Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Troubení na počest výhry, či skandálu? Hořejšek v autokině 'padl' s Kraftem (video)

  • Napsal Antonín Vavrda

Autokino v DüsseldorfuAutokino v DüsseldorfuDÜSSELDORF – První výjezdy do zahraničí mají za sebou o tomto víkendu čeští boxeři. Ostudu v německém Düsseldorfu neudělali, minimálně Karel Hořejšek (17-13-3, 14 KO) ale může cítit pachuť další hořké zkušenosti...

Byl to hodně zajímavý a velký projekt. Už v dubnu se v Düsseldorfu otevřelo obří autokino, díky kterému mohli milovníci filmů sledovat i v době koronavirové oblíbené snímky nejen doma na gauči. Autokino ale neskončilo s rozvolňováním restrikcí, naopak, pořadatelé se rozhodli přidal další a další možnosti zábavy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V sobotu 11. července přišli s prvním boxerským galavečerem mezi auty. Ten uspořádala stáj Universum Box Hamburg, kdysi slavná to formace, kde například startovali profesionální kariéru Gennadij Golovkin či oba bratři Kličkové, ale která v první dekádě třetího tisíciletí neslavně skončila.

Mimo jiné i kvůli korupci a sporným verdiktům zápasů hlavních hvězd. Bohužel se zdá, že v podobném duchu navázala i obrozená stáj spolupracující s manažerem Karimem Akkarem.

Jedním z nejsledovanějších zápasů večera byl ten mezi domácí hvězdičkou polotěžké váhy Jamesem Kraftem (18-0-1, 9 KO) a Karlem Hořejškem. Třiadvacetiletý rodák z Mnichova se ještě po prvním a vlastně i po druhém kole usmíval, když se vracel zpět do svého rohu. K tomu přidával uznalé grimasy na konto výkonu svého o patnáct let staršího rivala.

Jenže postupem času se výraz bijce přezdívaného „Baby Face“ měnil. Chřadnul, kvůli rostoucí únavě byl úsměv rychle pryč. Třetí a čtvrté kolo Kraftovi absolutně nevyšlo, stejně tak páté. Také v šestém byl ve velké defenzivě, ovšem zápasovými zkušenostmi dokázal celkem kvalitně z obrany pracovat a kontrovat. Navíc únava v této fázi doběhla i Hořejška.

Ostatně tyto aspekty na soupeři ocenil také český bojovník po zápase, kdy jej kamery sledovaly, když si svlékal ve svém rohu rukavice. A když tak nějak se svými trenéry očekával dění příští. Dominic Kuhaupt nabodoval duel 58-56 pro českého bijce (stejně viděl zápas autor těchto řádků), Christian Rösen viděl souboj 58-56 pro Němce. A Maurizio Rinaudo pak 58-57 pro domácího, který tak mohl slavit za troubení auto v hledišti. Zda bylo oslavné, či otrávené, těžko soudit.

Z verdiktu byli každopádně zaskočeni také komentátoři, podivný je hlavně ten 58-57. Rinaudo totiž musel nabodovat jedno kolo coby remízové. A při vší úctě, těsněji vyhraná kola šla za Kraftem, nikoliv Hořejškem, stále ještě úřadujícím českým amatérským šampionem v polotěžké váze.

Mimochodem, BoxRec.com nově dává možnost komukoliv jakýkoliv zápas nabodovat, a oba autoři, kteří tak učinili mimo oficiální bodové, viděli zvítězit českého boxera.

Na galavečeru, který byl dle slov Akkara světovou premiérou podobného typu a který byl přenášen živě do 43 zemí na pěti světových kontinentech, boxovali ještě další dva čeští zástupci:

Pavel Albrecht (4-6, 4 KO) předvedl v polotěžké váze podobně vyrovnanou (možná i vítěznou) šestikolovou bitvu s neporaženým Lucou Antoniem Cinqueonciem (10-0, 7 KO), kterou bodoví viděli 3x 58-56 pro vítěze, nezdolná Tereza Dvořáková, která stihla po koronavirové pauze už čtvrtý zápas (dva boxerské a dva v Undergroundu), prohrála s Dilarou Kisikyolovou (3-0, 1 KO) taktéž těsně ve čtyřech kolech 3x 37-39.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze