Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dvojí povstání z počítání v 1. kole. Slaví Esparzová, drsné K.O. zapsal Rosado

  • Napsal Antonín Vavrda

koláž k výhrám Rosada a Esparzovékoláž k výhrám Rosada a EsparzovéPRAHA – Velké věci se děly ve večerním galavečeru DAZN a Golden Boy Boxing v texaském El Pasu. To největší předvedl už pětatřicetiletý Gabriel „King“ Rosado (26-13-1, 15 KO).

Boxerům, kteří mají kvalitu, ale drtivou většinu velkých zápasů prohrávají, se přezdívá „strážci dveří“ či „dveřníci“. Jde o muže, kteří postupně bojují častěji a častěji proti talentům dané váhy a dle výkonu proti nim experti a fanoušci hodnotí, zda (a kdy) z nich budou světové hvězdy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V drtivé většině tito „dveřníci“ prohrávají. Občas ale způsobí překvapení. Tak, jak v sobotu večer Rosado.

Tvrďák z portorickými kořeny, jehož rodina se usídlila v drsné Philadelphii. Bijec, který si nikdy v kariéře nesáhl na titul mistra světa, který před čtrnácti lety prohrál s „dveřníkem“ Joshuou Onyangem, ale také si zahrál ve volném pokračování slavné boxerské ságy o Rockym Balboovi – Creed I.

A také bojoval s top jmény od lehké střední po super střední váhu: Alfredem Angulem (ve špičkové formě ještě), Gennadijem Golovkinem, Peterem Quillinem (oba tehdy neporaženi), Davidem Lemieuxem či naposledy loni v listopadu s Danielem Jacobsem.

Rosado vs. BullyRosado vs. Bully

Rosado vs. BullyRosado vs. Bully

Všechny tyto souboje prohrál. Třikrát před limitem, ale nikdy ne knockoutovaný. Pokud by bylo jen na něm, všechny tyto souboje by doboxoval do konce.

Také s Bechtěmirem Melikuzjevem (7-1, 6 KO), bronzovým olympionikem z Ria, vicemistrem světa, účastníkem WSB, prostě skvělým Uzbekem s obrovským amatérským rodokmenem byl v problémech, v závěru úvodního kola jej levoruký bijec žijící v kalifornském Indiu poslal na podlahu ringu.

Jenže Rosado se nevzdal (jako vždy), přežil nástup o deset let mladšího rivala v úvodu druhého kola, dominanci v kole třetím, trpělivě čekal na svoji šanci. Viděl, že Melikuzjev je stále více sebevědomí, stále více nepozorný ve svých atacích, stále více nabíjí až od pasu svoji levačku.

Udělal to i v polovině třetího kola. A přišel polozvedák-polohák z pravačky Rosada. Jelikož mířil přímo, byl daleko rychlejší. A absolutně přesný. Uzbek padl k zemi stylem, kterým dal vzpomenout na slavné K.O. vítězství Juana Manuela Marqueze při čtvrtém setkání s Mannym Pacquiaem.

Melikuzjev nebyl na rozdíl od legendárního Filipínce „vypnutý“, pokoušel se vstát. Ale marně. „Věděl jsem, co dělám. Radili jsme se o tom v rohu s trenéry (mimo jiné Freddiem Roachem), vše bylo jen o načasování. Ve chvíli, kdy začal tlačit a startovat s tou svoji zadní, čekal jsem na svoji šanci. A ta přišla,“ usmíval se Rosado, který podobně jako divoce boxuje, tak divoce také slavil.

Možná největší vítězství kariéry. „Když mě poslal k zemi, trefil to skvěle. Šikovně na spodek, vypustil mě, je fakt silný. Ale když jsem přišel do rohu, hned jsem od trenérů slyšel: 'Víš, co? Tohle je cena, kterou musíš zaplatit za to, pokud chceš vyhrát. Vstaň a ukaž, co v tobě je.' A měli pravdu. Bylo to vítězství srdce a vůle. Celou dobu jsem si říkal, že domů s L (prohrou v rekordu) prostě nepůjdu,“ dodal s úsměvem tenhle potetovaný sympaťák.

Mimochodem, na galavečeru, který si streamingový gigant DAZN cíleně (a úspěšně) vybral pro vysílání do celého světa, kvůli čemu se v zámoří boxovalo vlastně už od časného poledne, nebyl jediným, kdo slavil z počítání.

Na zadku se v závěru úvodního dějství ocitla také Marlen Esparzová (10-1, 1 KO), olympionička z Londýna. Jenže se z nečekané komplikace v souboji s Mexičankou Ibeth Zamorou Silvovou (32-7) oklepala, uragánem ve druhém kole jasně ukázala, že otřesená není, a nakonec to byla ona, kdo se po deseti tvrdých kolech odešla z ringu s pásem mistryně světa WBC v muší váze.

Svým prvním v profesionální kariéře. Kam sobotní úspěchy oba velké hrdiny posunou? Uvidíme již brzo, Esparzová mocně touží po odvetě s dosud jedinou profesionální přemožitelkou Seneisou Estradovou, Rosado by si mohl zkusit roli „dveřníka“ pro vítěze hlavního duelu galavečera, čtyřiadvacetiletého mexického dravce Jaimeho Munguiu (37-0, 30 KO)...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze