Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Další ostuda a zkrat bodového. Bebic zkazil jinak parádní střet Culcay – Baraou

  • Napsal Antonín Vavrda

Culcay vs BaraouCulcay vs BaraouBERLÍN – V pátek večer se uskutečnil galavečer Agon Sports a Sauerland Event v Havelstudios v Berlíně. Vrchol obstarali Jack Culcay (29-4, 13 KO) a Abass Baraou (9-1, 6 KO). Těsnou výhru 2-1 zaznamenal prvně jmenovaný, kterou poražený těžko kousal. Matchmaker Tom Dallas pak zveřejnil na sociálních sítích oficiální kartu bodových a vzbudil pozdvižení...

Byl to skvělý zápas. Dle německých médií jeden z nejlepších u našich západních sousedů za poslední rok. S ohledem na pandemii koronaviru, která nám sebrala skoro půl roku zábavy, se s tím možná i dá souhlasit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Souboj generací, dvou skvělých amatérů, kteří mají doma medaile z MS i ME a které dělí devět let věku, nabídl hodně zajímavé dění. Po úvodním dějství, ve kterém byl lehce aktivnější zkušenější Culcay, to vypadalo na dominanci skvěle technicky vybaveného Baraou.

Ten dominoval pohybem, očima, kontry, Culcay byl sice úderově aktivnější, většinu jeho pokusů ale končilo na rukavicích soupeře. V mistrovských kolech ale Culcay zabral, zrychlil, přitvrdil, dostal mladšího protivníka pod tlak a bodoval. Přesto to vypadalo, že to nebude stačit. Autor těchto řádků nabodoval duel při sledování (a komentování) přímého přenosu 116-112 pro Baraou (na BoxRec.com je dalších sedm hodnocení fanoušků a všechny s tímto verdiktem).

Bodoví v zápase Culcay vs BaraouBodoví v zápase Culcay vs Baraou

Jeden z bodových – Oliver Brien – se s tímto verdiktem skoro shodoval, viděl ho 116-113 (jedno remízové kolo). Peter Milord a Iko Bebic se ale přiklonili na stranu Culcaye, když měli na svých kartách verdikt 115-113 a 115-114 (opět remízové kolo).

Byť se toto dá rozporovat, ostatně Baraou nebyl s výsledkem spokojený, přesto předvedl určitou smířlivost. „Předvedl jsem skvělý výkon, s prohrou se musím nějak vypořádat. Ale na cestě vzhůru mě nic nezastaví,“ pronesl pětadvacetiletý talent lehké střední váhy.

„Abass byl důstojným soupeřem. Ale byl jsem lepší, silnější. Jsem připraven na odvetu, pokud ji bude chtít,“ reagoval o devět let starší „Golden Jack“, který se ale triumfem přiblížil další titulové šanci, což případné okamžité druhé setkání hodně stěžuje.

Krátce po bitvě jeho bývalý promotér a nyní ten Baraou – Wilfried Sauerland (80) – z Jihoafrické republiky vzkázal: „Pro mě byl Abass o dvě kola před Culcayem. Ale sledovali jsme neuvěřitelný boj.“ Pro deník Bild pak jeho šéftrenér Ulli Wegner (78, duel sledoval přímo z místa) přidal: „Světový boxerský zápas. A výsledek je v pořádku.“

Zda zůstane podobná nálada v jejich táboře i v dalších dnech, je ale otázka. Důvod? Jejich matchmaker Tom Dallas totiž umístil na Twitter bodovací karty. A způsob, jakým si Bebic pojistil výhru „svého“ favorita, je doslova ostudná. Prvních pět kol dal všechna na stranu Culcaye, šesté pak remízové, čímž si pojistil jeho případnou výhru v případě předčasného ukončení. Potřebné ještě jedno kolo pro Culcaye pak našel v jedenácté tříminutovce.

Culcay vs. BaraouCulcay vs. Baraou

Zajímavostí budiž, že všichni tři bodoví se shodli jen třech kolech, z toho na dvou pro poraženého (8. a 9.) a jen jednom pro vítěze (11.), Bebic pak nenašel příliš shodu ani s Milordem, byť se dostali ke stejnému výsledku, výhře ex-mistra světa v amatérského i profesionálního ringu.

„Bodování prvních pěti kol pro Culcaye je od Bebice čisté podvádění. Přitom to mohl udělat daleko méně okatě. Zasraný vtip,“ napsal pod snímek bodovací karty Dallas. Jedni s ním souhlasí, další – například i editor Fightnews.com Przemek Garczarczyk připomněl, že Sauerland podobné věci dělá celkem často a že holt jen došlo k naplnění heslo „kdo s čím zachází, také schází“.

A byť má pravdu, škoda, že ti, kteří podobnými záležitostmi trpí nejvíce, jsou samotní boxeři.

Culcay vs. BaraouCulcay vs. Baraou

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze