Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Rozumný obr. Wardley z manažerské extraligy cílí po brutálním K.O. na tituly

  • Napsal Antonín Vavrda

Wardley vs. Lartey / zdroj foto: Matchroom BoxingWardley vs. Lartey / zdroj foto: Matchroom BoxingPRAHA – Byl to druhý hlavní chod galavečera z Wembley Arena v Londýně, kde měli původně hlavní chod obstarat Alexander Povětkin a Dillian Whyte. Koronavirus byl proti, přesto se fanoušci boxu nenudili. I díky právě Fabiu Wardleymu (10-0, 9 KO), jehož manažerem je... ano,Dillian Whyte.

Je mu 25, měří 196 centimetrů, váží kolem 105 kilogramů a pochází z drsného Ipswiche. Kdo? Fabio Wardley, nová ostrovní kometa na scéně těžké váhy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Odkud přišel? Z tělocvičny ex-mistra světa těžké váhy Dilliana Whyta. Tomu začal před lety dělat sparingpartnera. A hodně kvalitního, když si ho vzal pod svá ochranná křídla. Coby de facto zelenáče. Vždyť tenhle klidný sympaťák má za sebou okolo deseti vítězných amatérských zápasů. Ovšem ne v klasických zápasech, ale v tzv. (také v Česku dobře známé) manažerské extralize.

Ano, také v ní lze začít hodně zajímavou profesionální kariéru. A to mohla být po víkendu ještě zajímavější, změn na tomto galavečeru bylo totiž povícero. Wardley měl původně stanout proti ex-mistru světa WBA, Australanovi Lucasi Brownemu (29-2, 25 KO). Ale nakonec zůstal doma v Perthu, a tak se nabídl Ghaňan Richard Lartey (14-4, 11 KO).

Ten se představil na dvou galavečerech konkurence – Franka Warrena. Nejprve ho coby vyjukaného zelenáče zdemoloval ve čtyřech kolech Daniel Dubois, letos v říjnu ale ustál deset kol s Nathanem Gormanem. A nabyté sebevědomí dokazoval také s Wardleym.

Než ve druhém kole rozjel šikovný chráněnec Whyta svoji hru s přední rukou, kterou svého devětadvacetiletého protivníka značně otrávil. A když ten vzal zpátečku, přidal tvrdou kombinaci přední – zadní (v hácích) a otřesenému Larteymu za pár vteřin podávali lékaři kyslík – K.O.

„Věděl jsem, jak na něj. Nepodceňuji nikoho, je to těžká váha, ale jeho práce v ringu je hodně čitelná, očekávatelná. Vím, jak na něj,“ vyprávěl jak před víkendem, tak krátce po duelu do mikrofonů Sky Sports. Mimochodem, také ve svých rozhovorech ukazuje Wardley obrovský přehled a rozvahu. Žádné velké řeči, nic, čím by si honil sebevědomí a urážel soupeře.

Pokud si tedy odmyslíme vtípek z tiskovky před letním vítězným soubojem se Simonem Vallilym, na kterou přišel s falešným knírkem imitujícím soupeře. Šlo z jeho strany ale o reakci na slova protivníka, který shazoval jeho dosavadní boxerské zkušenosti. Mimochodem – padl ve třech kolech.

Ale zpět do tohoto víkendu. „Jsem spokojený s výkonem i tím, jak jsem zápas ukončil. Odpověděl jsem na pochybnosti ohledně své síly, ukázal jsem, že dokážu sestřelit i fakt velkého chlapa (Lartey vážil skoro 118 kilogramů). Jdu si svým tempem, tohle byla dobrá zkušenost, kvalitní soupeř,“ pokračoval ve vyprávění, zatímco vedle stojící promotér Eddie Hearn souhlasně pokyvoval hlavou.

„Stále potřebuji pracovat a učit se. Pořád jsem ještě nešel do pozdějších kol, nebyl pod tlakem, ve skutečné válce, abych si otestoval, co ve mně je. Pořád je přede mnou hodně dlouhá cesta,“ přidal pokorně a rozumně. Každopádně, coby anglický šampion těžké váhy se výrazně přiblížil šanci na pás britský, o který budou už příští víkend boxovat Daniel Dubois a Joe Joyce.

Ti ale mají před sebou už daleko vyšší mety. „Britský titul bude po jejich zápase brzo uvolněný. Naším cílem je, aby o něj boxovat na galavečeru Whyte – Povětkin 2 (na konci ledna). Je to skvělý talent těžké váhy. Baví, vypadá dobře, má tvrdé údery, těším se na něj dál,“ potvrdil ostatně i Hearn.

Po posledních výkonech Wardleyho není jediný. Ostrovní box může i díky němu v dalších letech ještě více drtit konkurenci. Momentálně jsou to totiž Britové, kdo v těžké váze hrají prim.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze