Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Debilní nápad Eschnera, sladké výhry Budery i Konečné a titul pro Agateljana

  • Napsal Antonín Vavrda

Eschner vs. ŘehákEschner vs. ŘehákÚSTÍ NAD LABEM – Premiérový souboj tzv. boxu „holých kloubů“ (Bare Knuckle) na českém území skončil v pátek večer tvrdě pro vítěze Michala Řeháka (0-1 v boxu) i poraženého Stanislava Eschnera (14-15-1, 7 KO v boxu). V titulovém zápase o pás českého šampiona ve střední váze slavil triumf Viktor Agateljan (9-1, 5 KO), který 3-0 na body zdolal Tomáše Bezvodu (8-12, 5 KO).

„Musím si dát pozor. Klasický boxerský zápas by byl fraška, jsme někde jinde, ale tady je vše nebezpečnější, každý úder může rozhodnout,“ vyprávěl před duelem pro Profiboxing.cz Stanislav Eschner, který má za sebou několik desítek amatérských zápasů a přesně 30 profesionálních.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dvě hodiny po duelu z ústecké nemocnice hlásil: „Tak to byl teda pěkně debilní nápad. Skončil jsem na pozorování na JIPce s lehkým krvácením do mozku a zítra (sobota) nějaká operace levé strany obličeje, mám to tam nějaké celé zlámané. Díky moc všem za podporu a Michalovi za super zápas.“

Co se mezi těmito citacemi stalo?

Šest minut souboje bez rukavic, jen se zatejpovanými zápěstími.

Po první oťukávací dvouminutovce měl v té druhé jednatřicetiletý Eschner dle očekávání navrch, o šest let starší bývalý kulturista a nyní milovník MMA a také klasického boxu nestíhal, své obří „plaváky“ házel naprázdno. Snad jedině dva strhy na podlahu ringu se mu povedly.

Jenže tentokrát šlo o postojový souboj. Přestože rodiče Eschnera pod ringem zuřili, speciální rozhodčí pro speciální zápas – Robert Rosenberg (shodou okolností loni v dubnu na stejném místě Řeháka při své boxerské derniéře knockoutoval ve druhém kole) – ale na stížnosti nehleděl.

A ani nepočítal na začátku třetího kola, ve chvíli, kdy Řehák svým obrovitým hákem cíl – hlavu Eschnera – skutečně našel. Zasažený svěřenec Lukáše Konečného padl na kolena, vypadal otřeseně, pokračovalo se ale dál. Vzápětí přišlo na krátkou přestřelku, ve které měl navrch opět ústecký silák a tentokrát se již počítalo.

Řehák nakonec, ač naprosto vyčerpán, své senzační tažení za triumfem dotáhl, ještě jednou „Eschnera“ roztančil, aby po závěrečném gongu mohl slavit nečekané, ale zasloužené vítězství.

Ne dlouho. V zákulisí se mu udělalo zle, nepomohl ani čerstvý vzduch, a přišel odvoz do blízké nemocnice.

Tam zamířil také Eschner. Ten s rozbitým obličejem dorazil až do šatny, kde se ale také jemu udělalo nevolno, podobně jako po loňské ostré titulové (prohrané) bitvě s Markem Andrýskem, navíc mu ještě více opuchnul obličej, a odvoz na místě se stal nezbytným faktem.

Nezbývá než věřit, že oba tvrďáci budou v pořádku, uzdraví se a podobné „debilní“ nápady už je příště minou. Zvlášť, když na Eschnera doma čeká snoubenka Andrea a ani ne půlroční dcerka Mia...

Viktor Agateljan slavíViktor Agateljan slaví

Hlavní titulový souboj pak byl hned ten následující – Viktor Agateljan (9-1, 5 KO) v něm vyzval Tomáše Bezvodu (8-12, 5 KO) o volný pás českého šampiona ve střední váze. Oba bývalí čeští amatérští reprezentanti, kteří se moc dobře znají ze soustředění i srazů, byť nikdy nezápasili v oficiálním souboji proti sobě, předvedli hodně zajímavou a líbivou podívanou.

A také hodně vyrovnanou. Vždyť po pěti kolech bylo bodování následující: 2x 48-47 pro Agateljana a 47-46 pro Bezvodu. Moravský bijec byl tím, který tlačil, zkracoval vzdálenost a sem tam vytáhl svůj obávaný zadní cross, či přední hák, kterým dvakrát výrazně otřásl svým soupeřem.

Ten ale skvěle pracoval na nohou a na distanc, aby postupně začal dominovat. Ve druhé polovině z vypsaných deseti kol znojemského bijci viditelně odcházely síly, čehož dokázal domácí bijec vedený mladším bratrem Erikem náležitě využít. A konečný verdikt tomu odpovídal: 97-93, 98-92 a 96-93.

Bytyqi vs. FerencziBytyqi vs. Ferenczi

V následném střetu osmikolovém střetu žen slavila taktéž domácí favoritka, Fabiana Bytyqi (16-0-1, 5 KO), když si stejně jako před čtyřmi lety, tentokrát v osmi kolech poradila s velezkušenou Slovenku Claudií Ferenczi (20-76-8, 10 KO) hladce 3-0 na body. Pro českou hvězdu a šampionku WBC v atomové váze šlo o první duel od loňského listopadu, kdy pás podruhé úspěšně obhájila. Proti Ferenczi její titul ve hře nebyl.

Nešlo o jediný souboj dam na této akci o celkem dvanácti chodech. Ve druhém souboji večera, dle amatérských pravidel, se představila Jaromíra Konečná mladší. Po srpnové premiéře, ještě exhibiční, tentokrát odboxovala čtrnáctiletá dcera Lukáše Konečného, první oficiální souboj. A proti vrstevnici Valentině Vackové z Liberce mohla oslavit těsné vítězství.

A dle všeho by nemuselo být poslední. Mladá bojovnice totiž po galavečeru přiznala, že ji výhra neuspokojila, ale naopak nabudila k tomu, aby následovala nejen svého otce, ale také dědečka Milana, který zemřel před osmi lety. Ve Slunetě ale nechyběla jeho choť a Konečné babička, kterou svou vnučku následně pochválila na svém Facebooku. Zdá se, že požehnání v pokračování slavného boxerského rodu.

Jaromíra Konečná ml. a Lukáš KonečnýJaromíra Konečná ml. a Lukáš Konečný

Možná ještě většího úspěch dosáhl pardubický Ondřej Budera (13-17-1, 8 KO), který se po poslední prohře (v červenci v sedmi kolech s neporaženým Malikem Zinadem) de facto už loučil s kariérou. Nyní ale sáhl na poslední chvíli po souboji s o rok starším Němcem Saschou Arsumanjanem (7-1-1, 4 KO) a připravil mu první porážku profesionální kariéry.

Byť měl opticky navrch, byl aktivnější, tvrdší, bijec s arménskými kořeny byl na papíře domácím boxerem. Nebylo mu ale nic platné. Bodoví se totiž řídili děním v ringu a rozhodli následně: 76-76 a 78-74, 78-75 pro Buderu!

ZÁZNAM GALAVEČERA BOXING LIVE 2020 ZE SLUNETY MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze