Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Lara chtěl velký návrat. S Castanem ale jen remizoval, Argentinec se zlobí

  • Napsal Antonín Vavrda

Lara i Castano slaví / zdroj foto: Boxingscene.comLara i Castano slaví / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Remízou skončil hlavní duel sobotního galavečera v brooklynském Barclays Center mezi obhájcem titulu WBA v lehké střední váze Brianem Carlosem Castanem (15-0-1, 11 KO) a vyzývatelem Erislandym Larou (25-3-3, 14 KO).

Jaime Munguia, Jarrett Hurd, Erislandy Lara a nově Brian Carlos Castano. To je elitní čtyřka dle BoxRec.com lehké střední váhy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Devětadvacetiletý, relativně neznámý Argentinec, který v posledních dvou letech loupil ve Francii, kdy nejdříve kontroverzně porazil na 2-1 na body Michela Sora, aby následně knockoutoval Cedrika Vitua, nebyl proti o šest let staršímu Larovi favoritem.

Vždyť Kubánec přezdívaný „Americký sen“ byl považován za jednoho z nejlepších boxerů od velteru po střední váhu, tři porážky zapsal pouze s velkými jmény – Paulem Williamsem, Canelem Alvarezem a naposledy loni právě s Hurdem.

Ani jednou to nebylo 0-3 na body, byť minimálně právě s Hurdem prohrál dle většiny naprosto jasně (přestože těsně).

Jenže Castano se velkého jména nezalekl, podobně jako jeho slavní předchůdci posledních let Lucas Martin Matthysse či Marcos Rene Maidana předvedl proti defenzivnímu soupeři aktivní, útočný box v tempu, které dokázal vydržet až do závěrečného gongu.

Na rozdíl od Lary, na kterém jako by se zub času přece jen začal podepisovat. Pořád je skvělý, pořád je nesmírně šikovný, ale rychlost, a především kondice pomaličku, ale jistě odcházejí...

„Byl to dobrý boj, dobrý střet dvou různých stylů. Vím, že jsem zvítězil, cítím, že jsem byl okradený. Je to nepolapitelný boxer, ale já na to byl připravený. Vím, že jsem vyhrál,“ pronesl skrze překladatele Castano, který si udržel díky remíze pás regulérního šampiona WBA.

Pochopitelně jeho soupeř měl zcela opačný pohled na věc. „byl to skvělý boj, ale podle mého jsem dneska v noci vyhrál osm z dvanácti kol. Mé údery byly mnohem efektivnější, on měl tlak, ale já ten jeho tlak měl pod kontrolou. Znovu jsem ukázal, že nejsem starý, že mám stále co říct,“ kontroval před téměř osmi tisíci diváků Lara.

Čísla s ním ale nesouhlasí. Castano trefil 195 z 863 úderů, zatímco v tomto duelu vyzývatel „jen“ 130 z 825, což je pouze 16tiprocentní přesnost. Na druhou stranu, zmíněných 825 úderů je nejvíce v kariéře kubánského šikuly, dosud se dostal maximálně na číslo 609.

Castano trefuje Laru / zdroj foto: Boxingscene.comCastano trefuje Laru / zdroj foto: Boxingscene.com

Pravdou ale je, že víkendové představení Laru ke kýžené odvetě s Hurdem rozhodně neposunula, spíše naopak.

A tak nejspíše dojde na jiný rematch. „Jestli chce odvetu, dostane ji. Čekal jsem na něj, chtěl jsem s ním bojovat, klidně si to zopakuji. Ale pokud to udělám, už nebudou pochybnosti. A pokud na ni nedojde, chci někoho jiného ze šampionů, Hurd, kdokoliv, jsem připravený,“ usmíval se Castano.

„Jestli s ním budu muset bojovat znovu, tak s ním znovu bojovat budu. Je mi to jedno. Je mi jedno, jestli se postavím Castanovi, Hurdovi, nebo někomu jinému. Chci bojovat, vím, že jsem nejlepším bojovníkem v divizi,“ vzkázal Lara.

Budou jejich tužby vyslyšeny?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU BRIAN CARLOS CASTANO VS. ERISLANDY LARA

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze