Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Chavez Jr. zostudil box, po hrozném výkonu prohrál s veteránem UFC Silvou

  • Napsal Antonín Vavrda

Silva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkieSilva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkiePRAHA – Pětatřicetiletý Mexičan Julio Cesar Chavez Jr. (52-6-1, 34 KO) zapsal čtvrtou prohru z posledních šesti duelů. Jenže tentokrát neprohrál se žádným špičkovým boxerem, ale bývalým králem UFC napříč vahami Andersonem Silvou (2-1, 1 KO).

Fraška. Se vším všudy. Syn slavného otce nedokázal v pátek navážit smluvně stanovený limit 82,6 kg (182 liber), což je mimochodem nejvíce, co kdy bývalý šampion střední váhy (160 liber) měl vážit. Přesto přišel na tradiční akt s 83,6 kilogramy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Beru vážně každého soupeře, Silvu nevyjímaje. Myslel jsem, že když bojoval celou kariéru v limitu 184 liber, tak to je nyní také tak, žádnou smluvní váhu jsme neměli. Nebyl by problém zhubnout, vše je v pohodě,“ vymlouval se před duelem a zároveň sliboval, že v ringu bude dominovat.

Jenže chyba lávky. Ano, z prvních tří kol byla dvě v jeho režii, jenže následně si více stěžoval na fauly soupeře (ano, ten se občas zapomněl a strčil dopředu loket, ale později Chavez už poukazoval na každou blbinu) než se soustředil na vlastní box. A dle toho to také vypadalo. Například v celém pátém kole trefil jediný úder, celkově pak zasáhl soupeře 53krát, zatímco Silva se trefil 99krát (v kolonce power punches byl poměr ve prospěch Brazilce 60-41).

Do poslední tříminutovky sice bývalý velký talent světového boxu vstoupil aktivně, cítil, že se zápas pro něj nevyvíjí dobře, ani to ale nestačilo. Ani v tomto kole nebyl lepším. Přesto – stejně jako šestačtyřicetiletý (!) Brazilec – slavil.

A divil se, když první bodový mířil v poměru 77-75 za soupeřem. Radoval, když další viděl (nepochopitelně) jeho výhru 77-75. A definitivně propadl do deprese, když třetí verdikt zněl 77-75 pro Silvu (autor těchto řádků nabodoval duel 78-74 pro něj).

Muž, který za posledních devět let vyhrál v UFC jediný duel a který má v boxu dva zapomenuté duely z let 1998 a 2005 (1-1), mohl začít slavit se svým týmem. Nejen vlastní triumf, ale také výhru světa MMA v boxerském ringu, na kterou tolik toužebně čekalo.

Nepovedla se v posledních letech Conoru McGregorovi ani Benu Askrenovi. Prvního zostudil stárnoucí Floyd Mayweather, druhého dokonce Youtuber Jake Paul. Nyní naopak udělal svému sportu medvědí službu Julio Cesar Chavez Jr. „Myslím, že to mohla být remíza, neublížil mi, ale já nebyl schopen trefovat údery, které jsem chtěl. Myslím, že tam bylo dost vyrovnaných kol,“ řekl po prohře, než odešel do šatny.

¨Silva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkie¨Silva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkie

Silva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkieSilva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkie

A definitivně ukázal, že mezi šestnáct provazů už dávno nepatří. Mimochodem, nakolik je pro svět MMA tento duel důležitý (a také triumf jejího zástupce) dokazuje například web MMAjunkie, který reportem z Guadalajary svoji stránku otevírá. Přestože se ve stejnou dobu konal také galavečeru UFC on ESPN 25 a v předchozích dvou dnech byly v akci zástupci Bellatoru i PFL.

„Wow, cítím se tak neskutečně šťastný. Musím poděkovat mým trenérům, kteří se mnou udělali hodně skvělé práce. Miluji tento sport, miluji box, byl to můj sen si zkusit podobný zápas, jsem rád, že mi pomohli být takto skvěle připraven,“ usmíval se ještě v ringu muž, který má zkušenosti vedle MMA také s thajským boxem a kickboxem.

A kterému ve svém rodném městě pogratuloval přímo mezi šestnácti provazy také Canelo Alvarez. „Nevěřím tomu, přišel za mnou Canelo Alvarez a mluvil se mnou. Jsem tak šťastný,“ věděl Silva moc dobře, kdo mu přišel gratulovat (Chavez naopak před víkendem tvrdil, že Silvu do domluvení duelu neznal).

Nejlepší boxer napříč vahami mohl mít hned dvojí radost – krom toho, že sám Chaveze Jr. porazil a že mezi krajany nepanují dvakrát vřelé vztahy –, slavil o hodinu dříve také jeho starší bratr Ramón Alvarez (29-8-3, 16 KO), který v bojovném duelu porazil po osmi kolech na body mladšího sourozence Chaveze – Omara (38-7-1, 25 KO).

Silva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkieSilva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkie

Silva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkieSilva vs. Chavez Jr. / zdroj foto: MMAjunkie

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze