Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Shieldsová se cítí být GWOAT! Šoky zažily naopak Crews-Dezurnová a Napoleon

  • Napsal Antonín Vavrda

Shieldsová vs. Habazinová / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová vs. Habazinová / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Zajímavými zápasy ženských hvězd odstartoval rok 2020. A jako jediná nezaváhala ta „Největší“ a nejlepší z nich – Claressa Shieldsová (10-0, 2 KO). Jinak se děly věci...

Hodně emocí bylo mezi Shieldsovou, která přišla do ringu s modrým přelivem, a Ivanou Habazinovou (20-4, 7 KO). Ta nejdříve nevěřila tomu, že si loni v létě poranila koleno, kvůli čemuž byl souboj přesunut na začátek října. Den před úvodním gongem pak na vážení napadl bratr Američanky, osmadvacetiletý Artis Mack trenéra Habazinové, o čtyřicet let staršího Jamese Aliho Bashira.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zápas byl opět zrušený a datum bylo stanoveno na úvod ledna. Pochopitelně mimo Detroit, kde momentálně probíhá soud s Mackem, který se nejspíše vrátí zpět za mříže, opět za těžké ublížení na zdraví.

Bashir tentokrát v rohu své svěřenkyně nebyl, stále není stoprocentně fit, alespoň ji ale podpořil přítomností v hale a tejpováním v šatně.

Ani to nepomohlo, Shieldsová, která se na soupeřku před duelem nepodívala, dominovala. Údery na spodky ji postupně brala šťávu, dokonce poslala v šestém kole do počítání. V kole, ve kterém předpovídala konec. Na ten sice nedošlo, o jejím triumfu ale nebylo po deseti dějství pochyb, shodli se na něm všichni tři rozhodčí, pouze Lynne Carterová viděla vyhrát Habazinovou alespoň jedno kolo.

„Cítím se skvěle. Dokázala jsem to v deseti zápasech. Nyní jsem číslo jedna, boxer, který nejrychleji vybojoval tituly mistra světa ve třech vahách. Ženskou G.O.A.T. (Greatest Of All Time) napříč bojovými sporty. Chtěla jsem ji ztrestat, ukončit. A hlavně vyhrát,“ připomněla Shieldsová, že překonala Ukrajince Vasila Lomačenka. Ten opanoval tři váhy až ve svém 12. profi duelu.

A také rivalitu se zkušenou třicetiletou Chorvatkou. Válečná sekera totiž rozhodně zakopána nebyla. Daleko vřelejší pozápasové obětí předvedla o šest let mladší Američanka s ringovou Sparkle Leeovou než se soupeřkou. A stejné to bylo i po vyhlášení výsledků (mimochodem Shieldsová trefila 141 z 516 úderů, Habazinová 49 z 285).

„Nejde mi o nenávist v ringu. Je to show. A chci se stát co nejlepším bojovníkem. Chtěla bych sdílet ring na stejném galavečeru s Deontayem Wilderem či Errolem Spencem,“ přidala spokojená vítězka přezdívaná „T-Rex“ s korunkou na hlavě.

Možná se jí to splní. Otázkou je, kdo bude její příští soupeřkou. Současná šampionka WBC a WBO v lehké střední váze se měla utkat ve velkém americkém souboji s věhlasnou krajankou Alicií Napoleon Espinosovou (12-2, 7 KO). Ostatně ta se představila v duelu se Švédkou Elin Cederrosovou (8-0, 4 KO) před Shieldsovou s Habazinovou.

A zrodilo se první velké překvapení boxerského ringu roku 2020. Čtyřiatřicetiletá Seveřanka totiž poslala favorizovanou soupeřku, která se proslavila i coby trenérka filmových hvězd, už ve druhém kole do počítání. A nakonec právě díky tomuto downu mohla slavit, všichni tři bodoví se shodli na verdiktu 95-94 pro ni. Cederrosová tak ke svému pásu IBF přidala i titul WBA v super střední váze.

Jenže o den později zažil boxerský svět další překvápko. Známá Američanka Franchon Crews-Dezurnová (6-2, 2 KO) prohrála duel o pásy WBC a WBO v super střední váze s Mexičankou Alejandrou Jimenezovou (13-0-1, 9 KO).

„Rozhodně jsem si představovala jiný start do roku 2020. Jsem zlomená. Právě teď. Ale už jsem byla v podobné situaci několikrát. Pořád se učím. Zvednu se. Budu tvrdě makat na tom, abych se zlepšila a vrátila zpět na vrchol,“ smutnila dvaatřicetiletá bývalá amatérská reprezentantka USA po prohře 1-2 na body (92-98, 93-97 a 97-93).

A její mexická vrstevnice, která ji hned po vyhlášení výsledků utěšovala poté vyzvala hvězdnou svěřenkyni kouče Johna Davida Jacksona. „Chci nyní bojovat a Claressou Shieldsovou, klidně ve střední váze. Chci být trojnásobnou mistryní světa,“ nechala se slyšet boxerka přezdívaná „Tygr“, která ještě před dvěma a půl lety vážila 108 kilogramů a držela pás šampionky WBC v těžké váze.

Zdá se, že první čistě lednový víkend letošního roku hodně zajímavě zamíchal kartami. Minimálně v ženském ringu...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze