Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Neuvěřitelná bitva! Forrest ze tří počítání donutil čínského obra vypustit duši

  • Napsal Antonín Vavrda

Zhang vs. ForrestZhang vs. ForrestMIAMI – Jeden z předzápasů galavečer Canelo Alvarez vs. Avni Yildirim nabídl fanouškům v Hard Rock Stadium opravdu fantastickou podívanou. Zasloužili se o ni oba, oslavovaným hrdinou byl ale domácí Jerry Forrest (26-4-1, 20 KO), který se postavil favorizovanému čínskému obru Zhilei Zhangovi (22-0-1, 17 KO).

„Potřebuji zůstat v zápasovém rytmu. Už konečně. Pak mohu bojovat velké zápasy, klidně i před 100 tisíci v Anglii proti Anthonymu Joshuovi,“ prohlašoval opakovaně už stárnoucí čínský obr Zhilei Zhang.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Sedmatřicetiletý bijec momentálně už žijící v zámoří rozhodně není žádnou rychlokvaškou a uměle vytvořeným monstrem. Ne, je součástí olympijského projektu Číny před domácího Hrami v roce 2008 v Pekingu. Mimochodem, tam prohrál až ve finále s italskou legendou Robertem Cammarellem, o čtyři roky později nestačil ve 2. kole na jistého Joshuu, proto ostatně ona touha o odvetě.

Krom toho má Zhang doma dva bronzy z MS a skalpy třeba i Vjačeslava Glazkova či Erika Pfeifera. V profesionálním ringu to ale bylo s ohledem na jeho domovinu náročnější, za poslední tři roky stihl do loňského listopadu jen tři zápasy.

Nyní dva během tří měsíců, přesně tak, jak si vysnil v cestě za velkými souboji. Jenže zatímco s dalším olympionikem Devinem Vargasem to nebyla těžká práce, jeho krajan, který je stále profíkem tak trochu na půl úvazku, už to byla jiná.

Zhang vs. Forrest / zdroj foto: Matchroom BoxingZhang vs. Forrest / zdroj foto: Matchroom Boxing

Zhang vs. Forrest / zdroj foto: Matchroom BoxingZhang vs. Forrest / zdroj foto: Matchroom Boxing

Ano, dvaatřicetiletého bijce příznačně přezdívaného „Slugger“ poslal postupně v prvních třech kolech do kolen. Po třetím to už vypadalo, že chce Frank Gentile otřeseného Jerryho Forresta odmávat. Jenže tak neudělal. A fanoušci mohli vidět fantastický box. A také naprostý obrat.

Dvoumetrový Číňan přezdívaný „Big Bang“ se v prvních čtyřech kolech vydal ze svých sil a od toho pátého začal lidově šlapat vodu. Na jeho kondici se podepsal drtivými údery na spodek i jeho soupeř, který tak kompenzoval menší dosah paží, kdy to měl na hlavu Zhanga přece jen relativně daleko. Otřást jím ale opakovaně dokázal.

Jenže přestože počítání nepřišlo, bod dolů přece jen ano. Totálně vyčerpaný čínský kolos se totiž většinu posledních tří kol na Forresta prověšel a Gentile jej za to alespoň jednou napomínal. Což se pro výsledek ukázal rozhodující.

Verdikt totiž zněl následovně: Rose Lacendová dala vyhrát Forrestovi 95-93, další dva bodoví – Fernando Barbosa a Rocky Young – viděli souboj 93-93. A díky nim tak zněl výsledek: remíza. Zasloužená?

Těžko říct, opět se totiž ukázala krutost (krása) bodování v bojových sportech. Zhang u všech tří bodových vyhrál první tři kola 10-8, čímž se dostal do vedení 30-24, což je brutálních šest bodů rozdílu. Forrest za normálních okolností mohl vyhrát zbylých sedm kol, tj. 70-63, což by mu k triumfu stačilo, jenže... u dvojice Barbosa – Young prohrál i čtvrté dějství. A nejspíše oprávněně. A v tu chvíli už byl bez odečtu bodů poražen, i když oněch šest kol vyhrál.

To se mu skutečně povedlo a onen odečet v osmé tříminutovce mu tak vlastně „zachránil“ remízu. Co na tom, že byl jasně úderově aktivnější (156 ku 104 trefeným, 555 ku 311 pokusům, většinu ale nasbíral od pátého kola dál), co na tom, že zatímco on vystřihl po zápase v ringu salto, zatímco Číňan se sotva držel na nohou a po cestě do šatny ho musel podpírat trenér, jinak by do ní nedošel.

Morálním vítězem byl po verdiktu nasupený Forrest, remízový verdikt je ale naprosto v souladu s boxerskými pravidly. Uvidíme oba v ringu proti sobě ještě jednou, nebo se vydají každý svojí cestou?

Když už nic jiného, připravili oba levorucí chasníci divákům jeden z nejzábavnějších zápasů těžké váhy poslední doby. Přitom předzápasové predikce zněly, že půjde o jednu velkou nudu...

Zhang vs. Forrest / zdroj foto: Matchroom BoxingZhang vs. Forrest / zdroj foto: Matchroom Boxing

Zhang vs. Forrest / zdroj foto: Matchroom BoxingZhang vs. Forrest / zdroj foto: Matchroom Boxing

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze