Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Hvězdné války talentů? Benn chce poslat do důchodu Khana, hlásí se i Ennis

  • Napsal Antonín Vavrda

Benn vs. Ennis vs. StanionisBenn vs. Ennis vs. StanionisPRAHA – Byl to pro ně fantastický víkend. A mohou následovat ještě lepší. Během několika hodin se v sobotu večer a v noci ve světovém ringu představila tři hodně zajímavá jména velterové váhy – Conor Benn (18-0, 12 KO), Jaron Ennis (27-0, 25 KO) a Eimantas Stanionis (13-0, 9 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už před víkendem vířila britská média kolem potenciálního souboje syna slavného otce s Amirem Khanem (34-5, 21 KO), který v posledních měsících aktivní více na sítích a při jednáních s arabskými šejky než v ringu.

Důvod byl nasnadě, čtyřiadvacetiletý „The Destroyer“ se postavil v Copper Box Arena postavil zkušenému Kolumbijci Samuelu Vargasovi (31-7-2, 14 KO), který před necelými třemi lety trápil dvanáct kol právě Khana, dokonce ho dokázal poslat do počítání.

Benn se s ním vypořádal za 80 vteřin.

„Bez otázek, naprosto jednoznačné, demonstrativní. Když ucítím krev, nikdo mě nemůže zastavit,“ usmíval se krátce po výhře dravý mladík, který se opravdu zlepšuje zápas od zápasu. „Khan je někdo, koho bych chtěl, je to někdo, kdo získal všechno to, čeho bych chtěl dosáhnout já. Má můj respekt, ale zároveň bych ho rád poslal konečně do důchodu,“ řekl směrem ke svému o deset let staršímu krajanovi.

„Udělal to dobře, je skvělý, přeji mu jen to nejlepší. V jeho věku jsem byl mistrem světa. Možná, kdyby měl nějaké důležité pásy, tak by ten zápas dával smysl, ale to má před sebou ještě dlouhou cestu,“ kontroval bijec přezdívaný „Král“, který se stal v sedmnácti letech nejmladším britským boxerským olympijským medailistou (stříbrno v roce 2004) a ve 22 získal svůj první světový titul (v lehké váze).

Benn to s titulem mistra světa bude mít momentálně o něco těžší, přece jen ty nejprestižnější drží dvojice Terence Crawford – Errol Spence, ke kterým se dostat nebude snadné. Regulérní pás WBA převzal po Mannym Pacquiaovi kubánský ranař Jordenis Ugas. Tam by jistá cesta byla, jenže...

Ten patří do projektu Premier Boxing Champions, který má ve svém středu vlastní talenty. Třeba Ennise a Stanionise. Dravý Litevec ve dvanácti kolech přeboxoval zkušeného Dominikánce Thomase Dulormeho a měl by být pro Ugase první volbou, víkendový souboj byl totiž eliminací WBA. Moc dobře si to uvědomuje i třiadvacetiletý Ennis.

„Myslím, že se musím dostat do této pozice, jako je Stanionis, aby si mě některý ze šampionů vybral. Vědí, že jsem pro ně příliš nebezpečný,“ pronesl sebevědomý mladík, který krátce po litevském rivalovi v šesti kolech rozbil zkušeného Rusa Sergeje Lipinece (16-2-1, 12 KO).

„Ale počkám si, jsem připraven na kohokoliv, kdo bude chtít bojovat. Chci to nejlepší, ty nejlepší soupeře. Jdu pomalu nahoru v žebříčku, zlepšuji své dovednosti, má šance na titulový zápas přijde. Věřím tomu, ať už ke konci tohoto roku, nebo na začátku příštího. Nemohou se mi vyhýbat věčně,“ dodal Ennis.

Nu, na jednu stranu pravda, na druhou, jistý Dillian Whyte by na toto téma mohl napsat knížku...

Tak, jako tak, velterová váha je zajímavá nejen díky fantastickému duu šampionů, kvalitními bijci za nimi a legendě jménem Pacquiao, ale i díky právě těmto mladým, talentovaným puškám, čekajícím na svoji šanci.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze