Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Smith je šampionem. Konečně. Na Beterbijeva či Bivola ale bude muset přidat

  • Napsal Antonín Vavrda

Joe Smith slavíJoe Smith slavíPRAHA – Dostal další šanci a čekala se jednoznačná práce. Jenže ta se nakonec nekonala. Joe Smith (27-3, 21 KO) se sice konečně stal světovým šampionem, ovšem triumf nad Maximem Vlasovem (45-4, 26 KO) byl všechno, jen ne dominantní.

Jednatřicetiletý rodák z Long Islandu má krásný příběh, ideální pro palcové titulky. Ostatně, také my jsme vám ho před víkendem přiblížili. Sám Joe Smith po duelu přidal – podobně jako jeho promotér – několik připomínek na to, jak tento chasník začínal a jak vlastně stále pokračuje, coby dělník a spolumajitel firmy, která se zabývá opracováním dřeva.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jisté je, že na o tři roky staršího rodáka ze Samary tato životní cesta soupeře dojem neudělala. Pokud se k němu vůbec dostala. V Tulse se před kamerami ESPN boxoval naprosto vyrovnaný duel o volný titul šampiona WBO v polotěžké váze.

Důkazem budiž úderové statistiky. Smith natrefoval 226 z 888 úderů, Vlasov 214 z 863. V kolonce „power punches“ pak dominoval Rus 187 ku 174. Poněkud překvapivě. O vyrovnanosti svědčí fakt, že všichni tři bodoví se přiklonili na stranu jednoho boxera osmkrát, třikrát ve prospěch Vlasova, pětkrát v případě Smitha. Ten duel na svoji stranu zvrátil fantastickým závěrem, poslední dvě kola byla jasně v jeho režii.

A jen taková perlička – v ringu rozhodoval zápas Gary Ritter, na bodech pak bylo jeho dvojče, Gerald Ritter. Jediný z bodových, který dal jedenácté kolo 10-8 pro Smitha, který dostal Vlasova na podlahu, ale po úderu do zátylku a po jasné signalizaci jeho bratra, že počítat nebude.

U něj zvítězil Smith 115-112, u Pata Russella 115-113, David Sutherland pak nabodoval remízu 114-114. Mimochodem, ESPN nabodovalo duel 115-113, zástupce Profiboxing.cz celý duel neviděl, ale dle fragmentů a dalších indicií by se přiklonil k nepopulární remíze.

„Musím se vrátit do posilovny a pokračovat v práci především na své technice. Ale pevně věřím, že dovedu sjednotit tituly v této váze,“ nechal se slyšet nový šampion. „Rozhodně to byl těsný, tvrdý boj. Vlasov je skvělý bojovník, zaslouží si maximální respekt, dnes večer předvedl velkou show,“ přidal pak pochvalu na svého rivala, který pochopitelně cítil hořkost.

„Proti tak agresivnímu bojovníkovi, jako je Smith, jsem bojoval dvanáct kol. Cítil jsem jistotu, že vyhrával, celou dobu jsem se ujišťoval, jak vypadají body a ani jednou jsem neměl pocit, že ztrácím. Vyhrál jsem. Ví to on, ví to všichni, co to viděli,“ kontroval zklamaný ruský bijec.

Bijec, kterého mohou případně pomstít krajané. Pokud by se dočkal Američan zmíněných sjednocujících soubojů, vždy proti sobě musí mít soupeře z Východu. A vždy neporaženého. Dmitrij Bivol, který už jej předloni zdolal relativně hladce 3-0 na body (až na zaváhání v závěru), se probil k bilanci 17-0, aby ho na začátku května čekala obhajoba pásu WBA proti Britu Craigu Richardsovi (16-1-1, 9 KO).

Králem divize – byť BoxRec.com mluví jinak – pak je Artur Beterbijev. Ten se 20. března v zajímavém souboji obhájil pásy WBC a IBF, když v desátém kole ukončil hrdinný odpor Němce Adama Deinese (19-2-1, 10 KO). Jeho bilance? 16-0, 16 KO!

A dobrá zpráva pro všechny – Beterbijeva i Smitha zastupuje stejný promotér, Top Rank Boxing...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze