Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Conlan má svoji pomstu. 'Co dál? Teď si dám koncert Mariah Carey,' pousmál se

  • Napsal Antonín Vavrda

Conlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.comConlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Hodně po tom zápase toužil. Potřeboval ho. A o víkendu ho také dostal, Ir Michael Conlan (13-0, 7 KO) v deseti kolech hladce 3-0 na body (100-90, 99-91 a 98-92) porazil Rusa Vladimira Nikitina (3-1) a může poklidně pokračovat ve své profesionální kariéře.

Osmadvacetiletý rodák z Belfastu toužil po duelu s o rok starším Rusem hodně dlouho. Vlastně od chvíle, co opustil amatérský ring po jejich druhém vzájemném střetu. Střetu, který opanoval Nikitin těsně 3-0 na body.

VÍCE KE CONLANOVI:

A Conlan ztropil v ringu divadlo, kterým dal jasně najevo, co si o AIBA (Mezinárodní boxerské asociaci) a zákulisí amatérského boxu myslí.

Zatímco AIBA je nyní v existenčním problémech, irský talent absolvoval v sobotu v noci ve slavné Madison Square Garden svůj 13. profesionální duel. Ten zdaleka nejvíce chtěný. „Nezajímají mne titulu. Chci Nikitina, nebudu mít klid, dokud se s ním neutkám a neporazím ho,“ opakoval neustále.

Proto nastoupil do ringu proti soupeři se třemi profesionálními duely. Proti soupeři, který je v ratingu BoxRec.com daleko za ním, až v sedmém stovce pérové váhy. Byť do těchto pater nepatří. Ostatně to ukázal i v desetikolové řeži s Conlanem.

Bodoví sice byli nekompromisní, ovšem až tak snadná práce to Ira nebyla. Ruský bohatýr žijící v kalifornském Oxnardu a bouřlivě podporovaný Vasilem Lomačenkem i jeho otcem Anatolijem dokázal v některých pasážích duelu donutit „hrát soupeře jeho hru“ – boxovat na krátko, pouštět se do přestřelek.

A v nich byl Nikitin povětšinou lepší, tvrdší.

Conlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.comConlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.com

Conlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.comConlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.com

Jenže ve chvíli, kdy se Conlan vrátil ke své práci a pohybu, měl problémy. Bijec z Belfastu, který většinu duelu strávil v otočeném gardu, se ve druhé polovině z vypsaných deseti kol zaměřil na spodky rivala a to rozhodlo. Sebral mu šťávu. Sílu úderů.

Po závěrečném gongu tak mohl slavit. A tentokrát se nemusel bát zářezu rozhodčích. Ti byli na jeho straně. To on byl domácím boxerem, byť oba patří do stáje Top Rank Boxing. A oba mohou řádně provětrat pérovou i super pérovou váhu. Dokonce je měl na své straně možná až moc. Verdikt 100-90 a vlastně ani 99-91 dění v ringu neodpovídají.

Nikitin, který trefil 130 ze 657 úderů (Conlan 177 z 606), pro sebe minimálně tři kola uzmul. Nic to nemění na tom, že prohrál. Stejně jako to nic nemění na tom, že ač byl duel vyhecován, někdy hodně drsný, tak mezi oběma žádná nenávist nepanovala.

„Nikdy tam nebylo nic takového. Já jen potřeboval svoji odvetu, svůj zápas s ním mimo korupci amatérského ringu. Vladimir nechal v ringu srdce, je to velký bojovník,“ poznamenal hned po duelu Ir pro ESPN. Svá slova poté zopakoval pro novináře ze své vlasti i na tiskové konferenci.

Pohodu a vnitřní smír pak ukázal i při otázce, jaké má další plány. „Chci vánoční večeři se šunkou, chci si to užít se svojí rodinou. A ještě předtím se těším na koncert Mariah Carey,“ pousmál se Conlan. Slavné americké zpěvačce totiž patřila legendární MSG hned následující den a aréna se na její koncert začala chystat de facto okamžitě poté, co se boxeři a novináři zvedli a zamířili po tiskovce domů. Tedy do hotelu...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MICHAEL CONLAN VS. VLADIMIR NIKITIN

Conlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.comConlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.com

Conlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.comConlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.com

Conlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.comConlan vs. Nikitin / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze