Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Valdez okouzlil v mexickém bitvě úžasným K.O. A už se mu nabízí Stevenson

  • Napsal Antonín Vavrda

Berchelt inkasuje od Valdeze / zdroj foto: Top Rank BoxingBerchelt inkasuje od Valdeze / zdroj foto: Top Rank BoxingPRAHA – V noci na neděli se uskutečnila noc plný talentů pod hlavičkou Top Rank Boxing a ESPN. Hlavní chod pak obstarali mexičtí bijci, vítězný vyzývatel Oscar Valdez (29-0, 23 KO) i sesazeným šampion Miguel Berchelt (37-2, 33 KO).

PPV NA SAVE BOXING ÚSTÍ NAD LABEM ZAKUPUJTE JIŽ NYNÍ ZDE!

Měla to být boxerská klasika. Mexická klasika. A také byla. Za deset kol dohromady nastřádali oba krajané téměř 1000 úderů, z toho na 250 našlo cíl. Větší díl z obou statistik ukrojil vítěz. Před zápasem pro mnohé překvapivý, po konci oslavovaný a zasloužený.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Knockoutový úder Valdeze byl jedním z nejlepších, které jsem kdy viděl. Zasloužený nový šampion,“ vyťukal na svůj Twitter například i jistý Earvin „Magic“ Johnson, jeden z nejlepších basketbalistů všech dob.

Chvíle slávy a úspěchu si užíval i sám třicetiletý dvojnásobný olympionik a nyní také dvojnásobný mistr světa. „V životě není nic lepšího než to, když ukážete lidem, že se pletou. Mám seznam lidí, kteří o mně pochybovali. Moje modly o mě pochybovaly. Experti a analytici o mě pochybovali. Říkali, že mě Berchelt knockoutuje. Mám pro všechny jednu zprávu: Nedovolte, aby vám někdo říkal, co můžete a nemůžete,“ zářil s pásem WBC v super pérové váze přehozeným přes rameno.

Úderové statistiky zápasuÚderové statistiky zápasu

Valdez udělal vlastně od začátku vše dobře. Skvěle se pohyboval, šikovně kontroval, prostě postupně rozbíjel o rok mladšího šampiona, který dosud až na jedno zaváhání z roku 2014 demoloval soupeře na počkání. Skoro se dá říct, že čím papírově těžší soupeře dostával, tím drtivější a impozantnější jeho triumfy byly.

Jenže na 40. protivníka profesionální kariéry zbraň nenašel. Poprvé byl počítán v kole číslo čtyři, podruhé v devátém. Desáté, závěrečné de facto celé otřesen „protančil“. Vlastně to bylo jen čekání na konec, na chybu. Ta přišla pár vteřinek před koncem kola, kdy dal šanci Valdezovi na jeho oblíbený kontr z ponoření z přední ruky.

Ještě, než Berchelt dopadl obličejem k podlaze ringu, zazněl gong pro konec kola. Zároveň bylo ale jasno, že skončil i celý zápas. A že se počítat nebude. „Jsem tak šťastný, že bych mohl udělat salto jako Téofimo Lopéz,“ smál se Valdez, který ale předtím poklekl i před otřeseného protivníka sedícího uprostřed ringu na židličce a obrazně i slovně se mu poklonil.

„Chci popřát svému příteli Miguelu Bercheltovi jen to nejlepší. Jsem si jistý, že se stane znovu mistrem světa, protože je skutečný bojovník, ke kterému chovám jen úctu. Doufám, že se brzo vrátíš do ringu, šampionem. Brzké uzdravení,“ napsal pod společnou fotku na svém Instagramu.

Valdez vs. Berchelt / zdroj foto: Top Rank BoxingValdez vs. Berchelt / zdroj foto: Top Rank Boxing

Veřejná reakce na sebe nenechala dlouho čekat. „Děkuji ti. A děkuji všem, kteří měli strach o můj zdravotní stav. Jsem v pořádku. Prostě to nebyla tentokrát moje noc. Bolí to, o tom žádná, ale o tom to je. Buď vyhraješ, nebo prohraješ. Není to poprvé, co jsem padl a jsem si jist, že se vrátím silnější,“ vzkázal sesazený šampion.

Zatímco ten už po nočním propuštění z nemocnice musí předně myslet nyní na řádnou rekonvalescenci, aby neuspěchal svůj návrat, Valdez může řešit první obhajobu titulu. „Skvělá práce, ale ještě je tu jeden, klíčový zápas,“ nechal se na svém Twitteru slyšet mladý Američan, stříbrný z olympiády v Riu, Shakur Stevenson (15-0, 8 KO).

„Slyšel jsem, že chceš bojovat. Dobře, pojďme na to, jsem připravený, chci bojovat, chci, aby se diváci bavili,“ reagoval téměř okamžitě na výzvu o sedm mladšího leváka, který je zároveň coby bývalý šampion WBO v pérové váze povinným vyzývatelem vítěze souboje o tento pás v super pérové váze mezi Jamelem Herringem a Carlem Framptonem. Ten je naplánován na březen.

Že by si Stevenson „odskočil“ pro duelu s Valdezem, nebo naopak zkusí porazit lepšího z této dvojice a poté budeme svědky sjednocujícího souboje? Obojí je možné a ba co více, reálné. Za všemi totiž stojí stejný promotér i televizní společnost, tedy Top Rank Boxing a ESPN...

Valdez vs. Berchelt / zdroj foto: Top Rank BoxingValdez vs. Berchelt / zdroj foto: Top Rank Boxing

Valdez vs. Berchelt / zdroj foto: Top Rank BoxingValdez vs. Berchelt / zdroj foto: Top Rank Boxing

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze