Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Král je zpět. Martinez slaví KO triumf a … Co takhle comeback s de la Hoyou?

  • Napsal Antonín Vavrda

Martinez slaví vítězství při svém comebackuMartinez slaví vítězství při svém comebackuPRAHA – Před týdnem to byl ostře sledovaný souboj. Šestatřicetiletý Španěl Jose Miguel Fandino (15-7, 8 KO) rozhodně není žádným hvězdným boxerem, ovšem proti sobě hvězdu měl, byť let minulých. Navrátilce Sergia Gabriela Martineze (52-3-2, 29 KO).

Když v červnu 2014 vstupoval do ringu Madison Square Garden k obhajobě titulu mistra světa WBC ve střední váze proti menšímu Portoričanovi Miguelu Cottovi, byl favoritem. Ale jen na papíře, argentinskou legendu přezdívanou „Maravilla“ dlouhodobě trápily zdravotní problémy, především s koleny.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Výsledkem byla tři počítání už v prvním kole a prohra v desátém. Že následně oznámil odchod do důchodu, nebylo překvapením. Martinez se přesunul do Evropy a stal se z něj celkem úspěšný boxerský manažer. Sem, tam se objevily zmínky o jeho návratu, ale nic vážného.

Až letos během koronavirové krize oznámil, po 45. narozeninách, že se chce vrátit. Že se cítí zdravější než kdykoliv dříve. V pátek svá slova naplnil. O devět let mladší španělský veterán nebyl rozhodně žádnou brutální zkouškou. Martinez měl duel celou dobu pod kontrolou, zpočátku bylo vidět, jaký respekt z něj soupeř má.

Nakonec jej budoucí člen Mezinárodní boxerské síně slávy dodělal přes spodky v sedmém kole, poklekl na kolena a začal slavit. „Tohle je začátek něčeho velmi krásného. Dokud nebudu mít titul mistra světa, nezastavím se. Naučil jsem se užívat cestu,“ pronesl „Maravilla“ po duelu, který zároveň poděkoval i svému rivalovi, že mu dal šanci se vrátit.

„Dneska se mi splnil sen o návratu. Děkuji vám všem, kdo jste přišli, děkuji soupeři. Nezapomněl jsem na vše špatné, čím jsem si v kariéře prošel. Bylo to skvělé, užil jsem si to, potřeboval jsem kontakt s ringem, lany, rozhodčím. Bylo to šest let, kolena drží, cítím se výborně,“ dodal přímo v ringu.

Mimochodem, jeho návrat sledovaly respektované weby ESPN a další v zámoří, ve Španělsku pak i deník AS. A také možní soupeři, Martinez si během posledních dní stihl vyměnit štiplavé poznámky se svým velkým rivalem, Mexičanem Juliem Cesarem Chavezem Jr. (51-4-1, 33 KO), který by měl boxovat za měsíc doma v Tijuaně s neporaženým krajanem Mariem Abelem Carazerem (11-0, 5 KO).

„Je starý, měl by ze sebe přestat dělat blázna, stejně jako Oscar de la Hoya. Měli by raději chodit po rehabilitacích a ordinacích než boxovat,“ nechal se slyšet syn slavného otce, který ale nikdy nenaplnil svůj potenciál. „Je nudný. Měl by se věnovat Youtubu a Instagramu, coby boxer už dávno skončil,“ kontroval Martinez, který ho porazil v roce 2012 v hodně zajímavém a těsném souboji.

Každopádně na jeho slovech bylo něco hodně zajímavého. Jméno další legendy. Legendy, která pár hodin před vstupem Argentince do ringu v Torrelavegě oznámil svůj vlastní comeback. „Chybí mi box. Miluji ho. Box mi dal vše, co dnes mám a prostě mi chybí. Hodlám opět boxovat, v příštích týdnech startuji sparringy,“ oznámil dnes již sedmačtyřicetiletý Oscar de la Hoya (39-6, 30 KO), který nestál v ringu dvanáct let (vyjma čtyři roky staré exhibice).

Tehdy jej spráskal „o hlavu menší“ Filipínec Manny Pacquiao, olympijský vítěz z Barcelony 1992 se následně potýkal se svými závislostmi na drogách a alkoholu, ještě před šesti lety to vypadalo, že přijde i o svoji stáj Golden Boy Boxing. I za pomoci kamaráda a dalšího veterána Bernarda Hopkinse se ale dokázal vrátit a v posledních týdnech udivoval parádní formou a tréninkovými videi.

De la Hoya se chce vrátit buď v lehké střední, nebo střední váze. Ve vahách, kde se pohybuje také Martinez. Když byli oba aktivní, jejich střet nikdy nebyl blízko. Ale co nyní? Poté, co si také de la Hoya odbudu návratový duel?

„Dnešní kluci zapomínají na tvrdý trénink, boxují jen pro prachy. Já chci bojovat o slávu, ne pro peníze, to bude hlavní rozdíl. A to, co rozhodne, protože sláva vždy zvítězí. Vím, jak trénovat chytře a tvrdě,“ přidala legenda, která vybojovala tituly mistra světa v šesti vahách.

„Volba soupeře byla cílená, bylo to pochopitelné, nevíte, co vás čeká, byla to příliš dlouhá doba. Fandino není extrémně nebezpečný boxer, ale je to boxer. A já mohl zkusit, co ve mně je. Nebojoval jsem jen s ním, ale také s emocemi uvnitř. Zvládl jsem to, jsem spokojený a chci více. Už se nemohu dočkat dalšího zápasu,“ zaznělo včera od Martineze pro jeden argentinský deník.

Dočkáme se v roce 2021 jednoho nečekaného, ale o to zajímavějšího střetu legend? O onu slávu? Nebo si půjdou oba svojí cestou?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze