Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Padl, ale hrdinsky. Bývalý ragbista Gallen zničil Browna i Hunta, s Hunim už narazil

  • Napsal Antonín Vavrda

Huni vs. GallenHuni vs. GallenPRAHA – Devětatřicetiletý Paul Gallen (11-1-1, 6 KO) na mladého Justina Huniho (5-0, 4 KO) nestačil a v krásné, desetikolové bitvě v závěru padl. Pokud by dvaadvacetiletý olympionik duel neukončil, vyhrál by jasně na body, boj o australského šampiona těžké váhy ovládal po devíti kolech 89-82 u všech tří rozhodčích.

„Dostaneš nakládačku, nebude to trvat dlouho,“ sliboval Dean Lonergan – manažer a promotér Huniho – jeho o sedmnáct let staršímu rivalovi, který do sebe napumpoval obrovskou dávku sebevědomí z posledních dvou duelů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zatímco v listopadu 2019 v de facto exhibici s australským fotbalistou (národní sport podobný rugby) Barrym Hallem jen remizoval, v posledním půlroce se rozjel – nejprve z těžkých otřesů výhra nad legendárním Samojcem Markem Huntem, letos v dubnu pak šokoval expresní demolicí Lucase Browne, stárnoucího krajana, který ale byl mistrem světa a bojoval na těch největších scénách.

„Měl jsem velké kempy k těmto duelům. Díky tomu jsem byl do tohoto souboje připraven jako nikdy v životě, měl jsem skvělé sparingy, byla to moje životní šance. Dal jsem do toho dneska večer všechno, byla to čest s ním boxovat,“ svěřil se už po prohře s Hunim nový australský hrdina.

Posuďte sami: on 179 centimetrů vysoký, 99 kilogramů vážící. Boxující až po krásné kariéře profesionálního ragbisty, od roku 2012, kdy si zkusil tento sport na amatérské úrovni v Aucklandu na Novém Zélandu. Dlouho bral ale kariéru v boxerském ringu jen jako zpestření. Jenže zmíněný poslední rok ho vystřelil na hranici elitní šedesátky těžké váhy!

Huni vs. GallenHuni vs. Gallen

Pro Huniho ale mělo jít o snadný sběr bodů do žebříčku. Juniorský mistr světa z roku 2016 v supertíze (první Australan v historii), bronzový z posledního mistrovství světa 2019 a díky finále asijské kvalifikace o Tokio 2021 také jeho účastník. V boji o titul totiž prohrál na body s úřadujícím mistrem světa a v současnosti jasným králem supertíhy mezi amatéry, Uzbekem Bachodirem Jalolovem, který samozřejmě má Tokiu už dávno v kapse.

Mladý talent navíc zlomil soupeři ve druhém kole žebra. „Od šestého jsem věděl, že nevyhrají na body, že musím bojovat, že se musím ho pokusit sundat,“ pokračoval ve vyprávění po duelu poražený. Nesundal, ale bojoval. Dřel. Makal. Šlapal. A nakonec padl na koleno on sám. Vstal, chtěl pokračovat, ringový John Cauchi ale byl správně jiného názoru.

„Prohrál ale jako hrdina. Něco neskutečného, co dokázal předvést,“ kroutili hlavou komentátoři v čele s Barrym Michaelem, bývalým to australským profesionálem: „Jeden z nejtvrdších a nejodvážnějších výkonů, které jsem kdy u někoho viděl. Huni je obrovský talent, ale Gallen šel za hranu svých možností, toho, co se od něj čekalo. A odvedl skvělou práci.“

Huni vs. GallenHuni vs. Gallen

Skvělou práci, která může v kariéře pomoct také jeho přemožiteli. Rozhodně více, než kdyby mu tam outsider skočil šipku v prvním, či druhém kole. Ostatně, by mu to s ohledem na ono zranění žeber vlastně ani nikdo nevyčítal.

Gallen ale chtěl odejít z ringu s hlavou vztyčenou. „Neskutečný výkon, děkuji Gale. Je to úžasný soupeř, obrovsky silný, tvrdý, daleko lepší, než jsem čekal. Děkuji ti za zápas. Určitě si zasloužíš vše, co jsi dosud dokázal,“ létalo z úst vítěze, nového australského šampiona těžké váhy a muže, kterého se v dalších letech vyplatí sledovat.

„Také děkuji, teď koukej pro nás vyhrát olympiádu a pak se klidně ozvi. Protože pokud chce v tomto sportu něco dokázat, potřebuješ daleko lepší propagaci. Potřebuješ, aby se o tobě vědělo, rád ti dám pár rad,“ reagoval Gallen, který si těmito slovy vlastně neodpustil trochu toho popíchnutí do Lonergana.

Mimochodem, v zápasové smlouvě byla klauzule o podzimní odvetě. Kdo ví, možná jsme oba proti sobě neviděli naposledy. Byť s ohledem na výše řečené, to spíše vypadá v dalších měsících a letech na spolupráci...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze