Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Noc plná zázraků na Floridě. Padl talent Sims Jr. i šampioni Farmer a Roman

  • Napsal Antonín Vavrda

Andrade v akci / zdroj foto: Boxingscene.comAndrade v akci / zdroj foto: Boxingscene.comMIAMI – Zajímavý galavečer se uskutečnil v noci na pátek na slunné Floridě. Nabitý letošní rok zde odstartovali promotér Eddie Hearn a streamingový gigant DAZN. A bylo se nač dívat...

O souboji Youtuberů už jsme vás informovali. Ovšem nejen o nich byla akce v Meridian at Island Gardens.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Hlavní podívanou odstartoval šikovný Američan Anthony Sims Jr (20-1, 18 KO), který se představil i na galavečerech na britských ostrovech, mimo jiné také proti našemu Stanleymu Eschnerovi. Jenže na své cestě vzhůru našel chráněnec Hearn a Floyda Mayweathera nečekanou překážku, zkušeného Kolumbijce Roamera Alexise Angula (26-1, 22 KO).

Pětatřicetiletý veterán žijící právě v Miami využil svých zkušeností z výletů po celém světě a nečekaně obhájil svůj pás WBO Latino v super střední váze. Výsledek? 2x 96-93 a 94-95.

Sims (v bílém) proti AnguloviSims (v bílém) proti Angulovi

To ale ani zdaleka nebyl první překvapivý výsledek večera. Daniel Roman (27-3-1, 10 KO) byl šampionem WBA a IBF v super bantamové váze. Už, už se viděl v zápase s jedním z mexického dua Rey Vargas – Emanuel Navarrete. Jenže ejhle.

V posledních dvou letech si boxerský svět zvyká na expanzi bijců bývalého Sovětského svazu, kteří extrémně rychle touží (a také dostávají) velké titulové bitvy. Mimo jiné i zásluhou bohatých amatérských zkušeností.

Ne vždy to vyjde. Vlastně většinou to nevychází. Ale v případě pětadvacetiletého Uzbeka Murodjona Achmadalijeva (8-0, 6 KO) to vyšlo. Juniorský i seniorský vicemistr světa a bronzový z poslední olympiády v Riu si přeloni vyšlápl na zkušeného Isaaka Zarateho a nyní i na Romana.

„Nedokážu popsat, co cítím. Nikdy jsem nebyl mistrem světa, ani v amatérech. Nyní jsem hned prvním multišampionem z historii Uzbekistánu. Neuvěřitelné. Navíc jsem porazil nejlepší super bantamovou váhu na světě, ten kluk má tolik zkušeností. Byl lepší, než jsem čekal, o to mi toto vítězství více chutná,“ zářil po triumfu 2-1 na body (2x 115-113 a 113-115) vítěz.

„Myslím, že jsem vyhrál, byť těsně, ale vyhrál. Ten kluk je sakra dobrý bojovník. Opravdu. Měl jsem plán, ale přiznávám, že nevycházel tak, jak jsem čekal. Byl lepší, než jsem počítal, bojoval trochu jina. Byl mým povinným vyzývatelem ve federaci WBA, uvidíme, co bude dál. Pokud si to chce zopakovat, bude mi ctí,“ kontroval sympaticky ex-šampion.

„Dosud potkával soupeře, které musel porážet. Až já budu pořádný protivník,“ vyhlašoval před duelem s krajanem Tevinem Farmerem (30-5-1, 6 KO), osm let neporaženým bojovníkem, Joseph „JoJo“ Diaz (31-1, 15 KO). Těžko říct, zda měl pravdu. Spíše nikoliv. Ovšem skutečností budiž, že Farmera dokázal zdolat.

A relativně přesvědčivě 3-0 na body (116-112 a 2x 115-113). „Jsem šťastný. Poučil jsem se z protivenství, která se mi stala. Pokud věříte, můžete dokázat cokoliv,“ radoval se po triumfu muž, který na světový titul vybojoval až na třetí pokud. Zranění nad okem navzdory: „Měnit taktiku kvůli zranění je chyba. Prohrál bych. Prostě jsem se dál soustředil na svůj zápas, svůj tým. A to mi pomohlo.“

Následně se přece jen i poklonil soupeři, kterému sebral pás IBF v super pérové váze. „Ten kluk je strašně šikovný, nepříjemný, dneska byl i ofenzivnější než obyčejně. Měl těžký start kariéry, postřelili ho, přesto se dostal až sem, byl mistrem světa. Má můj maximální respekt,“ přidal stále teprve sedmadvacetiletý bijec, který počítá s odvetou.

Za prvé ji sám chce, za druhé ví o doložce ve smlouvě. A stejně mluvil i poražený. „Potkáme se znovu. Chci okamžitou odvetu, v dubnu, květnu. Chci zpět do ringu a s ním. V prvním kole jsem si poranil ruku a nemohl boxovat tak, jak jsem chtěl. Ale nic mě neomlouvá, on vyhrál, udělal pro triumf více. Je šampionem a zaslouženě,“ dodal o dva roky starší Farmer.

A tak jediným favoritem z řad šampionů, který obhájil pás, byl ten poslední na place. Demetrius Andrade (29-0, 18 KO), mistr světa WBO ve střední váze. Levoruký rodák z Providence si poradil v devíti kolech s tvrdý Irem Lukem Keelerem (17-3-1, 5 KO).

„Ten chlap je budoucím mistrem světa, opravdu, je to opravdový válečník. Ale já ho dneska vzal do míst, která nezná. A díky tomu slavím. Chci velké zápasy, chci silné soupeře. Třeba tu prdelku Saunderse, takže Eddie (Hearn), vyndejte tu svoji naditou šekovku a napište mu tučný šek, ať se už konečně nevymlouvá a jde bojovat,“ ukázal pořádnou dávnou sebevědomí po triumf Američan přezdívaný „Boo Boo“.

Pokud by nevyšel britský rival, nyní už šampion WBO v super střední divizi, je zde ještě varianta střetu s americkým protivníkem, se kterým se také nemá příliš v lásce, Jermallem Charlem, toho času šampionem WBC ve střední váze. Toho ale zastupuje konkurenční Premier Boxing Champions.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze