Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Krásné, byť prohrané loučení. Davise poslal Maršálek na zadek, K.O. už nestihl

  • Napsal Antonín Vavrda

Maršálek se svým týmem po zápaseMaršálek se svým týmem po zápaseARLINGTON – Český boxer Jan Maršálek (8-3, 7 KO) se předvedl na obřím galavečeru Matchroom Boxing a DAZN ve skvělém světle. Sice v úvodním duelu celé akce prohrál s favorizovaným Američanem Kelvinem Davisem (2-0, 1 KO), nakonec ale byl blízko senzaci.

„Pokud taktika bude fungovat, nemá šanci,“ hlásil před duelem z texaského Arlingtonu třiatřicetiletý český válečník. „Vysocí mi nevadí, problém je spíše s tím otočeným gardem,“ dodal.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Vše, co řekl, se potvrdilo. Po rozkoukávání se v obří aréně, kde bude později v noci na 70 tisíc diváků, měl v úvodu navrch čtyřiadvacetiletý mladík z Norfolku. Dokázal skvěle využívat své výšky (185 centimetrů) i rozpětí paží (188 centimetrů) a několikrát otestoval odolnost o 15 centimetrů menšího rivala tvrdými, rovnými údery.

Ten se ale nechal zatlačit do provazů jen na chvíli, poté se přece jen dokázal osmělovat. A to nejen v prvním, ale také ve druhém dějství. Několikrát se dokázal trefit přesně ze svého předního háku, Davis si ale vše hlídal.

V závěru následující tříminutovky dokonce parádně trefil v závěru z kontrolu z ústupu a Maršálkem dokázal otřást. Ten se ale nevzdal. Závěrečné kolo bylo plně v jeho režii, potvrdil svoji skvělou kondiční přípravu a soupeře zatlačil, dostával se mu více a více na tělo. V zhruba 32 sekund před koncem dokonce poslal na po krátké kombinaci a tvrdém zvedáku dokonce poslal Davise na podlahu ringu a pod provazy.

Domácí favorit se dokázal zvednout a pokračovat v boji, k čemuž mu „důkladným“ zkoumáním pomohl i ringový Ruben Perez. Davis, Perez i časomíra, která kolo o dvě, tři vteřinky přece jen zkrátila pak stály za tím, že Maršálek započatou senzaci dokončit nestihl.

Bodovým rozhodčím sice trochu zamotal hlavu, verdikt ale byl očekávaný a spravedlivý – 3x 38-37 pro Davise. Pardubický bijec ale mohl odejít z ringu (dle všeho naposledy) se vztyčenou hlavou. Američan totiž v pátek odpoledne výrazně nenavážil (o téměř dvě kila), když odmítl s pitím v ruce dál hubnout, za což přišel o pětinu svého platu (1000 dolarů) ve prospěch Maršálka.

Toho navíc nyní čeká další mise – ihned po konci galavečera odlétá celý tým směr Los Angeles a následně do Las Vegas. Tam za dva týdny čeká třetí duel pod hlavičkou UFC Davida Dvořáka, který dnes fungoval coby trenér svého kondičního a boxerského kouče.

Tahle zámořská mise ještě nekončí...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze