Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Srážka s naštvaným vlakem nevyšla. Gorman zdemoloval Šoura ve dvou kolech

  • Napsal Antonín Vavrda

Gorman vs. Šour / zdroj foto: Frank WarrenGorman vs. Šour / zdroj foto: Frank WarrenLONDÝN – Český bijec Pavel Šour (13-4, 8 KO) neuspěl ani při čtvrtém souboji na půdě soupeře v profesionální kariéře. V sobotu večer nestačil v britské metropoli na talentovaného Nathana Gormana (18-1, 12 KO), který jej ukončil v úvodu druhého kola.

Velkou trpělivost předvedl rozhodčí Bob Williams. Viděl v očích osmatřicetiletého českého veterána odhodlání, snahu se bít. Snahu se neustále zvedat ze země. Jenže, když rozzuříte 123kilový vlak z Nantwiche, těžko ho už zastavujete.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Čtyřiadvacetiletý Gorman byl velkým favoritem souboje, svěřence legendárního Rickyho Hattona navíc ještě nadzvedla nezaviněná srážka hlavami v první minutě souboje. Lehká trhlinka na levým okem ho nastartovala. Dokonce si na ni stěžoval hned po konci zápasu, poté ještě ve středu ringu při vyhlašování.

A také proto soptil pokaždé, kdy dostal Šoura na zem. Pokaždé chtěl přidat ještě jedno své kladivo navíc. Kladivo, které při sparinzích více než dva roky zpět přimělo Václava Pejsara dodržet cíl – přesun do křížové váhy: „Má strašné bomby, to jsem nezažil. Tady v té váze nemám proti takovým klukům co dělat.“

Gorman vs. Šour / zdroj foto: Frank WarrenGorman vs. Šour / zdroj foto: Frank Warren

Slova Pejsarova přemožitele a doma neporaženého českého šampiona po zápasovém setkání s Gormanem? „Byl to asi nejsilnější soupeř, se kterým jsem se za dvacet let v ringu potkal. Pokaždé, když jsem dostal úder, tak jsem měl pocit, že mě srazil vlak. Na pár vteřin mi vždy zhasnul obraz a podlomil kolena. Byl jsem na tom před zápasem psychicky dobře, odhodlaný bojovat až do konce, proto jsem vždy vstal a snažil se pokračovat,“ napsal na svůj Instagram rodák z Plzně.

Ten také zareagoval na komentáře některých fanoušků, kteří nechápali, proč se snažil jít s Gormanem do přestřelky, proč se snažil jít „pistolí proti kulometu“. Zkušený bijec ale měl své logické důvody: „Ano, mohl jsem to zkusit na techniku, ale já se s ním nechtěl prát, já se ho jen snažil přibrzdit v rozletu, což neklaplo.“

Dlužno dodat, že oné srážce hlavami a zvýšení obrátek Gormana mu opravdu příliš možností v malém londýnském ringu nezbývalo. Zvláště, když je Brit i přes svoji obrovskou figuru sám velmi šikovný a pohyblivý na nohou. Což ostatně proti českému šampionovi v těžké váze dokázal.

„Podobní soupeři jsou po silové stránce úplně někde jinde než já. Také shledávám nedostatek v absenci těžkých sparingů, což v Čechách budu shánět jen těžko. Tvrdé zahraniční sparingy v kempech pomohou k tomu, že člověk nečumí jak zjara, když dostane pořádnou bitku. Resumé je jasné – mistr světa už ze mě nebude, ale box je pořád baví. Ještě rok a půl (do 40. narozenin) bych se rád pleskal v ringu,“ dodal s nadhledem.

A ostatně, jeden cíl už tu je – udržet domácí neporazitelnost proti podobně úspěšnému rivalovi: Vasilu Ducárovi. „Ano, o ten zápas mám velký zájem, nabídka už tu byla, uvidíme,“ řekl ještě před galavečerem pro Profiboxing.cz. Vzájemnou komunikaci pak v pátek ve streamu Václava Pejsara, dalšího elitního českého boxera, potvrdil i držitel českého titulu ve váze křížové.

Gorman vs. Šour / zdroj foto: Frank WarrenGorman vs. Šour / zdroj foto: Frank Warren

Máme se nač těšit. Ostatně už v pátek bude v akci právě posledně jmenovaného, kterého v Moskvě čeká domácí ranař Alexej Papin (12-1, 11 KO)...

A ještě zpět do Anglie – jestliže Šour na překvapení nedosáhl, tak na galavečeru Franka Warrena ke dvěma přece jen došlo. Vychvalovaný prospekt Stephen Adentan (0-1) dostal nařezáno při svém debutu mezi profesionály od Adriuse Ruzase (2-2, 1 KO).

V hlavním souboji večera pak prohrál v pěti kolech do té doby nezdolaný talent Willy Hutchinson (13-1, 9 KO), kterého v pěti kolech zbil Lennox Clarke (20-1-1, 8 KO) a stal se tak novým britským mistrem a také šampionem Commonwealthu v super střední váze.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Gorman vs. Šour / zdroj foto: Frank WarrenGorman vs. Šour / zdroj foto: Frank Warren

Gorman vs. Šour / zdroj foto: Frank WarrenGorman vs. Šour / zdroj foto: Frank Warren

Gorman vs. Šour / zdroj foto: Frank WarrenGorman vs. Šour / zdroj foto: Frank Warren

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze