Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Munguia je ve střední váze a hledí ke krajanovi. 'Canelo. Toho chci,' tvrdí mladík

  • Napsal Antonín Vavrda

Munguia vs. O'Sullivan / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Mladík Jaime Munguia (35-0, 28 KO) má za sebou povedený debut ve střední váze. V jedenácti kolech rozbil irského bijce Garyho O'Sullivana (30-4, 21 KO) a coby bývalý šampion WBO v lehké střední váze se přihlásil do velké hry také o váhu výše.

Američan Demetrius Andrade (28-0, 17 KO). Toť potenciální budoucí soupeř teprve třiadvacetiletého Mexičana. Bijec přezdívaný „Boo Boo“ má před sebou už 30. ledna obhajobu pás WBO ve střední váze proti Luku Keelerovi (17-2-1, 5 KO). A právě WBO má ve svých pravidlech klauzuli, že šampion, který přechází z nižší do vyšší váhy, může v ní okamžitě vyzvat držitele pásu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pro mladého dravce z Tijuany skvělá příležitost. Příležitost dosáhnout svého. Munguia, který zatím nemá v profesionálním ringu žádnou přezdívku, má totiž ve svém hledáčku daleko větší sousta.

„Chci bratry Charlovi, Gennadije Golovkina. A ano, chci také Canela Alvareze,“ pronesl rozjařený talent poté, co v noci na neděli zdemoloval O'Sullivana. Odečtenému bodu za úder pod pás navzdory. Navzdory silným slovům soupeře, který po duelu tvrdil, že v lehké střední by vyhrál.

Dlužno dodat, že šlo o hodně silná slova boxera, který celý zápas tahal za kratší konec. Který sice v závěru jednoho dějství předvedl parádní kontr, kterým na chvíli zastavil favorita a vyděsil jeho promotéry Oscara de la Hoyu a Bernarda Hopkinse (včera oslavil 55. narozeniny), ovšem jinak byl po většinu jedenácti odboxovaných kol bit jako pověstné žito.

Důkaz? Stačí se podívat na úderové statistiky. Munguia trefil 292 z 792 úderů, jeho soupeř pouhých 122 z 596. Ještě větší byl rozdíl v kolonce „power punches“: 239/473 – 100/424.

Munguia slaví / zdroj foto: Boxingscene.com

„Dal bych si osmičku, nebo devítku z desetibodové stupnice. Bylo a je co zlepšovat. Pořád se učím. Ale jsem rád, že jsem udělal tuto změnu. Cítím se lépe, silnější, rychlejší, mohu dávat tvrdší údery, pracovat v delších kombinací, střední váha je moje váha momentálně,“ usmíval se jeden z objevů roku 2018.

Který navíc neztratil nic ze svého umění ani v roce 2019, byť především Dennis Hogan jej zle potrápil. A dle všeho z něj nic neztratil ani v roce 2020. Kdo bude další na řadě?

Vedle zmíněného Andradeho (pokud za dva týdny vyhraje) se nabízí i další možnosti, včetně těch, co jmenoval. Byť na své největší přání si bude muset ještě chvíli počkat.

„Lidé si přejí můj zápas s Canelem. A já také. Je to něco, co vidím ve své boxerské budoucnosti. Pokud budu vyhrávat a pokud budeme ve stejné váze. Je to boj, který se v takovou chvíli musí stát skutečností. Budu pokračovat ve své cestě a ona se šance objeví sama. A až se tak stane, chci být připraven,“ ukázal Munguia nakonec i velkou vyzrálost.

„Potřebuje správné boje, jako byl právě tento. Lidé ho chtějí vidět v akci, chtějí slyšet, jak nahání Canela. Jde správným směrem,“ přidal společný promotér obou mexických hvězd Oscar de la Hoya. Ten si může mnout ruce, nejenže má ve své stáji světovou superstar (Canelo), tak mu po Ryanu Garciovi „roste do krásy“ další mladá a ostrými nabitá puška.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JAIME MUNGUIA VS. GARY O'SULLIVAN

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze