Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Legendy po čtyřicítce: Sturm vítězí na body, Martinez před limitem a chce titul

  • Napsal Antonín Vavrda

Sturm vs. Rost / zdroj foto: Bild.deSturm vs. Rost / zdroj foto: Bild.dePRAHA – V našlapaném posledním předvánočním víkendu se v ringu představily také dvě legendy boxerského řemesla. Němec Felix Sturm (41-5-3, 18 KO) se vrátil po více než čtyřleté pauze bodovým triumfem nad Timem Rostem (10-1-2, 3 KO), Sergio Martinez (53-3-2, 30) zapsal už druhý triumf po přestávce, která trvala dokonce let šest.

Problémy se zdravím a také se zákonem, konkrétně s berňákem v Německu. Bosenský rodák Adnan Catič alias Felix Sturm se tak na pár let raději stáhl, pobyl si něco za mřížemi, ale už od začátku roku 2020 tvrdil: „Já se vrátím.“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Těsně před vánočními svátky svá slova naplnil. Na akci v Hamburku v nově zrozeném Universum Promotions, které navazuje nepřímo na bývalé Universum Klause-Petera Kohla, kde před téměř dvaceti lety Sturm startoval, nastoupil proti dosud neporaženému krajanovi Timu Rostovi.

A nepodal vůbec špatný výkon, když u trojlístku bodových zvítězil hladce 3-0 (100-90, 100-93 a 99-91). „Nejsem se sebou spokojený, ale jsme rád, že jsem konečně zpět. Pořád je co zlepšovat. Ale přestože už toho mám za sebou opravdu hodně, byl jsem nervózní. Příště to bude lepší. Potřebuji tak pět, šest zápasů, abych se dostal na starou úroveň,“ pronesl brzo dvaačtyřicetiletý „The Fighter“ po duelu, po kterém ho němečtí novináři veskrze chválili.

Byť on sám jmenovat případné protivníky nechtěl, na jaře na dálku vyzýval svého velkého rivala Arthura Abrahama, se kterým se v průběhu kariér míjeli a který nestál v ringu od dubna 2018, přestože nikdy oficiálně kariéru neukončil. A variantou by klidně mohl být i Martinez, pokud by se kvůli němu byl schopen vrátit ze super střední do střední váhy...

Sturm vs. Rost / zdroj foto: Bild.deSturm vs. Rost / zdroj foto: Bild.de

Sturm vs. Rost / zdroj foto: Bild.deSturm vs. Rost / zdroj foto: Bild.de

Pětačtyřicetiletý Argentinec sice nestál mezi šestnácti provazy do srpna více než šest let, přesto se dokázal vrátit zpět do „své“ střední divize. A plní dohodu s představiteli federace WBA, od které má slíbeny za tři vítězství titulovou šanci.

Momentálně má pětka této federace této váhy za sebou duely dva. Po Španělovi Jose Miguelovi Fandinovi se tentokrát postavil proti daleko zkušenějšímu Finovi Jussimu Koivulovi (24-8-1, 9 KO), který ale většinu kariéry tráví ve velterové, případně lehké střední váze.

S bijcem přezdívaným „Maravilla“ neodboxoval špatný duel, ale postupem času získal bývalý světový šampion, a hlavně král této váhy jasně navrch. V sedmém kole dokázal Koivulu dostávat pod velký tlak, v osmém mu roztrhl víčko nad levým okem. A na začátku devátého kvůli zranění Fin zápas zabalil. Souboj sice oficiálně ukončil lékař zápasu, bijci z Tampere se ale pokračovat nechtělo.

„Cítil jsem se velmi dobře, byl jsem klidný, trpělivý. Jsem si jistý, že podobné zápasy potřebuji, abych se mohl posouvat. Myslím, že jsem dneska dokázal, že mohu boxovat delší zápasy a že dovedu pracovat se svojí kondicí. A bylo vidět, že jsem ještě zvládal postupně zrychlovat, jsem spokojený,“ usmíval se muž, který se usadil ve Španělsku, kde rozjel svoji promotérskou činnost.

Zápas začíná v čase 55:15 videa:

Ostatně galavečer v Torrelavega si sám organizoval a představil na něm své talenty, včetně Španěla Sergia Garcii (33-0, 14 KO), který si v šesti kolech poradil s Francouzem Gregorym Trenelem (12-6-2, 3 KO), či Oscara Ahlina (20-2, 18 KO). Ten ve stejném kole ukončil našeho Ondřeje Buderu (13-20-1, 8 KO).

„Bavilo mě to více než posledně. Uvidíme, co bude dál, jsem připravený pokročit zase o nějaký ten level výše,“ uzavřel hodnocení galavečeru muž, který nezapomněl při nástupu také na svého nedávno zesnulého krajana Diega Maradonu. Mimochodem, regulérním šampionem WBA v této váze je Japonec Rjota Murata (16-2, 13 KO), který naposledy boxoval loni v prosinci. A který by raději boxoval s hvězdným duem Gennadij Golovkin – Canelo Alvarez.

Ale kdo ví, třeba vezme nakonec zavděk i jejich předchůdcem na trůnu střední váhy...

Martinez vs. Koivula / zdroj foto: TwitterMartinez vs. Koivula / zdroj foto: Twitter

Martinez vs. Koivula / zdroj foto: TwitterMartinez vs. Koivula / zdroj foto: Twitter

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze