Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dominance rivalů. GGG smetl Szeremetu, Canelo rozbil nebohého Smitha

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Smith / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Byl to zajímavý a bouřlivý víkend. V pátek vstoupil do ringu Kazach Gennadij Golovkin (41-1-1, 36 KO), který se dle předpokladů v sedmi kolech vypořádal s Polákem Kamilem Szeremetou (21-1, 5 KO). O čtyřiadvacet hodin později předvedl podobně dominantní výkon Mexičan Canelo Alvarez (54-1-2, 36 KO). Ten ve dvanácti kolech zdolal Brita Calluma Smitha (27-1, 19 KO).

Oba outsideři bojovali, dřeli, snažili se. Na favority ale neměli absolutně nárok. Golovkin nechal první desítky vteřin, aby mu polský rival ukázal, co v něm je. Ve chvíli, kdy jej v závěru úvodního dějství poslal poprvé na podlahu ringu, byla jen otázka času, kdy duel ukončí.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Hra kočky s myší skončila po dalších třech počítáních po sedmi kolech. Szeremeta chtěl pokračovat, jeho trenér, a především skvělý ringový Telis Assimenios byli proti. A polský bojovník uznal, že je konec.

„Přišel za námi (rozhodčí) a řekl, že zápas zastaví, aby chránil mé zdraví. V tomto směru nemohu nic říct, měl pravdu, protože do konce dvanáctého kola bych nedokázal průběh změnit. Věděl jsem to. O pátého, šestého kola to bylo jen o srdci. A právě to je zraněno nejvíce. To bolí nejvíce. Pýcha bojovníka, protože, přestože jsem toto vše věděl, chtěl jsem pokračovat,“ řekl polským novinářům rodák z Bialystoku.

„Upřímně. Těch sedm kol s Golovkinem mi dalo více než 21 dosavadních profesionálních zápasů. Ten chlap je úplně někde jinde, nemohu ho s nikým a ničím srovnávat. Ale jsem za tuto zkušenost nesmírně rád,“ přidal poražený vyzývatel federace IBF ve střední váze. Řečí čísel to byla zkušenost o 228 inkasovaných úderech, z toho 134 z nich patřilo do kategorie „power punches“. On sám trefil šampiona 59krát.

„Cítím úder. Cítím svou sílu. Cítím své načasování, cítím vzdálenost,“ usmíval se po duelu „GGG“, který přiznal, že souboj mohl ukončit dříve. „Ano, cítil jsem se dobře, mohlo to skončit ve druhém, třetím kole, ale kvůli tomu lidé zápas nesledovali. A po té pauze jsem potřeboval zápas,“ přidal bezelstně. „Má v sobě ještě daleko více než ukázal,“ přidal promotér Eddie Hearn.

Spokojený byl také trenér „GGG“, Johnathon Banks: „Udělali z něj boxera jedné karty, jedné dovednosti. Ale podívejte se na něj. Na ten zápas. On není jen knockoutér, ničitel, který sundá kohokoliv. Je to tak skvělý a komplexní boxer. Má krásný pohyb, techniku. Otevřeli jsme Pandořinu skřínku.“

Krásný pohyb, dokonalost. Toť slova, která volili všichni zainteresovaní také po duelu Canelo Alvarez – Callum Smith za dalších zhruba 24 hodin. Mexičan během dvanácti kol zničil šampiona WBA v super střední váze, připravil mu první prohru, sebral si jeho pás, k němu přidal i titul WBC a definitivně potvrdil, že je mistrem světa čtyř vah.

Titul WBA (regular), který vybojoval před dvěma lety proti dalšímu Britovi Rockymu Fieldingovi přece jen neměl takovou hodnotu, byť se také počítá. „Byl opravdu skvělý. Můžeš ho nakoukat, připravit se na něj, ale on pak přijde zase s něčím novým, skvěle pracoval na nohou, s pohybem, nedával mi moc prostor, kam jít a co udělat,“ přiznal třicetiletý sesazený král této váhy.

„Umím se přizpůsobit komukoliv. Prostě tam jdu a ukážu, co ve mně je. Vždy se dovedu přizpůsobit svému soupeři,“ usmíval se jeho mexický vrstevník. Jeho slova potvrzuje levá ruka Smitha, na které „hrál“ utržený biceps. Ke zranění dle samotného Brita ve třetím kole: „Má na to plné právo, věděl, co dělá. Sebral mi tím můj nejlepší úder, přední hák. Nesebral mi všechny zbraně, ale tu nejsilnější. Věděl, co dělá, a i za to se před ním musí smeknout.“

Zároveň sportovně uznal, že i kdyby ke zranění nedošlo, nejspíše by o sobotní noci v Alamodome v San Antoniu nevyhrál. „Byl lepší, než jsem čekal. Z nějakého důvodu je tam, kde je,“ nehledal výmluvy Smith, který trefil 99 z 539 úderů, ale ve statistikách je krásně vidět, jak jeho přesnost a kadence od čtvrtého kola neustále klesala.

Údery Alvareze našly cíl ze 494 pokusů hned 214krát, v kolonce power punches mu pak svítí fantastických 57 procent zasažených úderů (126 z 220). „Cítím se v této váze skvěle. Uvidíme, co bude. Potřeboval jsem po té pauze zápas, mám ho. A nyní chci sjednotit tituly v této divizi. A je mi jedno, jestli bude první Billy Joe Saunders, nebo Caleb Plant,“ dodal spokojeně Mexičan, který označil sobotní výkon za nejlepší ve své kariéře.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze