Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Smith expresně zničil N'Dama, Kelly zaváhal, Algieri pokračuje v comebacku

  • Napsal Antonín Vavrda

Smith vs. N'Dam / zdroj foto: Boxingscene.comSmith vs. N'Dam / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Hodně našlapaný byl galavečer Matchroom Boxing a DAZN, který se v noci na neděli uskutečnil v newyorské Madison Square Garden. O zápasech Ruiz vs. Joshua i Taylorová vs. Persoonová jsme se už rozepsali, nyní je řada na dalších.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Prvním překvapením galavečera byl už výsledek souboje mezi Joshem Kellym (9-0-1, 6 KO) a Rayem Robinsonem (24-3-2, 12 KO). Pětadvacetiletý „Pretty Boy“ ze Sunderlandu toužil po desátém triumfu profesionální kariéry, jenže o osm let starší Američan byl proti. Výsledkem byla po deseti kolech konečná remíza, na které se shodli dva bodoví, třetí viděl vyhrát v poměru 96-95 Brita.

Zajímavostí budiž, že pro levorukého bijce z Philadelphie jde o druhé překvapení favorita v rychlém časovém sledu. Poté, co loni v únoru v sedmi kolech podlehl Kubánci Jordenisi Ugasovi před dvěma měsíci remizoval se skvělým Litevcem Egidijusem Kavaljauskasem, kterého měl navíc dle většiny expertů porazit.

Další americko-britský duel už v New Yorku dopadl lépe pro „domácího“ bijce. Bývalý světový šampion Chris Algieri (24-3, 9 KO) v sedmi kolech doslova zdemoloval tvrďáka z Hullu Tommyho Coyleho (25-4, 12 KO).

Už pětatřicetiletý ex-mistr světa, který ukončil kariéru v dubnu 2016 po knockoutu od Errola Spence, věnoval se výživovému poradenství bojovníků a vrátil se loni v listopadu, tak zapsal třetí triumf v řadě. A hlasitě si řekl o titulovou šanci, opět v lehké velterové váze, ve které vybojoval po výhře nad Rusem Ruslanem Provodnikovem pás šampiona WBO.

„Jsem rád, že jsem dokázal najít rytmus. A teď hledám velké zápasy. Myslím, že jsem učinil dostatečné prohlášení k tomu, abych je dostal. Abych dostal titulový duel,“ usmíval se po triumfu Algieri, který poslal Coyleho k zemi úderem na spodek ve čtvrtém kole. Právě z něj už se devětadvacetiletý Brit nedokázal vzpamatovat a po sedmém kole jeho trenér Jamie Moore souboj ukončil.

„Myslím, že tu šanci dostane. Chceme, aby se utkal s Mauricem Hookerem (šampion WBO). Nebo klidně i jiným z držitelů světového pásu,“ pronesl jeho promotér Joe DeGuardia, který si je moc dobře vědom, že v případě jiných šampionů by si museli počkat na konec letošního ročníku World Boxing Super Series.

V hlavním předzápase poté Brit Callum Smith (26-0, 19 KO) ukončil už ve třetím kole Kamerunce s francouzským pasem Hassana N'Dama N'Jikama (37-4, 21 KO), který vzal tento duel necelé dva týdny před úvodním gongem. A premiéra v super střední váze proti její aktuální jedničce pětatřicetiletému veteránovi a bývalému dvojnásobnému mistru světa nevyšla.

Po skvělých hácích z přední ruky Smitha byl počítán v prvním i druhém kole, šampion WBA, WBC Diamond a Ring Magazine pak zápas ukončil ve třetím dějství pro změnu hákem ze zadní ruky. „Momentálně je nejlepší ve své váze,“ poklonil se mu krajan Carl Frampton i Američan Daniel Jacobs.

Čerstvý otec dcery Alby pak má po zničení svého bývalého sparing-partnera jen ty nejvyšší cíle. „Tohle je pro mě hodně zvláštní noc. Velkolepá. Chci ty nejlepší možné soupeř. Chci zůstat aktivní a uvidíme, koho mi promotéři postaví. Ale mé přání je jasné,“ pousmál se Smith po duelu.

„Myslím, že zápas s Canelem Alvarezem na Anfield Road v Liverpoolu by byl parádní. A velký. Měl by se vrátit do ringu v září. Proti komu? To zatím nevím,“ přidal se jeho promotér Eddie Hearn. Dle všeho se v tomto ohledu rozhodne v sobotu, kdy si Kazach Gennadij Golovkin zaboxuje s Kanaďanem Stevem Rollsem. Obecně se očekává, že po prázdninách by měl s Alvarezem završit trilogii. Pokud by se tak nestalo, další na řadě pro skvělého Mexičana by byl nejspíše právě Smith.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze