Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Rosario zamotal bývalou váhu Konečného. 'J-Rock' padl při první obhajobě

  • Napsal Antonín Vavrda

Rosario slaví / zdroj foto: Boxingscene.comRosario slaví / zdroj foto: Boxingscene.comPHILADELPHIA – Pouze pět kol byl šampionem WBA (Super) a IBF v lehké střední váze Američan Julian Williams (27-2-1, 16 KO), než jej o pásy připravil relativně neznámý Dominikánec Jeison Rosario (20-1-1, 14 KO). A díky tomu se tato divize pořádně otevřela...

Váha, ve které v minulosti získal titul mistra světa – jako jediný z Čechů – Lukáš Konečný, nyní zaúřadoval podobně výjimečně teprve čtyřiadvacetiletý Dominikánec Jeison Rosario.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Muž, který ve střední váze prohrál v roce 2017 v šesti kolech s Nathanielem Gallimorem, byl pro devětadvacetiletého Juliana Williamse dobrovolnou obhajobou pásů WBA (Super) a IBF, které vybojoval loni v květnu nad tehdy neporaženým krajanem Jarrettem Hurdem.

Měla to být pro šampiona oslava. V jeho rodném městě. Před kamarády, přáteli, rodinou. Jenže duel se pro něj změnil v noční můru. V pátém dějství jím Rosario otřásl a nabídnuté šance dokázal využít. Po 97 vteřinách byl K.O.nec a rodák ze Santa Dominga, který žije dlouhodobě na slunné Miami, mohl začít slavit.

„Jakmile jsem vstoupil do ringu, tak jsem věděl, že to bude můj večer. Neměl nic, čím by mne ohrozil. Naopak já jsem cítil, že každý můj úder je pro něj nebezpečný. Mám za sebou parádní šestnáctitýdenní kemp, za který patří obrovský dík mému týmu. Bez něj bych tady dneska neuspěl,“ usmíval se šťastný vítěz, který načal protivníka už v kole číslo dvě, kdy mu „pocuchal“ oko.

Williams si sice na zranění nestěžoval, nevymlouval, při prostřizích do rohů během předstávek ale bylo jasně poznat (a slyšet), že ho tato indispozice negativně ovlivnila. „Rosariovi musím pogratulovat, předvedl skvělý výkon. Ale já se vrátím, už jsem to zažil,“ hlesl zklamaný ex-šampion, který má šanci aktivovat klauzuli o okamžité odvetě. A dle všech indicií tak učiní.

Ostatní chrti si tak budou muset nejspíše na svoji šanci teprve počkat. A že jich je...

Rosario vs. Williams / zdroj foto: Boxingscene.comRosario vs. Williams / zdroj foto: Boxingscene.com

Rosario vs. Williams / zdroj foto: Boxingscene.comRosario vs. Williams / zdroj foto: Boxingscene.com

Vedle Hurda, který se o víkendu vrací duelem s Franciskem Santanou, je tu třeba Jermell Charlo, který je po úspěšné odvetě s Tonym Harrisonem opět šampionem WBC. Posledním do šampionské party pak je Brazilec Patrick Teixeira, který si na konci loňského roku poradil – pro většinu překvapivě – s dalším Dominikáncem, knockoutérem Carlosem Adamesem.

Zapomenout se nesmí ani na dlouhodobě přehlíženého Francouze Michela Sora, Argentince Briana Carlose Castana, Kubánce Erislandy Laru (nyní už boxujícího pod americkou vlajkou), či Američana Ericksona Lubina. A také...

Na Brita Kella Brooka (38-2, 26 KO), který si střihne proti Marku DeLucovi (24-1, 13 KO) na začátku února první plnohodnotný duel v lehké střední váze. A který větří šanci na pás mistra světa ve druhé váze, když se stále není schopen domluvit se svým ostrovním rivalem Amirem Khanem. „Chci bojovat s Banana (přezdívka Rosaria). Chci psát historii,“ citovala po víkendu „Special K“ ostrovní média.

Jak vše dopadne, si budeme muset počkat minimálně do rozhodnutí Williamse (o odvetě) a po zápasech Hurda a právě Brooka. Rozhodně se ale je nač těšit...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JEISON ROSARIO VS. JULLIAN WILLIAMS

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze