Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Drama in Saitama! Inoue slaví, patří Top Ranku a do P4P žebříčku, Donaire rval

  • Napsal Antonín Vavrda

Inoue slaví s Ali Trophy / zdroj: Boxingscene.comPRAHA – Už ve čtvrtek odpoledne slavil japonský talent Naoya Inoue (19-0, 16 KO) svůj životní triumf. Doma v Saitamě před dvaceti tisíci fanoušků dokázal ve dvanácti kolech vybodovat Filipínce Nonita Donaireho (40-6, 26 KO), vybojovat pásy WBA, IBF v bantamové váze a k tomu přidal Ali Trophy pro šampiona World Boxing Super Series (WBSS).

Už jen duel mezi Junierem Dorticosem a Mairisem Briedisem chybí k uzavření druhého ročníku WBSS, boxerské Ligy mistrů. Je otázkou, zda to také nebude uzavření celé série, která se během letošního roku potýkala s obřími finančními problémy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ty sice dokázaly umlčet finálové boje, které podpořily Sky Sports a nyní i ESPN, přesto se nad projektem vznáší řada otazníků. Zvláště, když první i druhý ročník byly oznámeny vlastně už v létě a na podzim startovaly. Nyní je listopad a ten druhý stále není uzavřen, o plánech na další sezonu nevíme zatím nic.

Naopak vítězný bijec má o budoucnost jasno. Inoue už před finálovým bojem s Donairem podepsal dlouhodobou smlouvu s Top Rank Boxing, která tak mimo jiné nyní spravuje tři ze čtyř nejlepších boxerů svého žebříčku napříč vahami. Dlužno dodat, že s potenciálními velkými jmény v jejich vahách už to je ale slabší.

Platí to také pro Inoueho, obří talent ze země vycházejícího slunce, kterého má i Profiboxing.cz ve svém ratingu P4P na čtvrtém místě. Lepší je jen trojlístek Vasyl Lomačenko, Saul Alvarez a Terence Crawford.

Inoue vs. Donaire / zdroj: Boxingscene.com

Inoue vs. Donaire / zdroj: Boxingscene.com

Inoue vs. Donaire / zdroj: Boxingscene.com

„Duel s Donairem byl nesmírně těžký. Je to skutečný šampion, je velmi silný, vítězem jsem ale nakonec já. Vím ale, že musím být ještě silnější,“ řekl sám Inoue před 20 tisíci fanoušků v Super Arena v Saitamě poté, co bodoví označili jeho coby vítěze bitvy verdiktem 3-0 na body (117-109, 116-111 a 114-113).

Bitvy, kterou nakonec příznačně promotéři překřtili už dopředu na „Drama v Saitamě“. Inoue z něho vyšel s obří tržnou ranou nad pravým okem, v levém mu pak Donaire zlomil kůstky, navíc přerazil nos. Ukázalo se, že pro šestadvacetileté „Monstrum“ je už bantamová váha hodně velká a že v ní potřebuje ještě řádně zesílit.

Naopak o deset starší veterán z Filipín, pro kterého by mohlo jít o skvělou tečku za velkou kariérou (podobně jako v případě Vladimira Klička a jeho prohry s Anthonym Joshuou), potvrdil, že právě bantam je „jeho váha“. Vždyť Inoue byl prvním boxerem, který ho v ní porazil.

Inoue vs. Donaire / zdroj: Boxingscene.com

Inoue vs. Donaire / zdroj: Boxingscene.com

Inoue vs. Donaire / zdroj: Boxingscene.com

„Mám za sebou vrchol první části své kariéry. Ta další bude v zámoří, je mi nesmírnou ctí bojovat pod Top Rank a ESPN. Jsem na sebe a lidi kolem sebe nesmírně hrdý. A těším se na to, co mne čeká dál,“ usmíval se Inoue po nejtěžším zápasu mezi profíky.

Nejdříve se ale musí dát dohromady zdravotně. Už se ví, že odmítl chirurgický zákrok a kůstky kolem oka nechá, aby srostly samy. Další kontrola jej čeká za měsíc. „Pak se rozhodnu, kdy případně naskočím do kempu,“ dodal starší bratr Takuma Inoueho, který na stejném galavečeru mohl zaútočit na pás WBC v bantamové váze.

Neuspěl, Francouz Nordine Oubaali (17-0, 12 KO) byl ve dvanácti kolech nad jeho síly a ukázal, že jen jeden Inoue je výjimečný. A kdo ví, třeba právě v dalším duelu nastoupí proti němu. Vendeta se přímo nabízí, zvláště, když by ve hře bylo sjednocení bantamové váhy...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU NAOYA INOUE VS. NONITO DONAIRE

VIDEO CELÉHO ZÁPASU NORDINE OUBAALI VS. TAKUMA INOUE

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze