Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Lebeděv comeback nezvládl. 'Je čas se věnovat jiným věcem,' opět se rozloučil

  • Napsal Antonín Vavrda

Mchunu vs. Lebeděv / zdroj foto: RIA NovostiMchunu vs. Lebeděv / zdroj foto: RIA NovostiMOSKVA – Ruský bohatýr Denis Lebeděv (32-3, 23 KO) návrat do ringu po ohlášeném ukončení kariéry nezvládl, když v Krasnojarsku prohrál jasně 0-3 na body (120-107, 119-108, 115-112) s Jihoafričanem Thabisem Mchunem (22-5, 13 KO), který se rázem vrátil zpět do velké hry v křížové váze.

Jen v úvodních kolech to vypadalo v souboji leváků, že by se čtyřicetiletý veterán a velký bojovník mohl radovat. Ovšem postupně o devět let mladší rival převzal iniciativu a postupně ničil domácího miláčka davů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mchunu tak po čtyřech letech zakončí rok bez prohry. Ty předchozí měl totiž jako na houpačce. Vždy se dokázal přiblížit hvězdám, dotknout se jich, mu ale ani jednou nevyšlo.

V roce 2015 jej ve velké africké válce knockoutoval v 11. kole Ilunga Makabu.

V roce 2016 pak na při svém americkém debutu Ukrajinec Alexander Usyk.

V roce 2017 ho pak zaskočil – opět v zámoří – moldavský levák Constantin Bejeneru.

Loni jej lehce kontroverzně v další africké bitvě zdolal na body Thomas Oosthuizen. Tomu ale prohru ještě do konce roku vrátil a letos?

Tři zápasy, tři výhry a expres na třetí místo světového ratingu BoxRec.com.

„Vyhrál zaslouženě. Víte, neřekl bych, že Thabiso byl rychlejší či lepší než moji sparingpartneři, ale stačilo to. Bohužel právě ani v přípravě se mi nedařilo tak, jak mělo. Nešlo to. Nedokázal jsem přepnout do bojového módu, něco tomu chybělo,“ smutnil po duelu oblíbený ruský „Voják“.

Mchunu vs. Lebeděv / zdroj foto: RIA NovostiMchunu vs. Lebeděv / zdroj foto: RIA Novosti

Právě láska k ruské armádě ho nejspíše ovlivnila více než si osobně dokázal připustit. A aniž by se na to chtěl vymlouvat. Kromě toho, že se mu během kempu narodilo dítě, tak jeho syn byl vyloučen z kadetní školy a Lebeděv musel tento problém řešit.

„Nejsem exhibiční typ jako Alexander Jemeljanenko. Nějaké šaškárny? To fakt ne. Odveta s Mchunem? Proč? Nebylo, co řešit. Byl bych k smíchu. Umím se uživit, miluji box, ale věnuji se už jiné práci a je čas se jí věnovat naplno,“ dodal sympaticky.

Co bude s jeho přemožitelem?

To je zatím otázkou, křížová váha je totiž extrémně nabitá, stále ještě není naplánované finále World Boxing Super Series (WBSS) mezi Mairisem Briedisem a Junielem Dorticosem. Stejně tak by měl po ostudě v semifinále mezi Briedisem a Krzysztofem Glowackim boxovat druhý jmenovaný o volný pás WBO. Jeho soupeř? Dle všeho Brit Lawrence Okolie.

Jsou tu Kevin Lerena, Michal Cieslak, Arsen Goulamirjan či zmíněná dvojice Bejeneru – Makabu. Vypadá to tak na hodně zajímavý a divoký rok 2020, zvláště, když pásy WBC, a právě WBO jsou momentálně volné...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU THABISO MCHUNU VS. DENIS LEBEDĚV

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze