Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Lucerna 2019: Pražská S 'vyhrála'. A knockoutovou show zakončil Vrňata!

  • Napsal Antonín Vavrda

Luboš Vrňata v akci / zdroj foto: Czechfighters.czLuboš Vrňata v akci / zdroj foto: Czechfighters.czPRAHA – Opět bylo narváno. Opět se fandilo. Opět se i bučelo, když nevyhrával miláček davů. A opět nechyběla velká a známá jména tuzemské scény bojových sportů. V ringu, i hledišti. Taková byla Lucerna 2019.

Už předzápasy ukázaly, že se bude nač dívat. Samuel Apeltauer s Jakubem Novotným i Adam Marčin s Ondřejem Bursou ukázali, že o nich ještě v budoucnu jistě uslyšíme. A už zde to byla přehlídka jmen – Apeltauera vedl jeho otec Jirka, Marčin vedl do ringu průvod zástupců Pražského rohovníků, jejichž české tituly byste na prstech obou rukou nespočítali. Ve druhém rohu pak proti Míťovi Soukupovi seděl jeho reprezentační trenérský kolega a kamarád Radek Seman.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A aby toho nebylo málo, na vše dohlížel – a to i později v dalších duelech – Pavel Hynek. Zase se vrátil v Lucerně do „své“ role. Před dvěma měsíci zde stál coby organizátor domácího amatérského šampionátu. Coby úspěšný organizátor.

Na něj se toužil dostat Vojta Končitík (5-7, 4 KO), bohužel kvalifikaci nezvládl. A svěřenci Dana Táborského z Real Fighters Clubu se bohužel nepovedla ani zápasové premiéra na legendárním to místě. Přece jen bylo znát, že na duel přistoupil relativně pozdě. Gor Harutjunjan (1-0, 1 KO) při své boxerské premiéře předvedl větší šikovnost i tvrdost a duel ukončil ve třetím kole po třetím počítání. Respektive zkušený ringový Radek Linka.

Následoval střet dle pravidel muay thai mezi domácí Tonym Coufalem a slovenským šampionem Štěpánem Sipošem. Po vyrovnaném prvním kole začal získávat v duelu převahu Coufal, který ji nakonec zužitkoval i knockoutovým triumfem v kole číslo tři. Stále si ale na první dobrou říkám, jestli ten poslední úder už přece jen nepřišel pozdě a zda Coufal nehazardoval s tím, aby prohrál diskvalifikací.

Ostatně, historie podobných verdiktů pamatuje více než dost, takový Roy Jones Jr. by mohl vyprávět, jak první profesionální porážce přišel...

Sestřelený Slovák Sipoš / zdroj foto: Czechfighters.czSestřelený Slovák Sipoš / zdroj foto: Czechfighters.cz

To triumf Tomáše Adámka (29-19-2, 10 KO) nad Vilémem Farkačem (3-7, 3 KO) byl jasný a nezpochybnitelný. Pětačtyřicetiletý veterán nedokázal nalézt žádnou zbraň na skvěle připraveného o šest let mladšího „Jumba“ a opět ve třetím kole byl K.O.nec.

Následoval druhý duel Česko vs. Slovensko, tentokrát o titul WAKO K-1 mezi Josefem Vítem, který zaskočil nemocného kamaráda Vladimíra Říhu, a Tomášem Drábikem. Během úvodních tří kol postupně nabíral Vít převahu, kterou navíc znásobil bod dolů pro soupeře za opakované vypadnutí chrániče zubů. Tlak slovenské hvězdy v kole číslo čtyři už přišel pozdě.

Výhru před zraky Karlose Vémoly, Michala Martínka, Stanleyho Eschnera, už převlečeného Dana Táborského s partnerkou Angelinou Djuričovou, Ondry Novotného, Ládi Kutila, Iva Rittiga a dalších osobností slavil „Pepa“ Vít a zapsal pro Aplik Muathai Gym druhou výhru večera.

Střet mládí a zkušeností, to bylo setkání Matúše Juráčka (3-0) s Vladem Idrányiem (6-21-2, 3 KO). Anebo také souboj velkého fanouška Slavie se slovenským příznivcem Sparty. Pokud tedy nebylo sparťanské logo na plášti při nástupu jen od sedmatřicetiletého rodáka z Prievidzi jen lehkou provokací.

O tu se v předvečer tradičního silvestrovského derby pražských „S“ pokoušel (hanlivě) i hlouček diváků, brzo ale přestal. A v ringu svojí šikovností a pohybem dominoval většinu ze čtyř kol pětadvacetiletý fighterský všeuměl – leč věčně zraněný – Juráček. Byť se jeden z bodových poněkud překvapivě přiklonil na stranu jeho soupeře.

Mimochodem, aby těch legend nebylo málo – vítěze trénoval Ondra Pála, který si v lednu vyzkouší coby domácí šampion supertíhy mezinárodní amatérský ring, ve druhém rohu pak stál jistý Luboš Šuda. Jen tak mezi námi – byť už tři roky po konci kariéry, tak stále v perfektní formě a kondici.

Pořád málo? Tak vězte, že do Síně slávy Lucerny byl uveden Ruda „Mlátička“ Kraj. Bronzový z MS 2003, stříbrný z OH 2000 a muž, který si v roce 2008 zaboxoval o titul mistra světa WBC v křížové váze. A ten mu tehdy doslova protekl mezi prsty.

Inspiraci Šudovi i Krajovi, že na comeback není nikdy pozdě, dal v dalším duelu Roman Kracík (37-11-1, 20 KO). Osmačtyřicetiletý veterán se vrátil po pěti letech. V parádní formě. Možná i lepší, než v jaké kariéru před pěti lety končil. Sílu jeho úderu a také šikovnost pak pocítil další veterán a bývalý voják z povolání Jaroslav Kubíček (1-1, 1 KO), který definitivně padl ve třetím kole.

A poté „Kráca“ opět zamířil do zápasnického důchodu. Tak třeba zas za pět?!

Na rozlučku s kariérou si vybral obrovsky těžkého protivníka šestačtyřicetiletý Jiří „Aplík“ Apeltauer. Třiatřicetiletý Thajec Sudsakorn Sor Klinmee bojuje od šesti let, stihl nastřádat oficiálně přes 350 profesionálních zápasů a svoji zkušenost ukázal i Lucerně. Domácí legenda dřela, bojovala, snažila se, ale na nejlepšího soupeře kariéry prostě neměl.

Každopádně daleko větší nakládačku pak dostal od své maminky. Snad aby si tu rozlučku nerozmyslel. Rukavice uprostřed ringu, závěrečný proslov a medailonek ale dávají tušit, že nikoliv. A promotér Matouš Rajmont má spolu se svým týmem skoro jasného příštího kandidáta pro Síň slávy Lucerny...

Popáté se v Mekce bojových sportů u nás představil Michal Dufek (28-22-2, 21 KO). A poprvé se radoval z vítězství. To se ale nerodilo snadno, Němec Said Rahimi (11-4, 9 KO) otřásl Dufkem a také Lucernou v polovině prvního kola, ovšem český bijec odolal, následně sám poslal soupeře do počítání a postupně „vystříleného“ Rahimiho ničil více a více. Až ten duel po šestém kole vzdal.

Šestý a nejdrtivější knockout večera pak zapsal šestačtyřicetiletý Luboš Vrňata (ten už fanouškem Sparty skutečně je beze vší pochybnost), který v boxerském (nikoliv zápasnickém) debutu v závěru prvního kola drtivě uspal Pavla Ptáčka. Lepší tečku si prostě a jednoduše letošní Lucerna přát nemohla.

A s ní i čeští fanoušci rohovnického sportu.

Tak zase za 366 dní (rok 2020 je přestupní) ahoj...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze