Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Zkazili mi radost, zuří Kabayel. Jeho fanoušci po duelu vyprovokovali rvačku

  • Napsal Antonín Vavrda

Úvodní kolážÚvodní kolážMAGDEBURG – Byl to hodně zajímavý souboj. Zajímavější a zábavnější, než se čekalo. Jenže závěrečný gong duelu Agit Kabayel (21-0, 13 KO) vs. Kevin Johnson (35-18-1, 19 KO) odstartoval další. Daleko nechutnější a zbytečný...

119-110, 118-111 a 118-111. Toť verdikt bodových v souboji osmadvacetiletého Kabayela s o třináct let starším Johnsonem. Důvod k radosti. Jak pro vítěze, tak pro tábor jeho fanoušků. Opak byl pravdou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ve chvíli, kdy dával v ringu talentovaný německý boxer s tureckými kořeny rozhovor s pásem WBA Continental přes rameno, strhla se v sektoru jeho fanoušků mela. Mela, do které se zapojilo na padesát lidí a která vyústila ve zranění jednoho z členů pořadatelské služby.

Vzduchem létaly židle, někteří z přítomných spěchalo se schovat před agresí do ringu za boxery a jejich týmy. „Tohle je pro box ostuda. Ti lidé mi totálně zkazili veškerou radost z vítězství. Jsem smutný, hodně,“ pronesl Kabayel poté, co mela skončila. „Tohle do boxu nepatří. Oslavy 150. galavečera naší stáje jsem si představoval oslavit jinak. Musíme holt příště být při organizaci důslednější,“ přidal se šéf jeho stáje SES Boxing Ulf Steinforth.

Ten byl v ringu také a sledoval dění po ním. Dění v autokině – Seebühne Elbauenpark – kde si to stáj oblíbila v době koronavirové. A kam nyní mohlo přijít už „normálně“ na tisíc boxerských fanoušků. Pár jedinců ale celý zážitek zbytku zničila.

Přitom galavečer se povedl. Stejně jako hlavní duel. Americký „Kingpin“ je nevyzpytatelný a často jeho výkon a jeho zápasy vypadají dle to, jak se na ně právě vyspí. Na Kabayela se vyspal dobře, chtěl boxovat, snažil se. Nestačilo to, domácí bijec si soupeře hlídal hlavně pohybem, pár světlých okamžiků ale bývalý neúspěšný vyzývatel Vitalije Klička měl.

Hlavně pak v posledních dvou kolech, kdy už přece jen německému „tanečníkovi“ došla lehce šťáva a Johnson jej začal zasypávat svými kombinacemi a tvrdými údery hodnými bijce s jeho přezdívkou. Jedenácté šlo určitě do amerického rohu a dvanácté? Parádní akce zakončená desetivteřinovou otevřenou výměnou v samém závěru.

Jen škoda, že jak bylo zmíněno, někteří fanoušci neměli dost a jako by chtěli pokračovat...

Rvačka po zápaseRvačka po zápase

Rvačka po zápaseRvačka po zápase

Rvačka po zápaseRvačka po zápase

Kabayel vs. JohnsonKabayel vs. Johnson

Kabayel vs. JohnsonKabayel vs. Johnson

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze