Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Naražená ruka i čelist. 'Neměl jsem ho pustit,' smutní Šálek po K.O. prohře

  • Napsal Antonín Vavrda

Tomáš Šálek / zdroj foto: SES boxingÚSTÍ NAD LABEM – Byla to pro něj největší dosavadní kariérní příležitost. Tomáš Šálek (11-2, 9 KO) ji ale v německém Hamburku využít nedokázal, domácí hvězdičce Peteru Kadiru (7-0, 3 KO) podlehl v šesti kolech a titul juniorského šampiona WBC v těžké váze tak nezískal.

Po třech kolech byl cítit v německém rohu neklid. „Ať v tom pokračuje. Unaví se, neboj,“ slyšel dvaadvacetiletý dvojnásobný juniorský mistr Evropy a vicemistr světa z amatérského ringu od svého trenéra Christiana Moralese.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Cítím se neuvěřitelně dobře. Náš plán byl ho z počátku unavit. Jsem prostě šťastný,“ vyprávěl po duelu se zeleným pásem šampiona přes rameno a s maminkou po svém boku sám Kadiru. Ovšem jak radost po ukončení duelu, tak i oči po třetím dějství dávaly najevo, že v určitých momentech tomu on sám rozhodně nevěřil.

„Nevím, proč jsem ho nechal vyskákat. Asi jsem už takový, sám sebe na to ptám. Prostě se učím časem, musím být v ringu více všímavý,“ hlesl v neděli o rok mladší Šálek. Už po návštěvě nemocnice, kam zamířil kvůli problémům s rukou a čelistí. Podezření na zlomeninu v předloktí se nepotvrdilo, kvůli otoku ale bude muset zůstat minimálně dva týdny bez tréninku.

„Stalo se to ve čtvrtém kole. Nemohl jsem dát úder přední rukou. Zároveň jsem do ní inkasoval údery. V pátém jsem to začal mít hodně v hlavě, šíleně to bolelo, nedokázal jsem se od toho oprostit. Lukáši (Konečný, trenér) jsem to ale neřekl. Nechtěl jsem se vymlouvat. A nechci ani nyní. Prostě jsem tam zaváhal, zároveň jsem se v úvodu vydal asi více než jsem chtěl,“ přidal sympaticky ústecký obr.

Jeho slova potvrdil i Konečný. Až na jednu věc. „Nemyslím si, že by tempo přepálil. Chtěl jsem od něj větší tlak, více úderů. Ne bomby, jde o rozvržení sil, střídání tempa, to Tomáš ještě neumí. Bohužel se učí, ale hodně pomalu, chce to hodně času. Přitom první tři, čtyři kola byla dobrá, Tom byl sice opticky horší, ale pro soupeře nebezpečný. Kadiru byl kousek od toho, aby šel na zem, aby to zabalil, vzdal, jenže Tomáš neboxoval, nechal ho odpočinout si,“ řekl ex-mistr světa pro Profiboxing.cz.

Jestliže ale po loňské ústecké prohře s Pavlem Šourem o český titul byl na svého chráněnce naštvaný, tentokrát jsou pocity ze zápasu jiné.

„I přes špatný výsledek to byl dle mého Tomášův nejlepší výkon v profiringu a viděl jsem konečně nějaký posun vpřed. Samozřejmě nás to nikoho neuspokojí, musíme pracovat dál, poučit se z chyb. Tomáš je velmi mladý, může mít před sebou třeba i patnáct let velké kariéry. Ale učí se velmi pomalu, je to s ním běh na dlouhou trať,“ přidal.

Že zápas bavil a že má Šálek stále podporu německé stáje SES Boxing skrze Team SES Czech Republic, ukázalo i chování šéfa magdeburské formace Ulfa Steinfortha. Ten duel velmi pozorně sledoval a nejen Kadiru, ale i Šálka.

Krátce po ukončení, se kterým souhlasil Konečný i český bijec, pogratuloval vítězi, ovšem po pár vteřinách zamířil do českého rohu, kde se zajímal o stav Šálka, ocenil jeho výkon a prohodil pár slov s Konečným.

„S průběhem zápasu byl spokojený, skoro nadšený, ptal se především, zda je Tom OK. A on byl celkem v pohodě. Ukončení mi nevadilo, měl jsem asi půlminuty předtím v ruce ručník a váhal, zda ho tam vhodit. Od ringového to byla výborná práce. Možná jsem to mohl stopnout dříve, ale doufal jsem v zázrak a nechtěl to Tomáši pokazit,“ osvětlil dění v ringu krátce po duelu Konečný.

Ostatně chvíli před rozhodujícím zvedákem Kadiru je v záznamu jasně slyšet, jak vyzývá svého chráněnce, aby to ještě zkusil. Ten jej poslechl, bohužel mu to nevyšlo.

„Kadiru mě překvapil vytrvalostí, v předchozích duelech si jel své tempo, tomu mému se ale dokázal nakonec přizpůsobit. A i těmi údery. Myslím, že vydržím dost, ale před tím prvním počítáním jsem tam chytil snad deset úderů na jedno místo, a to prostě už cítíš. Radši jsem si klekl a nechal se počítat, abych se dostal z jeho tlaku, ale nepomohlo to. Ale dám se dohromady a určitě se představím na domácích akcích, které Luky plánuje. Fanoušci se mají nač těšit,“ dodal odhodlaně Šálek.

A Konečný přidal: „Jedeme dál, věřím, že box u nás je na vzestupu, počítá s další akcí v Ústí na přelomu března a dubna, řešíme nyní konkrétní termín s televizi. A určitě na něm budou Tomáš, kterého bych rád viděl s Tomášem Hanzou, tedy pokud přidem. A také Fabča (Bytyqi), kterou by měla čekat další obhajoba. No a konečně bych rád doplnil večer o nové, nadějné boxery.“

VIDEO CELÉHO ZÁPASU PETER KADIRU VS. TOMÁŠ ŠÁLEK

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze