Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ramirez se rozehřál k výhře nad Postolem. Ale co dál? WBO blokuje Taylora

  • Napsal Antonín Vavrda

Ramirez slaví / zdroj foto: Top RankRamirez slaví / zdroj foto: Top RankPRAHA – Největší zkoušku dosavadní kariéry má za sebou Američan s mexickými kořeny Jose Carlos Ramirez (26-0, 17 KO), který v noci na neděli zdolal v MGM Grand Bubble těsně 2-0 na body (116-112, 115-113 a 114-114) ukrajinského veterána Viktora Postola (31-3, 12 KO).

Pouze v titulových bitvách s neporaženými soupeři dosud prohrál šestatřicetiletý Postol. Před dvěma lety jej zdolal Brit Josh Taylor v souboji o pás WBC Silver, ještě dva roky zpět pak Američan Terence Crawford. Tehdy ve hře byly stejné pásy jako tentokrát proti Ramirezovi – WBC a WBO.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A dá se říct, že „Ice Man“ byl nejblíže triumfu. Jak výsledkově, tak opticky. „Byl jsem tam hodně chladný kvůli těm opakovaným odkladům a skutečnosti, že se neboxovalo před fanoušky. Připadal jsem si jako na sparingu. Mohl jsem si ten zápas ulehčit, ale zvládl jsem to. Pořád se učíme a já se dneska učil. Byl to nakonec úžasný zážitek,“ usmíval se po duelu osmadvacetiletý vítěz.

Ten dokázal soupeřem výrazněji otřást v sedmém a osmém kole, do počítání ho ale nedostal. Naopak Postol dokázal opakovaně rušit jeho útoky přední rukou, a byť mu postupně odcházela šťáva, vydržel tančit na svých nohou až do konce.

„Jsem mnohem silnější, než si mnozí myslí. Jak expertů, tak soupeřů. Dneska to ale bylo opravdu hodně těžké, musím zůstat sebevědomý, pracovat na sobě, nechat dělat ruce to, co chtějí, neváhat, nepřemýšlet tolik. Myslím, že jsem tam několikrát prováhal ideální okamžiky,“ přidal kriticky.

Přesto může slavit těsnou, leč zaslouženou výhru a přemýšlet, co dál. Obecně se očekává jeho střet se skvělým Skotem Joshem Taylorem (16-0, 12 KO), který drží pásy WBA a IBF v této váze. A který je bude 26. září hájit proti Thajci Apinunu Khongsongovi (16-0, 13 KO), který je jeho povinným vyzývatelem ve federaci IBF.

Ramirez vs. Postol / zdroj foto: Top RankRamirez vs. Postol / zdroj foto: Top Rank

Ramirez vs. Postol / zdroj foto: Top RankRamirez vs. Postol / zdroj foto: Top Rank

Jenže je tu jeden háček. Požadavky federace WBO. Ta už nařídila Ramirezovi povinnou obhajobu proti dalšímu ostrovnímu chasníkovi, Jacku Catterallovi (25-0, 13 KO). Pokud se obě strany nedomluví do dvaceti dní, dojde na dražbu. A nejspíše se i jejího termínu dočkáme, pokud se nestane nic nečekaného, během dvaceti dní se skutečně dohoda nedotáhne.

Zvláště, když do střetu Taylor vs. Khongsong je dní šestadvacet. „Je ale otázkou, co se stane, když Taylor nevyhraje,“ zamyslel se promotér Bob Arum z Top Rank Boxing, který sice svému koni věří (o Skota se stará společně s Frankem Warrenem) a který má pod sebou i Ramireze, ovšem po koronavirové krizi už jsme viděli nejedno překvapení.

Aby těch propojení nebylo málo, Taylor a Catterall mají sice jiné promotéry, ale stejnou manažerskou skupinu v zádech – MTK Global. Ale pořád je tu ta WBO...

Její prezident Francisco „Paco“ Valcarcel hned po duelu Ramireze připomněl onu povinnou obhajobu, na které se ostatně všichni zúčastnění domluvili už před zápasem. Jak informoval The Athletic, Američan měl dva povinné vyzývatele, WBO a WBC se domluvily, že nejdříve vyřeší své záležitosti ve druhé z federací (WBC) a poté u první. A to do 120 dní od sobotního souboje.

To sice dává prostor na duel Ramirez – Taylor, ale obecně se očekává, že buď se všichni zainteresovaní domluví, nebo si holt „The Tartan Tornado“ bude muset na svůj velký střet ještě chvíli počkat. A vlastně i „Jaguar“ z Avenalu v Kalifornii. Mimochodem, žádný Hispánec dosud o pásy všech čtyř federací v jedné váze nikdy neboxoval...

„Věřím, že dostaneme výjimku, ale nejdříve si musíme počkat na konec září. No a když ne, tak si to Ramirez rozdá s Catterallem, o nic nejde,“ dodal nakonec promotérský veterán Arum.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze