Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Nové pořádky v těžké váze? Šokující pády olympionika Pfeifera i sparinga Joshuy

  • Napsal Antonín Vavrda

Webb vs. PfeiferWebb vs. PfeiferPRAHA – Nejen o souboji Dillian Whyte (28-2, 19 KO) vs. Alexander Povětkin (36-3-1, 25 KO) byl víkendový program v těžké váze. Fanoušci zažili vlastně hned několik zajímavých okolností a výsledků...

Téměř současně probíhaly galavečery Matchroom Boxing na Gilbraltaru a Franka Warrena v Londýně. A člověk občas nevěděl, co v sobotu večer sledovat dříve.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Erik Pfeifer (7-1, 5 KO) měl loni v létě prověřit Daniela Duboise před jeho soubojem s Joem Joycem, z duelu nakonec sešlo a řada expertů si myslela, že šlo o taktický manévr zkušeného Franka Warrena, který chtěl chránit svoji hvězdičku (neuchránil, s Joycem nakonec DDD prohrál).

Nyní se čtyřiatřicetiletý Němec objevil u konkurence. Zkušený Němec, vždyť rodák z ruského Asbestu reprezentoval zemi na zápas od nás na několika mistrovství světa, a hlavně poslední olympiádě. Ostruhy sbíral také ve WSB. Sečteno, podtrženo, Nick Web (17-2, 13 KO) pro něj měl být jen zahřívacím kolem na velké mezinárodní profesionální scéně.

Jenže za polovinou druhého kola bylo po zápase. A paže nad hlavu zvedal třiatřicetiletý chasník ze Surrey. „Spousta lidí o mě pochybovala. A to byla chyba, měl jsem skvělý tréninkový kemp a dneska to potvrdil,“ usmíval se téměř dvoumetrový obr po svém největším vítězství dosavadní kariéry.

Když člověk vzápětí přepnul pozornost do Londýna, kde hodně času strávili ve studiu povídáním s Tommym a Johnem Furym – tedy bratrem a otcem Tysona Furyho –, v poloze vleže na zádech se ocitl Stephen Adentan (0-1).

Ano, pouze debutující de facto křížová váha, přesto nesmírně zajímavá. Od tohoto téměř dvoumetrového čahouna si Warren sliboval mnohé, vždyť jde o jednoho z oblíbených sparingů Anthonyho Joshuy. Při profesionálním debutu jej ale zle nedobře vyškolil průměrný Litevec Andrius Ruzas (2-2, 1 KO).

Jak potvrdit roli favorita hodinu po něm ukázal nastartovaný Nathan Gorman, který taktéž ve dvou kolech zničil Pavla Šoura. A po zápase si mohl klást ty nejvyšší cíle, například i čtyřiadvacetiletého vrstevníka Davida Adeleye (5-0, 5 KO), který slavil o den dříve expresní knockout proti debutujícímu Davu Prestonovi.

Střih zpět na Gibraltar, malebný to kousek půdy Pyrenejském poloostrově patřící britskému společenství. Pro změnu sparing Dilliana Whyta – šestadvacetiletý Fabio Wardley (11-0, 10 KO) – zažil rozhodně nejtěžší noc své dosavadní kariéry. Osmatřicetiletý „Drummer Boy“ z Weslaka, Erik Molina (27-7, 19 KO, se nenechal vystrašit jeho předchozími výsledky a Wardleymu dokázal zle, nedobře zatopit.

V úvodu pátého kola jím dokonce otřásl, jenže místo vlastního senzačního úspěchu se po pár vteřinách sám válel na podlaze ringu, ze které se mu zpět na nohy nechtělo. Ano, tradičně si stěžoval na úder do zátylku, tradičně ale marně. A neoprávněně.

„Ano, nachytal mě, prostě někdy mě taktika omrzí a začnu se soupeřem bojovat. Ale, kdo někdy nezažil? Nejsem hotový boxer, ani zdaleka ne. Byly tam chvíle, které mi nevyšly a které jsem potřeboval, abych se v kariéře posunul. Chci další krok – britské a evropské tituly,“ pousmál se po dalším triumfu Wardley.

„S kým? Gorman, se kterým se známe z manchesterského kempu a ke kterému chovám velký respekt. Nick Webb? Proč ne. Marco Huck, který je rozhodně zajímavý coby kvalitní evropský bijec. Anebo David Price, i když ten prý mý boxovat s Hughiem Furym, tak uvidíme,“ možná ve své rozvernosti prozradil něco, co úplně neměl.

Eddie Hearn mu jistě odpustí a určitě mu bude chtít některé z jeho přání splnit. Tedy v tom ohledu, že dostane některou z výše zmíněných příležitostí. Zda ji poté využije, to už je na něm...

Webb vs. PfeiferWebb vs. Pfeifer

Webb vs. PfeiferWebb vs. Pfeifer

Webb vs. PfeiferWebb vs. Pfeifer

Webb vs. PfeiferWebb vs. Pfeifer

Wardley vs. MolinaWardley vs. Molina

Wardley vs. MolinaWardley vs. Molina

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze