Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Nebylo to dokonalé, ale Garcia vítězí. A mohl by vyzvat krajana Spenceho

  • Napsal Antonín Vavrda

Garcia vs. Redkach / zdroj foto: PBCGarcia vs. Redkach / zdroj foto: PBCBROOKLYN – Danny Garcia (36-2, 21 KO) je zpět v pozici, kdy může pomýšlet na světový titul. Jednatřicetiletý Američan si vyboxoval právo vyzvat šampiona WBC ve velterové váze díky triumfu nad Ukrajincem Ivanem Redkachem (23-5-1, 18 KO). Toho porazil v jednoznačném, ovšem hodně tvrdém duelu 3-0 na body (118-110 a 2x 117-111).

Byl to první galavečer Premier Boxing Champions a Showtime Boxing v novém roce. A dlužno dodat, že se povedl.

Fanoušci viděli tvrdé, zajímavé souboje, ze sedmi pouze jeden skončil před limitem. V hlavním programu pak nejprve Stephen Fulton (18-0, 8 KO) vybodoval Arnolda Khegaie (16-0-1, 10 KO) a uzmul pro sebe pás WBO Inter-Continental v super bantamové váze. Verdikt bodových? 2x 117-111 a 116-112.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následovali Jarrett Hurd (24-1, 16 KO) a Francisco Santana (25-8-1, 12 KO). A prvně jmenovaný vždy ošidní úvodní duel po první prohře kariéry zvládl. V desetikolovém souboji v domluvené meziváze mezi lehkou střední a střední opanoval s přehledem 3-0 na body (2x 99-90 a 97-92).

Vrchol večera byl na jednatřicetiletém Garciovi a o dva roky starším Redkachovi. Před 8217 diváky v Barclays Center z toho byla nakonec jednoznačná záležitost, na druhou stranu, Ukrajinec ukázal velkou odolnost a tvrdost.

„Myslel jsem, že to rozhodčí v průběhu duelu zastaví, protože dostával hodně nařezáno. Ale ukázal, že je to tvrdý chlap, nezabalil to. Chtěl jsem knockout, ale nedostal jsem ho. Ano, měl bych boxovat možná trochu chytřeji, ale myslím, že jsem dostal přesně ten typ duelu, který jsem potřeboval po více než devítiměsíční pauze,“ pronesl po konci vítěz.

Ten si triumfem vybojoval právo vyzvat šampiona WBC, který je jeho neporažený krajan Errol Spence Jr. (26-0, 21 KO). Jenže ten se stále zotavuje z podzimní nehody, navíc ho v březnu čeká soudní přelíčení, protože řídil svůj luxusní sporťák pod vlivem omamných látek.

Existuje tak možnost, že by došlo na bitvu o prozatímní pás, například s filipínskou legendou Mannym Pacquiaem (62-7-2, 39 KO), který se momentálně veze na vítězné vlně a o kterého je pořád velký zájem. A je jedno zda v boxerském ringu (Pacquiao je šampionem WBA), nebo v oktagonu.

„Uvidíme, co bude, určitě nyní zůstanu aktivní, protože jsem do tohoto duelu musel hubnout 11 kilo za osm týdnů a nebylo to nic příjemného. Nebudu lhát, cítil jsem dobře, ale už jsem se cítil i lépe. Takže nyní žádné flákání, ale musím makat. Spence, nebo Pacquiao? Je to jedno, porazím oba, navíc můj styl bude pro oko fanouška ladit s oběma,“ pousmál Garcia, který trefil 195 z 568 úderů.

Jeho soupeř jen 88 z 578. Tedy možná 89, protože na konci osmého kola svého soupeře v klinči kousl do krku. „Ano, kousl mne, asi se inspiroval u Mika Tysona. Ale nezaskočil mě tím, už jsem zažil pouliční bitvy, v pohodě,“ dodal ex-mistr světa lehké velteru i velteru.

Jeho protivník se k incidentu nevracel. „Byla to pro mě dobrá zkušenost, nikdy jsem nebyl skutečně v problémech, ten zápas mi hodně ukázal, dost jsem se toho naučil. Jsem vděčný za to, že jsem ho mohl absolvovat, za to, jaký mám kolem sebe tým. Mám na čem pracovat, ale vrátím se ještě silnější a lepší,“ pronesl místo toho Ukrajinec žijící v Kalifornii tak trochu tradiční zámořskou (nejen boxerskou) formulku.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DANNY GARCIA VS. IVAN REDKACH

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JARRETT HURD VS. FRANCISCO SANTANA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze