Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Místo azylu v Austrálii světový titul. Cameronová nyní hodně touží po Taylorové

  • Napsal Antonín Vavrda

MCameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.comCameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.comILTON KEYNES – Devětadvacetiletá Britka Chantelle Cameronová (13-0, 7 KO) je po neděli novou jedničkou super lehké (lehké velterové) váhy, což potvrdila také ziskem pásu mistryně světa WBC. Pásu, který před ní držela dravá Američanka Jessica McCaskillová (9-2, 3 KO), momentální královna velterové divize.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zvládla extrémně těžký zápas. Z mnoha ohledů.

Cameronová byla jasnou favoritkou souboje s Brazilkou Adrianou dos Santos Araujovou (6-1, 1 KO), ovšem jen na papíře.

Osmatřicetiletý „PitBull“ ze Sau Paula totiž není žádný nazdárek, kromě toho, že už sama organizuje ve své vlasti turnaje, má za sebou kvalitní amatérskou kariéru s několika medailemi z domácího šampionátu, ovládla také Jihoamerický šampionát a hlavně, doma má také bronzovou olympijskou medaili z Londýna 2012 (doma v Brazílii vypadla už v prvním kole s Finkou Mirou Potkonenovou, která následně šokovala triumfem nad Irkou Katie Taylorovou).

Tedy cenný kov, který Cameronové chybí. Na domácí Hry se místo ní probojovala Natasha Jonasová, do Ria se devětadvacetiletá Britka neprobila z kvalifikací.

Navíc Brazilka extrémně nezvládla přesun z Jižní Ameriky na britské ostrovy a na sobotní vážení přišla ze 66,1 kilogramy, což je těsně pod limitem velterové, nikoliv lehké velterové váhy. Ten netrefila o více jak 2,5 kilo! Přesto Cameronová do zápasu šla.

Cameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.comCameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.com

Cameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.comCameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.com

A deset kol „obrovskou“ Brazilku bila. Ukončit ji nedokázala, přesto o jejím triumfu nemohlo být pochyb. Ostatně také trojice bodových se shodla na verdiktu 100-90 pro rodačku z Northamptonu, který je zhruba 30 kilometrů od místa, kde se boxovalo. S ohledem na covidová opatření se podpory nejbližší pod ringem nedočkala.

„Jsem nadšená, že jsem tady mohla bojovat, mám to dvacet minut cesty autem z baráku, navíc ani v amatérech jsem tady mockrát neboxovala. Vlastně snad jen jednou. Škoda, že to muselo být bez fanoušků,“ usmívala se sympatická Britka s pásem šampionky WBC. Ten, jak sama přiznala, je její kompenzací na zmíněnou nepovedou kvalifikaci na olympiádu 2016.

„Byla to mizerná část mého života. Bylo mi trapně, protože jsem byla jedinou Britkou, která se na olympiádu nekvalifikovala. A poté se znásobila na evropské kvalifikaci, kde jsem zbila Rusku, ale stejně to dostala ona. Okradli mě, oplakala jsem to, poté se pousmála a věděla, že pro mě amatérská kariéra končí,“ přidala smutné vzpomínky staré čtyři roky, kdy uvažovala o stěhování do Austrálie za prací boxerské trenérky v azylových domech pro ženy.

Cameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.comCameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.com

Cameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.comCameronová vs. Araujová / zdroj foto: Boxingscene.com

Nyní už se může jen usmívat, profesionální kariérou proplouvá bez zaváhání, nejdříve si ji vzal pod svá křídla klan McGuiganů, nyní už je u trenéra Jamieho Moora z MTK Global, promotérsky pak patří do velké stáje Matchroom Boxing.

„Byla to těžká soupeřka, má hodně tvrdé údery, byla hodně silná a také velká. Před zápasem jsem byla hodně nervózní, takže jsem ráda, že jsem to zvládla. Je to skvělé načasování, tohle je teprve začátek toho všeho. Už se nemohu dočkat dalšího zápasu,“ zářila se zeleným šampionským pásem slavné federace.

Ta má jediný cíl, jedinou vizi. Souboj s Irkou Katie Taylorovou, královnou lehké váhy, se kterou se utkala ve finále mistrovství EU před jedenácti lety a prohrála s ní. „Samozřejmě je to můj sen, ale ona mě zatím vůbec nezmiňuje, jako bych neexistovala. Přitom jsem už dvakrát vyhrála eliminační souboje o její pásy. Uvidíme, chci se soustředit na sebe, ona ať se soustředí na sebe a když na to dojde? Budu šťastná,“ dodala boxerka s přezdívkou „Kapitán“.

Kdo ví, třeba nyní, když jsou obě pod stejnou promotérskou společností, se konečně svého snu dočká. Pás světové šampionky ve třetí váhové divizi by mohl být pro Taylorovou lákadlem. Nejdříve ji ale čeká obhajoba svých titulů proti Španělce Miriam Gutierrezové (13-0, 5 KO) v polovině listopadu.

 

 

 

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze