Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Groves zbil Gutknechta. On ho šetřil, sudí a tým ho poslali na JIPku

  • Napsal Antonín Vavrda

Groves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Britský bijec super střední váhy George Groves (25-3, 18 KO) pokračuje ve své cestě za další šancí na duel o světový titul. V pátek večer dokázal v Londýně zdemolovat Němce Eduarda Gutknechta (30-5-1, 13 KO), který doplatil na svoji odolnost a po zápase zkolaboval.

Byla to další brutální řežba. Čtyřiatřicetiletý Němec Eduard Gutknecht, jeden z nemnoha amatérských přemožitelů hvězdného Kazacha Gennadije Golovkina, dokázal vzdorovat rostoucímu tlaku o šest let mladšího Brita až do závěrečného gongu.

Ošklivému zranění pravého oka, ke kterému přišel v poslední čtvrtině duely, navzdory. A také nepochopitelné laxnosti nejen ringového, ale také jeho vlastního rohu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Důvod je nasnadě. Gutknecht dostával od chvíle, kdy na své pravé oko vlastně neviděl, obrovský výprask a neexistovala naděje na jakýkoliv zvrat v jednostranně se vyvíjejícím duelu. Ostatně i sám Groves v poslední tříminutovce viditelně zvolnil. I tak dokázal soupeře dostat dvakrát do velkých potíží, ani jednou se ale nepokusil jej knockoutovat!

Roh německého boxera i ringový tomuto ale nečinně přihlíželi. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Bijec přezdívaný „Energy Eddy“ v šatně po zápase zkolaboval, v sanitce při převozu do nemocnice údajně dokonce přestal dýchat, následně se musel podrobit akutní operaci.

V neděli odpoledne pak šéf německého svazu, pod jehož licencí Gutknecht v Londýně boxoval, oznámil: „Jeho stav je vážný, ale stabilní. Všichni jsme tímto zdrceni. Držíme Eddiemu palce, aby byl rychle opět v pořádku,“ pronesl pro Bild Thomas Pütz. Jeho slova potvrdil Winfried Spiering, manažer bijce narozeného v Kazachstánu, popřel ale zprávy britských deníků o zástavě dýchaní.

Groves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.com

Gutknechtův kolaps otřásl i jeho přemožitelem, který mu následně přes twitter poslal přání rychlého uzdravení. „Z úcty k Eddiemu a soukromí jeho rodiny to nechci příliš rozebírat, ale všichni jsme velmi hluboce znepokojeni zprávami o tom, že musel být převezený o uplynulé noci do nemocnice. Upřímně doufám, že to není nic vážného a rád bych prohlásil, že má moji maximální podporu. Jemu i jeho rodině přeji v této těžké době jen to nejlepší,“ zní v jeho statusu.

Na ostrovech ostatně nemají v letošním roce o podobná dramata nouze. Je pár týdnů, co zemřel po zápase skotský boxer Mike Towell, který si ale před prohraným soubojem s Dalem Evansem stěžoval na migrény a bolesti hlavy (Gutknecht měl být dle německého svazu zcela zdráv).

Groves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.com

Německý bijec, který byl v minulosti mistrem Evropy v polotěžké váze, pak momentálně leží ve stejné nemocnici (st. Mary v západní části Londýna), ve které se dával dohromady po březnové nakládačce od Chrise Eubanka Jr. britský tvrďák Nick Blackwell.

Nezbývá než věřit, že jeho příběh bude mít minimálně stejný konec. Blackwell sice ukončil sportovní kariéru, může i nadále pokračovat v normální životě a boxu se věnovat alespoň coby trenér.

O tom, zda musel zápas Groves vs. Gutknecht pokračovat až do posledního gongu, si můžete udělat obrázek sami na video celého souboje níže.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA V LONDÝNĚ NALEZNETE ZDE!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GEORGE GROVES VS. EDUARD GUTKNECHT

Groves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Gutknecht / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze