Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Fury sestřelil z ringu Strowmana a zůstal neporažen. Petrgál: Brit se zesměšnil

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – V saudskoarabském Rijádu si odbyl svoji profesionální wrestlingovou premiéru Tyson Fury, neporažený to boxerský ex-mistr světa v těžké váze. Obrovitého Brauna Strowmana sestřelil svojí pravačkou z ringu a mohl slavit triumf KO. Američan ale – jak je zvykem – nenechal prohru jen tak a stihl se následně pomstít.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Impozantní nástup a velký triumf, kdy to byl on, kdo stál na konci všeho v ringu na fotbalovém stadionu v Rijádu před více než 50 tisíci fanoušky. Slavící a spokojený.

Brit Tyson Fury premiéru ve slavné wrestlingové lize WWE zvládl výsledkově na výbornou. Potupený Američan Braun Strowman se poté, co nestihl na deset vlézt zpět do ringu, odkud ho vystřelila Furyho pravačka, pomstil atakem zezadu ve chvíli, kdy „Gypsy King“ slavil svůj triumf.

„Braun je určitě monstrum, když jsem ho trefil pravačkou, že vstal a hodil se mnou o zem. Bylo to od něj trochu zákeřné takto po zápase, ale co mohu dělat,“ byly první Furyho dojmy krátce po duelu už v zákulisí. Bez viditelného zranění.

A poté, co si Strowman vybil frustraci a odkráčel do zákulisí. Zda bude mít toto setkání pokračování, se teprve ukáže.

Sám Fury totiž touží vedle boxerského ringu také po kariéře v UFC, s čímž by mu mohl pomoct Ir Conor McGregor. Předtím má ale nedodělanou práci v boxerském ringu, kde netrpělivě vyhlíží odvetu s Američanem Deontayem Wilderem (remizovali spolu loni v prosinci a sám v rozhovoru potvrdil, že na šampiona WBC čeká), případně vítěze šlágru Andy Ruiz vs. Anthony Joshua. Ten se koná také před arabskými šejky 7. prosince.

A dle experta na wrestling a také promotéra těchto show v Česku – Michala Petrgála – by měl Fury v boxerském ringu raději zůstat.

Jaký dojem na tebe udělal Tyson Fury?

Sice jsem popravdě moc nečekal, což ani nejde, když to bylo dohodnuté narychlo, ale pozitivní dojem na mě určitě neudělal. Naopak se docela zesměšnil, čehož jsem se obával.

Fury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.com

Strowmana sundal, jak jsi čekal...

Ano, ale bylo to celkem slušně zahráno do autu, protože sice rána opravdu přišla, ale Strowman prohrál na tzv. „Count Out“, to znamená, že nestihl se do 10 vteřin vrátit zpět do ringu, podobně jako v boxu, kdy ale musíte v ringu vstát do 10, aby zápas pokračoval. Tady jsem z toho měl pocit takových mocenských válek ve smyslu, aby ani jeden z nich nevypadal špatně. Ve wrestlingu totiž prohra na „Count Out“ v podstatě není prohra.

Čím tě Tyson Fury příjemně a čím naopak negativně překvapil?

Tyson mě pozitivně překvapil pouze nástupem, ale vzhledem k tomu, jaké nástupy mívá v boxu, tak to se dalo čekat. Bylo to skutečně pompézní a hodilo se to. Bohužel to ale také bylo to nejlepší na celém zápase. Sice se mu musí nechat, že absolvoval pár (bezpečných) pádů, ale působil hrozně prkenně, neohrabaně, nejistě a kvůli tomu trpěl celý zápas. Braun Strowman toho musel hodně oddřít, aby to nějak vypadalo.

Vypadá to, že to bude mít pokračování, nebo ne?

Pokračování se kvůli stylu ukončení nabízí, ale obávám se, že v USA to neudělají. Tady v Saúdské Arábii to byla zkouška za velmi pěkné peníze a WWE může jít bez problémů a Furyho dál. Upřímně to bude i pro Tysona lepší.

Brock Lesnar vs. Cain Velasquez – co bys řekl k tomuto duelu? A jak bys ohodnotil Caina?

Cain a Brock byli opačným příkladem, protože tady to vypadalo jako wrestlingový příběh. Sice lidé mohou namítat, že utkání trvalo jenom dvě minuty a že Cain odplácal po Kimuře, ale nutno říct, že v prostředí WWE je Brock favoritem a kdyby ho Cain porazil ve svém prvním zápase v této společnosti, vrhlo by to hodně špatný stín na WWE, Brocka a koneckonců i Caina.

Překvapil tě relativně rychlý a „snadný“ konec souboje?

I když z toho zápasu moc nebylo a zásadnější asi bylo dění po něm, tak tomu chtěli oba dodat reálný feeling, což se cení, stejně jako výsledek, protože se tu nabízí hodně možností.

Cain Velasquez po zápaseCain Velasquez po zápase

Ti dva ale určitě nekončí, souhlasíš?

Stoprocentně nekončí. Tím, že WWE počítá jejich utkání v UFC jako že opravdu proběhlo a nezamlčuje ho, tak je to v podstatě 1:1. Až se Cain víc osmělí, tak si myslím, že se utkají znovu, i když bych teď raději viděl souboj Davida s Goliášem, a to Brock Lesnar vs. Rey Mysterio, který prakticky na obrazovky WWE Caina přivedl jako svého ochránce.

Otevřený stadion v Arábii byl plný, přesto mi přišlo, že atmosféra tak bouřlivá jako v zámoří nebyla, souhlasíš? Kvůli nezvyku (byť WWE cestuje), nebo kvůli očekávání, co Fury a Velasquez předvedou? Nebo je celkově nedokázali dostat zápasníci do varu, přestože ty týmové zápasy byly famózní...

Atmosféra nebyla bouřlivá jenom na tyto dva "unikátní" souboje, protože to popravdě wrestlingové fanoušky celkově moc nezajímá. Naopak musím vyzdvihnout arabské fandy, protože před pár lety se teprve učili fandit, bylo to takové hodně vlažné, ale teď se dokázali několikrát utrhnout i ze řetězu, obzvlášť když tam měli svého domácího koně Mansoora, který je sice ještě relativní nováček ve wrestlingu, ale jakožto historicky první arabský wrestler v WWE je tam vnímán skoro jako Bůh, a to je vidět i takto na dálku na obrazovce. Obecně se to ale s nejlepšími wrestlingovými městy v USA, Mexiku a Evropě nedá srovnat co se týče fandění.

Fury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.com

Fury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.com

Fury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.com

Fury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Strowman / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze