Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Usvědčený vrah, silák, 200kilový zápasník MMA. Ruský promotér opět 'zářil'

  • Napsal Antonín Vavrda

Michail Kokljaev po výhřeMichail Kokljaev po výhřeKRASNOGORSK – Ruský promotér Vladimir Chrjunov rozhodně nemá úplně tu nejlepší pověst. ŽE by si z ní ale něco dvakrát dělal, to se říct nedá. Důkazem budiž další hodně kontroverzní víkendová akce v Krasnogorsku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dlouhé roky stál za kariérou Alexandra Povětkina, ten se ho ale před lety celkem rád a ochotně vzdal. S dvojicí sourozenců Čudinovů si ale rozumí, možná je spojuje také silná radikalizace, ostatně všichni patří, respektive podporují motorkářský gang „Noční vlci“, který rozhodně nemá bezúhonnou pověst.

PPV NA SAVE BOXING ÚSTÍ NAD LABEM ZAKUPUJTE JIŽ NYNÍ ZDE!

Už loni a také v listopadu roku 2019 uspořádal Chrjunov galavečery, na kterých vystupovaly domácí celebrity. Bohužel, ty ne vždy patří mezi zástupce večerní školy. Namátkou stačí říct jméno mladšího bratra slavného Fjodora Jemeljaněnka – Alexandra. Právě ten před čtrnácti měsíci poměřil síly se silákem Michailem Kokljaevem, kterého s přehledem v boxerském souboji ukončil.

A právě dnes již dvaačtyřicetiletý a stotřicetikilový obr byl jedním z bizarních protagonistů sobotní akce. Ruský strongman měl tentokrát přece jen snadnějšího protivníka, blogera Arťoma Tarasova. Toho zdolal ve čtyřech kolech na body.

„Jsem rád, že se m povedlo vyhrát. Na rovinu, týdny po prohře s Jemeljaněnkem byly pro mě strašné, stal se ze mě na chvíli alkoholik a žrout, pár týdnů jsem se vůbec neukázal v tělocvičně, prostě jsem chlastal a přecpával se. Jsem rád, že je to za mnou,“ svěřil se s odstupem času Kokljaev.

Jeho duel ale rozhodně nebyl tím „nejzajímavějším“. V dalším se proti sobě postavil další strongman, napravený kriminálník a také shodou okolností MMA zápasník Vjačeslav Dacik, kterému se postavil Kamerunec Tyson Dijon. Ten nejenže neměl žádné větší boxerské zkušenosti, na ruského hromotluka mu také chyběla nějaká ta kila. Výsledkem byl drsný knockout, kdy bijec s přezdívkou „Afrika“ skončil mimo šestnáct provazů. Nakonec naštěstí bez vážnější újmy na zdraví.

Vrchol v tomto ohledu ale obstarala jiná dvojice – Maxim „Mad Max“ Novoselov a Denis Vildanov. Druhý jmenovaný patří mezi další zajímavé exempláře bojové scény, když se věnuje MMA. Ovšem na nějaké větší úspěchy to nejspíše nevypadá, jelikož váží kolem 200 kilogramů, takže do většiny větších organizací má stejně dveře zavřené.

V Rusku ale nic nemožné. Třeba i jeho zápas na galavečeru s vrcholem v podobě zápasu ex-mistrů světa Fjodor Čudinov (23-2-1, 16 KO) vs. Isaac Chilemba (26-7-3, 10 KO) – který skončil mimochodem remízou – se sedmačtyřicetiletou „celebritou“ Novoselovem. Ten byl v roce 1993 odsouzen na čtrnáct let vězení za vraždu, po propuštění v roce 2004 se do basy o osm let později vrátil. Tentokrát kvůli obchodu s drogami. Jenže...

Kromě těchto záznamů také patří mezi propagátory ruského národního bojového sportu – sambo (bojoval v něm například i Chabib Nurmagomedov, nejúspěšnějším trenérem v tomto sportu pak byl co do zisku medailí jeho loni zesnulý otec Abdulmanap).

Novoselov vs. VildanovNovoselov vs. Vildanov

Sestřelený Tyson DijonSestřelený Tyson Dijon

A proto se mu dostává ve vlasti velké pozornosti. Ostatně jeho impozantní nástup a souboj s Vildanovem budiž důkazem. Mimochodem, Novoselov jej dokázal vyhrát TKO ve čtvrtém kole...

„Pro skutečné boxery to není, ty podobná akce určitě nezaujme, ale pro laika? Myslím, že je to pro box skvělá reklama. Koneckonců, mohli si vybrat jakýkoliv sport a vybrali si tento,“ řekl k podivné akci bývalý mistr světa těžké váha Nikolaj Valujev, který se zjevně dostal ze svých nedávných vážných zdravotních problémů.

S názorem za akci (a obsazení) Chrjunova ale s ním zas tolik lidí nejspíše nesdílí...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze