Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Má skalp Canela i Chaveze Jr. Slavný otec vyhrál, synek zažil další šokující ostudu

  • Napsal Antonín Vavrda

Chavez Jr. vs Cazares / zdroj foto: Boxingscene.comChavez Jr. vs Cazares / zdroj foto: Boxingscene.comTIJUANA – Další nečekanou prohru má na svém kontě syn slavného otce Julio Cesar Chavez Jr. (51-5-1, 33 KO), který nestačil v sobotu večer na krajana Maria Abela Cazarese (12-0, 5 KO) v šesti kolech, když zápas ukončila tržná rána na levém oku prvně jmenovaného.

Opět seděl pod ringem a nevěřil tomu, co vidí. Legendární Julio Cesar Chavez Sr. už měl na sobě slušivé tmavé sáčko a v obličeji žádné známky toho, že odboxoval další exhibiční, čtyřkolový souboj s Jorgem Arcem, opět vítězně.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Čtyřiatřicetiletý Julio Cesar Chavez Jr., kdysi neporažená střední váha, muž, který svedl nádhernou bitvu s Argentincem Sergiem Gabrielem Martinezem, právě odpískal společně s ringovým lékařem duel s o čtyři roky mladším Mariem Abelem Cazaresem.

Kvůli roztrženému víčku nad levým okem, zraněním, se kterým se dle všeho dalo pokračovat. Ale Chavez Jr. nechtěl. Nejspíše si věřil na výhru na body a nejspíše už nechtěl dát boxovat. Jenže se brutálně spletl.

Jelikož došlo na zranění po vzájemné srážce hlavami, tak se skutečně dobodovávalo a verdikt zněl:

57-56, 57-56 a 59-54. Vše pro Cazarese!

Chavez Jr. vs Cazares / zdroj foto: Boxingscene.comChavez Jr. vs Cazares / zdroj foto: Boxingscene.com

Chavez Jr. vs Cazares / zdroj foto: Boxingscene.comChavez Jr. vs Cazares / zdroj foto: Boxingscene.com

„Za co? Ani se mě nedotkl, když jsem ho vyzýval na boj, tak jen tančil. Za co mu to bodoví dali? Jediné, čím mě ohrozil byla jeho hlava. Je to k smíchu. Odveta? Za co bych mu dával odvetu? Vždyť mě neporazil,“ kroutil hlavou Chavez Jr. poté, co vylezl z ringu.

Dlužno dodat, že měl částečně pravdu. Za držení mu rival skutečně ve druhém kole nahlavičkoval a byl mu za to správně stržen bod. Že by ale Chaveze neohrozil? To rozhodně ne, byť experti z hispánské verze ESPN měli jasno a po šesti kolech, ve kterých duel skončil ho nabodovali pro slavnějšího z dvojice – Chaveze Jr. 57-56.

Autor těchto řádků ale nemá problém ani s bodováním 57-56 pro vítěze, verdikt 59-54 je skutečně mimo mísu a od Alejandra Rochina spíše akt fanouškovství, než odraz skutečného dění v ringu.

Chavez Jr. vs Cazares / zdroj foto: Boxingscene.comChavez Jr. vs Cazares / zdroj foto: Boxingscene.com

Jorge Arce vs Julio Chavez Sr. / zdroj foto: Boxingscene.comJorge Arce vs Julio Chavez Sr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Ať tak, či onak, už takto těsný obraz souboje by měl být pro poraženého varováním (to si ale on sám nepřipustí), Cazarez měl být pro něj soupeř na rozjezd další etapy kariéry a restart po podobně kontroverzním konci loňského souboje s Američanem Danielem Jacobsem (36-3, 30 KO).

Zdá se ale, že syn slavného otce se nepoučil a ani jeho reakce na konec zápasu ještě v ringu neukazuje na to, že by to s dalším pokračování své kariéry myslel extrémně vážně, byť má exkluzivní smlouvu s DAZN, které tak trochu doufalo, že by jej dostalo do odvety s Canelem Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

Že k ní má nyní dále než k definitivnímu konci, není třeba dodávat. Kdo ví, třeba si někdy vybojuje i senzační sobotní vítěz. Před šestnácti lety totiž ještě v mládežnické kategorii jako jeden ze dvou boxerů dokázal současnou hvězdu profesionálního ringu porazit!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze