Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Drsná jízda, drsné K.O. S Duboisem slavila i olympionička, sestra Caroline

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois knockoutuje DinuaPRAHA – Daniel Dubois (16-1, 15 KO) se půl roku po školení od Joa Joyceho (12-0, 11 KO) vrátil zpět do ringu drtivým triumfem ve druhém kole nad Rumunem Bogdanem Dinuem (20-3, 16 KO). „Byla to drsná jízda a jsem rád, že jsem zpět,“ řekl stále teprve třiadvacetiletý mladík do mikrofonu BT Sport po duelu. S pásem šampiona WBA přes rameno. I když...

Přejdeme tentokrát od negativního k pozitivnímu. Slibujeme. Je to paradox, podobný, jako zažili například i Billy Joe Saunders a Chris Eubank Jr., či Callum Smith a Rocky Fielding.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Joe Joyce porazil svého rivala stejně jako Saunders i Smith. Přesto to byl poražený, kdo si jako první z dvojice sáhl na pás mistra světa. Syn slavného otce hned po prohraném duelu se „SuperB“, Fieldingovi to trvalo tři roky, přesto byl o dva měsíce rychlejší než člen velkého boxerského liverpoolského klanu, který své pásy celkem pravidelně předává do rukou jistého Canela Alvareze.

A zatímco Joyce se zatím nedočkal vysněného duelu s Alexandrem Usykem o prozatímní pás WBO, protože mu do toho (a nejen jemu) hodil vidle Američan Deontay Wilder vyhranou arbitráží o třetí bitvu s Tysonem Furym, mladík přezdívaný „DDD“ už má v moci titul mistra světa.

Titul, který ale sama federace WBA devalvuje, dehonestuje, zesměšňuje. Ostatně, žádný seriózní boxerský web nenapsal do titulku, že se Dubois stal světovým šampionem. Důvod?

Dubois vs. Dinu

Hlavním šampionem (Super) této nejstarší boxerské organizace je totiž Anthony Joshua (24-1, 22 KO). Za ním je regulérní mistr světa, Trevor Bryan (21-0, 15 KO). Pokud čekáte, že Dubois coby prozatímní mistr světa patří hned za něj, pletete se. Za Bryanem je Manuel Charr (32-4, 18 KO), bývalý to držitel titulu, který si květnovým vítězným návratem (také K.O. ve druhém kole) řekl o možnost bojovat přednostně o pás. Tak zde je na čekací listině Dubois?

Ale, kde že, v žebříčku WBA má větší váhu i pás označen jako „Gold“. A jeho držitel? Fin Robert Helenius (30-3, 19 KO).

Asi takovou hodnotu má titul, který Dubois v sobotu vybojoval. Balík toaletního papíru, který jste si přivezli ze sobotního nákupu je pro vás možná cennější...

Každopádně, dlužno dodat, není to chyba britského mladíka. Ten jen udělal v ringu svoji práci. V úvodním kole se proti podobně stavěnému, leč o něco těžšímu Rumunovi rozkoukával, zkoušel si novinky z tréninku se Shanem McGuiganem, testoval, co unese nejen brada, ale hlavně z duelu s Joycem zdemolované oko.

A když se do toho v úvodu druhého dějství opřel, když našel skulinu v postavení rukou svého rivala a jeho pravačka padla čistě na bradu Dinua, bylo po zápase. Marcus McDonnell dopočítal do devíti a v té době stále klečícího čtyřiatřicetiletého rodáka z Bukurešti musel odmávat.

Dubois vs. Dinu

Dubois vs. Dinu

Dubois tak mohl začít slavit, první díky pak mířilo k jeho osobní lóži, kde seděli jeho nejbližší z řad rodinných příslušníků. Chyběla jen sestřička Caroline, dvacetiletá usměvavá juniorská evropská šampionka a vítězka olympiády mládeže, která nyní bude mít šanci v lehké váze zopakovat úspěch také mezi seniory. Jen pár hodin před vítězstvím Daniela si totiž zajistila účast v Tokiu čtvrtfinálovým triumfem na olympijské kvalifikaci v Paříži.

A další plány staršího a dvakrát tak těžké bráchy? „Chci se vrátit do velké hry těžké váhy. Pokud budu poslouchat Shana, tak se tam dostanu, protože on mě dělá lepším. Už se těším na další výzvy,“ pronesl Dubois. Kdo ví, třeba přece jen dostane šanci proti některému z výše zmíněných, byť v případě Bryana by to znamenalo jednání jeho promotéra Franka Warrena s legendárním (a to i negativně) Donem Kingem, který stojí za neporaženým Američanem.

Další možností by mohl být střet s Heleniem, nebo zacílit na evropský kontinent – buďto na třetí z trojice „šampionů“ – Charra, nebo taktéž sobotního vítěze, z Magdeburgu: Agita Kabayel (21-0, 13 KO)...

Dubois vs. Dinu

Dubois vs. Dinu

Dubois vs. Dinu

Dubois vs. Dinu

Dubois vs. Dinu

Dubois vs. Dinu

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze