Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Japonský kamikadze si ukradl show. Nakatani ze dvou počítání sundal Verdeja

  • Napsal Antonín Vavrda

Nakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top RankNakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top RankPRAHA – Měl to být večer hlavně Shakura Stevensona (15-0, 8 KO), stále teprve třiadvacetiletého stříbrného olympionika z Ria. Veškerou pozornost ale na sebe strhl jednatřicetiletý Japonec Masajoši Nakatani (19-1, 13 KO), který v devátém kole prohraného souboje knockoutoval Portoričana Felixe Verdeja (27-2, 17 KO).

Takový krásný příběh to mohl být. Psal se rok 2012, londýnská olympijská boxerská aréna a čtvrtfinále lehké váhy mezi Vasylem Lomačenkem a Felixem Ferdejem. Vítězí prvně jmenovaný, který následně celé hry ovládne.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Oba poté zamířili mezi profesionály a samozřejmě se čekalo, zda se spolu utkají. Zvláště, když postupně podepsali oba kontrakt s Top Rank Boxing. Verdejo mířící za pásem v lehké váze ale poprvé klopýtl v roce 2018, když nečekaně prohrál TKO v 10. kole s Mexičanem Antoniem Lozadou.

Mezitím prohrál podruhé také Lomačenko (už v lehké váze), příběh ale stále dával smysl. Jenže nyní opakovaně padl také Verdejo. Možná vlastně ještě více překvapivě než prve.

Nakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top RankNakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top Rank

Nakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top RankNakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top Rank

Japonského střelce Nakataniho až na body zdolal loni v červenci jistý Téofimo Lopéz. Ani vyhlášený knockoutér jej nedokázal poslat k zemi. Verdejo to stihl už v úvodu prvního kola. Podruhé v kole číslo čtyři. V souboji o Mezinárodní pás WBO dominoval i nadále, po osmi kolech vedl hladce 3-0 na body (2x 78-72 a 77-74), posledních šest minut mohl jen odtančit a slavil by.

Jenže už ve čtvrtém dějství jím dokázal Japonec otřást. Krátce po downu trefil přesně svůj dlouhý jab. Situace se opakovala v osmém dějství, kde ale zanikla následným tvrdým kontrem Verdeja, který dostal pro změnu do problémů Nakataniho.

Od začátku devátého dějství ale bylo vidět, že „El Diamante“ není ve své kůži. Několikrát potřeboval vyskákat tvrdý úder soupeř a v polovině devátého kola si našel další tvrdý jab Japonce přesné místečko na jeho bradě a přišlo první počítání. Celestino Ruiz se dvakrát ujišťoval, že je v pohodě, stále teprve sedmadvacetiletý Portoričan zopakoval, že ano. Hned první úder protivníka ale ukázal, že nikoliv – tvrdým crossem na spánek ho poslal Nakatani znovu k zemi a byl konec.

„Dlouho mi moje zbraně nefungovaly, tak jsem to zkusil trochu jinak a vyšlo to,“ usmíval se japonský vítěz do kamery ESPN. „Mám za sebou těžký souboj s Lopézem, ale nechtěl jsem se schovávat. Jsem rád, že jsem toto zvládl a rád bych se znovu utkal s Lopézem, nemáme to uzavřené,“ pokračoval 182 centimetrů vysoký bijec, který rázem vyskočil na BoxRec.com mezi elitní patnáctku našlapané lehké váhy. A který si samozřejmě výrazně polepší ve federaci WBO, kde byl dosud na 14. místě.

Ve stejné federaci, ovšem o váhu níže je také Stevenson, který v deseti kolech na rozdíl od Verdeja nezavázal a Tonyho Kahna Claryho (28-3, 19 KO) dokázal zdolat hladce 3-0 na body (3x 100-90). Jeho další vize? Pás šampiona v této váze, ideálně souboj s Mexičanem Miguelem Bercheltem (37-1, 33 KO), pokud se šampion WBC po covidových pozitivních testech jeho a krajana Oscara Valdeze (28-0, 22 KO) nebude schopen spolu s ním domluvit na novém termínu.

Vítězný rok 2020 nakonec jeho senzace jménem „Cassius“ Clay Collard (9-3-3, 4 KO) nezavršila. Po pěti výhrách v řadě prohrál v odvetě za remízu z června 2019 s Quincym LaVallaisem (10-0-1, 5 KO), přesto je cesta poraženého posledními měsíci impozantní. LaVallais slavil po osmi kolech 3-0 na body (78-74 a 2x 77-75).

Naopak na knockoutové vlně v prvním kole se veze další nové jméno světové scény – Portoričan s americkým pasem Edgar Berlanga (16-0, 16 KO). S tvrďákem Ulisem Sierrou (15-2-2, 9 KO) si dal sice na čas, nakonec ale zapsal šestnácté K.O. v úvodní tříminutovce v čase 2:40 po třech počítáních protivníka.

Do roku 2021 tak vstoupí tento talent z 22. příčky BoxRec.com a hlavně coby šestka WBA a osmička WBO v super střední váze. Co na tom, že dosud neboxoval ani jednou o pás některé ze zmíněných federací. I to budiž důkazem, že třiadvacetiletý „The Choosen One“ nezaujal pouze dalšího brooklynského střelce jménem Mike Tyson.

Nakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top RankNakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top Rank

Nakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top RankNakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top Rank

Nakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top RankNakatani vs. Verdejo / zdroj foto: Top Rank

Stevenson vs. Clary / zdroj foto: Top RankStevenson vs. Clary / zdroj foto: Top Rank

LaVallais vs. Collard / zdroj foto: Top Rank BoxingLaVallais vs. Collard / zdroj foto: Top Rank Boxing

LaVallais vs. Collard / zdroj foto: Top Rank BoxingLaVallais vs. Collard / zdroj foto: Top Rank Boxing

Berlanga vs. Sierra / zdroj foto: Top Rank BoxingBerlanga vs. Sierra / zdroj foto: Top Rank Boxing

Berlanga slaví s otcem další triumf / zdroj foto: Top Rank BoxingBerlanga slaví s otcem další triumf / zdroj foto: Top Rank Boxing

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze