Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Problémový návrat. Broner byl bitý, přesto vyhrál i kolo, kdy netrefil úder

  • Napsal Antonín Vavrda

Santiago vs. Broner / zdroj foto: Showtime BoxingSantiago vs. Broner / zdroj foto: Showtime BoxingPRAHA – Američan Adrien Broner (34-4-1, 24 KO) má za sebou návrat do profesionálního ringu po dvou letech. U bodových rozhodčích sice po dvanácti kolech zdolal neznámého Portoričana Jovanieho Santiaga (14-1-1, 10 KO), kde, kdo ale jejich verdikt nechápe.

PPV NA SAVE BOXING ÚSTÍ NAD LABEM ZAKUPUJTE JIŽ NYNÍ ZDE!

Až do roku 2013 platil za nového Floyda Mayweathera. Než jej spráskal ve dvanácti kolech Argentinec Marcos Maidana, kterého následně horko, těžko srovnával právě sám Mayweather. Pro to, aby bylo jasno o tom, že je lepší než argentinský ranař, s ním musel podstoupit hned dva souboje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Broner, tehdy šampion čtyř vah, následně odstartoval sérii problémů v ringu i mimo něj. Jako kdyby chtěl dostát své přezdívce „Problém“. V dalších jedenácti duelech našel třikrát přemožitele, navrch hodně kontroverzně remizoval s Jessiem Vargasem. Po výprasku od „dědečka“ Mannyho Pacquiaa opětovně ukončil kariéru, podobně jako irský bouřlivák Conor McGregor ale v důchodu dlouho nevydržel.

I kvůli covidu několikrát odložený a lehce nejasný comeback proběhl až nyní, o tomto víkendu. Jeho vrstevník, Portoričan Jovanie Santiago měl sice před víkendem čistý rekord, přesto měl být hlavně „pytlem na rozboxování se“. Jenže...

Úderové statistikyÚderové statistiky

Bodování zápasuBodování zápasu

Tím pytlem byl spíše favorizovaný Broner. Ano, opticky vypadal duel vyrovnaně, možná lehce pro něj, ale reálně a úderově? Ani omylem. Posuďte sami – jednatřicetiletý rodák z Cincinnati nevyhrál na trefené údery jediné kolo! Celkově zasáhl soupeře 98krát, ten mu oplatil 207krát. Ano, byl aktivnější, ale s touto aktivitou byl i naprosto stejně přesný.

Bizarností nad všechny budiž skutečnost, že u dvou bodových vyhrál Broner kolo, ve kterém oficiálně soupeře netrefil ani jednou – hned to první. Skoro se dá říct, že pokud by Santiago favorita neknockoutoval, neměl vlastně od začátku šanci vyhrát.

Ostatně, na sociálních sítích měli fanoušci jasno – vyhrál neznámý Portoričan. „Běžte kurva do prdele s Twitterem, nebo Stevem Farhoodem. Většina lidí, co mě sleduje, mě nemá rádo, Steve mě nemá rád,“ reagoval krátce po duelu při rozhovoru s Brianem Custerem ve studiu Premier Boxing Champions „vítěz“.

Ten sice následně Santiaga pochválil, že by ale něco ubral ze své velkohubosti, to rozhodně ne. Stejně jako sliby, že by se nějak radikálně změnil. „Po zbytek víkendu budu bouchat láhve, vypisovat šeky a mít nespoutaný sex. No a v pondělí zpět do tělocvičny, abych mohl nakopat další zadky,“ chvástal se muž, který přitom tvrdil, že skončil s alkoholem i drogami.

Jaký to rozdíl proti jeho soupeři. „Rozhodnutí mohlo jít na obě strany, ale ne, nejsem překvapený, že vyhrál. Víte, odvedl dobrou práci, bojoval šikovně, oba jsme se snažili vyhrát. Já měl více tlačit, být ještě aktivnější, důraznější a zápas by to byl můj. Ale myslím, že jsem se ukázal světu, fanouškům, každý už ví, kdo jsem. Myslím, že dnešek o mě hodně říká,“ usmíval se skromně rodák z Bayamonu.

Nezbývá dodat: bezesporu, a nejen ohledně dovedností v ringu, ale také mimo něj. A vlastně i o Bronerovi? Ten sice mluvil o nové verzi „AB“, jenže ta příliš povedená nebyla. Divadlo kolem zůstalo, kvality v ringu ale spíše ubylo než naopak. „Cítím se jak ve svěrací kazajce, jak ve vězení. Další zápasy budou lepší,“ tvrdil přesto kontroverzní Američan.

Ten zároveň dodal, že v příštích bojích, tedy až po konci „covidového vězení“, by se rád přesunul z velteru do lehké velteru...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze