Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dvě vteřiny práce a K.O.! Wilder sestřelil Ortize a už na něj čeká Fury

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder slaví / zdroj foto: PBCLAS VEGAS – Američan Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) je i nadále mistrem světa WBC v těžké váze. Odvetu s Kubáncem Luisem Ortizem (31-2, 26 KO) ukončil v závěru sedmého kola, přestože do té doby byl lepším mužem v ringu vyzývatel.

„Soupeř se musí soustředit dvanáct kol, mně stačí dvě vteřiny – Bum, bum a je konec,“ vyprávěl mimo jiné Deontay Wilder před duelem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jeho slova se naplnila bezezbytku. Před zraky Floyda Mayweathera a především Mika Tysona s paní definitivně převzal žezlo „The Baddest Man on the Planet“ právě od legendárního „Zvířete“.

Wilder vs. Ortiz / zdroj foto: PBC

43 zápasů. 42 výher – 1 remíza. 41 knockoutů.

Žádná těžká váha historie se nemůže pochlubit podobnou bilancí. Žádný šampion těžké váhy se nemůže pochlubit stejnou bilancí. Druhý triumf nad Luisem Ortizem byl pro něj desátou obhajobou pásu prestižní federace WBC.

„Chci ukázat, že jsem králem. Že jsem vládcem. Jedna váha, jeden šampion,“ vyprávěl po triumfu „Bronzový bombardér“. Ještě předtím objal soka, kterému do ucha špital slova úcty, respektu a lásky. „Tady jste viděli, proč s ním nikdo nechce bojovat. Je velmi chytrý, lstivý, pohybuje se takticky, je velmi inteligentní. Musel jsem si najít cestu ke svém úderu,“ přidal.

Tu cestu hledal šest kol a 171 vteřin. Po tuto dobu byl čtyřicetiletý Kubánec lepší (na bodech vedl 2x 59-55 a 58-56). Už v prvním kole vyslal důrazné varování šampionovi, že jeho vláda je v ohrožení. Byla. Chvíli. Částečně.

Wilder vs. Ortiz / zdroj foto: PBCWilder vs. Ortiz / zdroj foto: PBC

Wilder vs. Ortiz / zdroj foto: PBCWilder vs. Ortiz / zdroj foto: PBC

Ortiz dokázal trůnem Wildera lehce otřást. Na sesazení to bylo málo. Současného králi těžké váhy stačily ony dvě vteřiny, aby soupeř ležel na zádech se šokovaným výrazem ve tváři, který ho neopustil ještě dlouho po zápase. Vlastně ještě ve chvíli, kdy dělal rozhovor v ringu. Předtím si vybil zlost ve svém rohu na provazech.

Wilder vyhrál, i když trefil pouze 34 ze 184 úderů. Polovina z toho byla „power punches“. A byť Ortiz zasáhl jen 35krát (power punches 28krát), byl opticky jasně lepším boxerem. Přesto padl. „Tohle je box. Řekl jsem, že jeden z nás padne, že to nebude na dvanáct kol. Věděl jsem o sobě, kdy jsem slyšel rozhodčího říct sedm, myslel jsem, že to stihnu, ale najednou šel čas moc rychle. Jsme připraven na jakoukoliv bitvu, děkuji svému týmu,“ řekl skrze tlumočníka poražený.

Snažil se zachovat svoji hrdost, dlužno ale dodat, že o sobě ještě při oněch sedmi příliš nevěděl, že si hodně neobratně snažil vrátit chránič zubů do úst. Zároveň ale opravdu vypadal více šokován, co se to stalo než drtivě otřesený. Vždyť vteřinu před rozhodujícím úderem se na Wildera po dvou šikovných úhybech stihl ještě usmát...

Wilder vs. Ortiz / zdroj foto: PBCWilder vs. Ortiz / zdroj foto: PBC

Wilder vs. Ortiz / zdroj foto: PBC

A přestože přišel o možnost získat titul mistra světa jako druhý nejstarší bijec těžké váhy, na konto mu přiteče minimálně 7 milionů dolarů. Wilderovi pak více než 20 milionů.

Další pak může očekávat z následující odvety, již třetí v kariéře. Tak, jak dosud prohlašoval Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO), tak se i stane. Oba se – opět v MGM Grand – střetnou 22. února, aby se ukázalo, kdo z nich je lepší. První duel – loni v prosinci – totiž skončil remízou.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze