Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Další německý trapas. Polský 'pytel' pro Demirezena zatkla po vážení policie

  • Napsal Antonín Vavrda

Na vážení bylo ještě vše v pohoděNa vážení bylo ještě vše v pohoděPRAHA – Říká se, že Amerika je zemí neomezených možností. Co se týče boxu, dá se podobně mluvit o Německu. Důkazem budiž situace z posledního víkendu.

Ještě v pátek se Polák Jacek Piatek (11-0, 9 KO) na vážení po boku favorizovaného Turka Aliho Erena Demirezena (14-1, 11 KO) usmíval na fotografa. A to je pro většinu milovníků tohoto sportu zárukou, že na očekávaný duel dojde. Jenže u našich západních sousedů platí jiná pravidla. Stačí si vzpomenout na prosinec roku 2019, kdy Němec Güney Artak (6-0, 6 KO) čekal na svého soupeře Dannyho Williamse (54-29, 41 KO) připraven v ringu.

VÍCE K TÉMATU:

Což o to, dočkal se. Jenže „Brixton Bomber“ dorazil do ringu v civilním oblečení a kabátu, aby oznámil, že jej „nesnesitelně bolí hlava“ a že boxovat nebude. Poté se otočil a z ringu odešel. Zuřícímu Artakovi navzdory.

Budiž náhodou, že Williamse a Piatka spojuje ročník narození a věk – 47 let. Ani Demirezen se polského soupeře nedočkal. Místo něj do duelu o evropský titul WBO v těžké váze nastoupil domácí Nikola Milačič (21-2, 14 KO), který boxuje pod stejným promotérem jako turecký olympionik. Ba co víc, dokonce ve stejném klubu v Hamburku, kde se akce konala. Prostě sparing o pás. Sparing, který těžko nemohl favorit prohrát (také neprohrál, ale slavil snadné vítězství před limitem).

A co v té době dělal Piatek, který by dopadl nejspíše podobně jako Milačič, protože rozhodně kvalit Demirezena nedosahuje?

Večeřel ve vazební věznici přístavního německého města. Důvod? Nezaplacená pokuta 500 eur v době, kdy je v podmínce za jiný prohřešek proti zákonům.

Promotér galavečera Erol Ceylan z EC Boxpromotions o jeho problémech nevěděl, policisté, kteří jej zastavili k běžné silniční kontrole jeho prohřešek při projetí dokladů databází zjistili snadno. A Piatka zadrželi.

Skoro se až nabízí, zda je promotér v celé záležitosti nevinně. Přece jen, akci vysílal v placené sekci svých stránek největší evropský bulvární deník Bild...

Mimochodem, pohodlná vítězství oslavili i další dva zástupci pořádající stáje v domácím gymu – Michael Wallisch (22-4, 15 KO) a Viktor „Faust“ Vykhryst (6-0, 4 KO), který je dle některých novým „Vladimirem Kličkem“.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze