Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Mladý zabiják zaujal Tysona: Uvidíme, jestli umí K.O. jako v 1. kole i v desátém

  • Napsal Antonín Vavrda

Edgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank BoxingEdgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank BoxingLAS VEGAS – Ten mladík bourá všechno, co mu stojí v cestě. Portoričan Edgar Berlanda (15-0, 15 KO) má zatím naprosto dominantní cestu profesionálním ringem. Dokázal na sebe upozornit i legendy, od Mika Tysona mu ale zároveň přiletělo i menší varování.

Poprvé se dostal na hlavní televizní kartu, mezi ty nejočekávanější zápasy galavečera. Promotéři si na desetikolový souboj v super střední váze vymezili 45 minut, ale celkem zbytečně. Třiadvacetiletý bijec přezdívaný „The Chosen One“ zůstal věren své bilanci:

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Šlo o jeho 15. profesionální duel zatím čtyřleté kariéry. Všechny ukončil v prvním kole. Nejblíže se první přestávce dostal loni v prosinci Španěl Cesar Nunez (17-2-1, 9 KO). Chybělo mu patnáct vteřin dle oficiální časomíry.

Čtyřiatřicetiletý Američan Lanell Bellows (20-6-3, 13 KO) platil dosud za tvrďáka, ani jednou neprohrál před limitem, jenže nejlepším jeho dosavadním soupeřem byl Travis Reeves (17-4-2, 7 KO). Tedy muž, který je sice o ligu výše než on sám, ale potenciálu Berlangy nedosahuje.

A to se potvrdilo. Ve chvíli, kdy tenhle mladík boxující už pod americkou vlajkou přitvrdil, Bellowsovy oči a nohy zahrály jinou písničku než tu, která by se zamlouvala ringovému Robertu Hoylemu. Ten možná zápas mohl ještě nechat pokračovat, Bellowse počítat, ale nejspíše by tím stejně oddálil nevyhnutelné. „Jeho všude létaly všude. Kdyby to rozhodčí neukončil, poslal bych ho do nemocnice,“ měl jasno vítěz.

A sebevědomě pokračoval i dál. „Jsem král Monster,“ křičel nadšený talent boxu, který domů do Brooklynu odletěl zpět soukromým tryskáčem. „Poprvé v kariéře jsem chtěl někoho ukončit, vím, že až se podívám na záznam, nebudu spokojený, hodně mi záleželo na prodloužení mé série, také proto jsem po duelu klikoval. Byl to trest,“ usmíval se při pozápasovém rozhovoru ještě v sále MGM Grand Bubble.

A právě na tato slova navázali další. Například jeho krajan, Ivan Calderon, bývalý šampion dvou vah a nyní trenér. „Ukázal, že umí své údery dobře trefovat, ale uvidíme, co bude, protože zatím neboxoval s nikým kvalitním. Zatím si můj respekt nezískal. Zatím dostává jen oběti, není to jeho vina, není promotér. Ale chci vidět, co předvede, až se mu soupeř postaví čelem, až se ho rozhodne také trefit. Tvrdě trefit,“ vysvětlil pětačtyřicetiletý rodák z Guaynabo.

Další Portoričan, Jose Bonilla – trenér Edisona Mirandy či Thomase Dulormeho – doplnil: „Stále jsme ho neviděli ve více kolech, jeho sílu a výdrž v delším zápase. Je vidět, že má tvrdý úder, bez toho se vám podobné bilance jen tak nepovede dosáhnout. Ale abychom ho mohli skutečně začít hodnotit, musíme vidět delší, těžší zápasy.“

A kdyby to snad nestačilo. Podobně promluvil také asi nejslavnější boxerský rodák z Brooklynu. Muž, který byl za expresní knockouty snad i placen a rozhodně vyhledáván. Zvláště, když to zvládal v těžké váze. Mike Tyson (50-6, 44 KO) odstartoval kariéru devatenácti K.O. triumfy v řadě, dvanáct z nich zapsal v prvním kole.

A Berlanga svojí bilancí i chováním nejmladšího šampiona těžké váhy historie už stihl zaujmout. „Vypadal skvěle. Opravdu výborně. Ale to, jaký je ve skutečnosti se ukáže až ve chvíli, kdy stejně působivě jako v prvním kole dokáže soupeře knockoutovat také v kole číslo deset,“ zaznělo od legendy, která se 28. listopadu vrátí do ringu po více než patnáctileté nečinnosti exhibicí s dalším slavným jménem – Royem Jonesem Jr. (66-9, 47 KO).

Edgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank BoxingEdgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank Boxing

Edgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank BoxingEdgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank Boxing

Edgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank BoxingEdgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank Boxing

Edgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank BoxingEdgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank Boxing

Edgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank BoxingEdgar Berlanda v akci / zdroj foto: Top Rank Boxing

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze