiva“ pochybovaly. Reportéři přímo v hale mu nevěřili, ostatně i komentátoři oceňovali práci Pejsara.

Ovšem bodoví měli jasno. Všichni totiž byli domácí, jak většinou u podobných netitulových zápasů bývá. Semen Stachejev se díval na jiný duel, protože jej nabodoval 97-92 pro Rusa. Irakli Malazonia měl na svém lístku remízu, ovšem down rozhodl pro Kudrjašova, 95-94. Jen Roman Petrov byl dle všeho přítomen přímo v hale pod ringem, když zápas nabodoval 97-92 pro českého Rockyho.

Mimochodem, šéfredaktor Vringe.com Anton Gorjunov nadepsal titulek report jako „Loupež v Krasnojarsku“...

Autor těchto řádků viděl zápas 96-93 pro Pejsara, který se stal alespoň prvním soupeřem Kudrjašova, který jej donutil boxovat více než sedm kol. Ovšem zasloužil si více. Zasloužil si to, co nejspíše čeká na dalšího kvalitnějšího soupeře „Ruského kladiva“ – jeho body do světového ratingu BoxRec.com, které z něj dělají člena elitní dvacítky.

Pejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: InstagramPejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: Instagram

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze