Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Chisora přejel Price: Chci Parkera, Millera, nebo Usyka. A ty Davide, nekonči!

  • Napsal Antonín Vavrda

Chisora vs. Price / zdroj foto: Boxingscene.comChisora vs. Price / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Brit Dereck Chisora (32-9, 23 KO) jede dál na vlně vítězství směr titulový zápas. V sobotu večer nedal šanci krajanovi Davidu Pricemu (25-7, 20 KO) a je de facto krok od souboje o titul mistra světa.

Opětovně selhal. „Ten kluk nedokáže prodat to, co předvádí v tréninku. Je to o hlavě. A je to obrovská škoda, protože on je fantastický,“ řekl na adresu Price jeho krajan, bývalý dlouholetý šampion WBO v křížové váze, Johnny Nelson.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Zda by měl skončit? Já nejsem ten, který by jej měl soudit. Je ale na něm, zda chce bojovat na domácí scéně, zda chce být testem pro kluky směřující na světovou scénu,“ přidal. „Nekonči, to je pro kund....,“ doplnil jej tradičně expresivně sobotní vítěz.

Ten se zastavil za Pricem v šatně po jejich čtyřkolovém souboji. Souboji, který byl rychlejší a jednostrannější, než se čekalo. Obr z Liverpoolu nebyl schopen udržet Chisoru na přední ruce, ani ho natrefovat pořádně čistě svoji obávanou pravačkou. A tvrdě za to pykal. V jednom z klinčů dostal úder na čelist, poté další tvrdý zvedák a když se chtěl chytit, úder na ucho a šel k zemi.

Otřesený bronzový medailista z Her 2008 se dokázal postavit zpět na nohy. Chtěl pokračovat. Jeho roh byl ale proti. Než dal ringový Howard John Foster povel k pokračování souboje, přilétl mu k nohám ručník.

Byl K.O.nec.

„Sedl jsem k němu a řekl mu, ať se vysere na nějaké odcházení a chmury. Ať si to rozdá třeba s Lucasem Brownem, který to vypadá, že se chce vrátit. Myslím, že tenhle duel by chtěli lidé vidět,“ přidal na adresu svého posledního protivníka Chisora.

Poté už se ale věnoval budoucnosti. „Chci boxovat na galavečeru Ruiz vs. Joshua II. (7. prosince). Dejte mi Jarrella Millera, Alexandra Usyka nebo Josepha Parkera,“ vyjmenoval protivníky, kterého zajímají. „Jsem připraven, kdykoliv a kdekoliv. Na kohokoliv z nich. I na Parkera. Jen doufám, že ho znovu nekousne pavouk,“ rýpl si do bývalého mistra světa WBO z Nového Zélandu.

Ten měl původně s Chisorou v sobotu boxovat. Jenže právě kvůli podezření na kousnutí jedovatým pavoukem doma v přípravě byl z duelu stažen. A zjevně nedojde ani na Chisorovy tužby o prosincovém termínu, byť z jeho tábora z ní hlasy, že je Parker už v tréninku.

„Bude připravený v únoru, možná březnu. Je to dlouhá pauza, ale to bohužel tak. Teď přiletí, sedneme si a budeme řešit co dál,“ vzkázal na ostrovy jeho manažer David Higgins. „Ok, tak sem s Usykem,“ zareagoval „Del Boy“.

„Ten zápas by byl parádní. Usyk je povinným vyzývatelem WBO v těžké váze. Kdyby se šlo o titul, byla by to paráda,“ svěřil se jeho manažer David Haye. „Udělám pro titul cokoliv,“ přidal se jeho chráněnec momentálně se pyšnící přezdívkou „War“.

Pokud bude opravdu chtít spojit titulovou bitvu s jménem Usyk, bude muset být trpělivý. Protože o něj budou bojovat 7. prosince (mimo jiné) Ruiz s Joshuou. Až poté se bude řešit, co s ním. Ve chvíli, kdy zvítězí Brit, je jisté, že se pásu vzdá a bude povinně hájit ten federace IBF, kde čeká Bulhar Kubrat Pulev. Pokud Mexičan s americkým pasem, je vše ve hvězdách.

A tak pro případnou pouštní bitvu zbývá Chisorovi už jen Američan Miller. Ten ale zatím mlčí. Dočkají se fanoušci střetu dvou tanků, kteří příliš neznají box z ústupu a neustále vyvíjí na soupeře tlak? Nebo to promotér Eddie Hearn, kterého „War“ označil před duelem za záludného podvodníka, vymyslí úplně jinak?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DERECK CHISORA VS. DAVID PRICE

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze