Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Drtivý zvedák a K.O., tvrďák Budera a první válka v zahradním kempu Hearna

  • Napsal Antonín Vavrda

George a jeho ničivé K.O.George a jeho ničivé K.O.PRAHA – Zajímavý víkend má za sebou světový box. Pojďme si nyní udělat malé shrnutí toho, co se děle mezi šestnácti provazy v posledních 48 hodinách.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na úvod se sluší začít českým zástupcem. Už podruhé za posledních dvanáct měsíců vycestoval na Maltu Ondřej Budera (12-17-1, 8 KO), aby zde poměřil síly s neporaženým Libyjcem Malikem Zinadem (16-0, 14 KO. A nepředvedl špatný výkon, 115. boxera polotěžké váhy potrápil, ovšem v závěru sedmého kola přišla tvrdá pravačka, která duel ukončila. Verdikt bodových po šesti kolech? 59-55, 59-56 a 59-57 pro pozdějšího vítěze.

Už v sobotu odpoledne se boxovalo v dalekého thajském Bang Phunu, kde si to rozdaly dvě nejvýraznější postavy této země v boxerském ringu posledních deseti let – Wisaksil Wangek (48-5-1, 41 KO) a Amnat Ruenroeng (20-4, 6 KO).

Prvně jmenovaný má za opaskem skalp tehdy neporaženého Nikaragujce Romána Gonzáleze, druhý dokázal naopak zastavit jako první čínskou legendu Cou Š'-minga, aby se následně sám probil jako první z profesionálního ringu na olympijské hry v Riu 2016.

Duel se uskutečnil v catchweight mezi bantamovou a super bantamovou vahou (do 120 liber) a po pomalejším rozjezdu nakonec slavil menší z dvojice, Wangek, který porazil svého rivala v deseti kolech přesvědčivě 3-0 na body (99-91, 97-94 a 96-93).

Wardley opět dominovalWardley opět dominoval

Očekávanou show připravil na svoji zahradu v panství v Brentwoodu promotér Matchroom Boxing Eddie Hearn. A dlužno dodat, že první z jeho akcí pojmenovaných „Fight Camp“ se povedla nadmíru. Parádní triumfy si zapsali Fabio Wardley (9-0, 8 KO) – chráněnec to Dilliana Whyta – a také Dalton Smith (6-0, 5 KO).

Parádním vrcholem pak byl střet Teda Cheesemana (16-2-1, 9 KO) a Sama Eggingtona (28-7, 17 KO), ve kterém byl ve hře pás IBF International v lehké střední váze. A také prestiž prvně jmenovaného, který po skvělém startu profesionální kariéry v posledních třech duelech zapsal kontroverzní remízu (měl prohrát) a dvě porážky.

Jak sám nyní před duelem přiznal, potýkal se s gamblerskými choutkami, které jsou ale údajně už minulostí. Minimálně výkonem proti Eggingtonovi ukázal, že v přípravě tentokrát nic neošidil a na parádním Open Air se světelnou show předvedl vyzrálý výkon a zkušenějšího protivníka nakonec zdolal 3-0 na body (2x 116-113 a 115-114).

Změna držitele pásu se konala také v Uncasville v Connecticutu. Respektive titul WBO v super bantamové váze uvolněný Emanuelem Navarretem (míří o váhu výše) pro sebe uzmul neporažený talent Angelo Leo (20-0, 9 KO), který po dvanácti kolech udolal 3-0 na body (2x 118-110 a 117-111) do té doby taktéž nezdolaného Tramaineho Williamse (19-1, 6 KO).

S ohledem na letošní komplikovaný rok možná i K.O. posledních osmi měsíců zapsal Joseph George (11-0, 7 KO), který si střihl odvetu s Marcosem Escuderem (10-2, 9 KO). Zkušeného Argentince porazil loni v listopadu kontroverzně 2-1 na body a také tentokrát šlo o vyrovnanou bitvu, ve které měl po osmi kolech na body navrch Escudero.

Jenže zatímco ten šel po bodovém triumfu, jeho rival po knockoutu. A ten přišel po nádherném zvedáku po půlminutě kola číslo devět. „Cítil jsem se pohodlně a uvolněně, bylo to připravené. Věděl jsem, že to přijde,“ usmíval se po duelu muž z elitní padesátky polotěžké váhy, který ale rozhodně nemá času nazbyt, pokud chce ještě v této divizi v jednatřiceti letech zamíchat kartami.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze