Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Canelo sfoukl Yildirima, kterého hájí WBC i trenér. Mexičana nyní čeká Saunders

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo poslal Yildirima ve třetím kole k zemi / zdroj foto: Matchroom BoxingCanelo poslal Yildirima ve třetím kole k zemi / zdroj foto: Matchroom BoxingPRAHA – Mexická hvězda Canelo Alvarez (55-1-2, 37 KO) bez problémů ve třech kolech rozebral tureckého „Robota“ Avniho Yildirima (21-3, 12 KO) a vykročil vstříc svému plánu: sjednocení super střední váhy. Dalším soupeřem šampiona WBC a WBA bude držitel pásu federace WBO, Brit Billy Joe Saunders (30-0, 14 KO).

Žebříčkově hůře postaveného soupeře potkal třicetiletý Alvarez naposledy před jedenácti lety, když se mu ještě v lehké velterové váze postavil v duelu „jen“ o stříbrný pás WBC argentinský veterán Carlos Manuel Baldomir.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jen tak pro zajímavost – i v sobotu se vrátivší Lukáš Konečný, který má za posledních sedm let na kontě dva comebackové duely, je v ratingu super střední váhy jen o 120 míst za Yildirimem a v době posledního titulového duelu – v dubnu 2014 proti Američanovi Peteru Quillinovi měl na kontě třikrát více bodů, než má nyní turecký bijec přezdívaný „Mr. Robot“.

„Omlouvám se za Avniho, někdy holt to, co vidíme na papíře, neodpovídá realitě. Měli jsme velká očekávání a musíme se zaměřit do budoucna na to, aby se něco podobného neopakovalo,“ kál se po ostré zámořské kritice prezident WBC Mauricio Sulajmán. Nebyl sám, hněv za absolutně nevyvážený duel směřoval i na šéfa druhé federace, jejíž pás Alvarez drží, Gilberta Mendozu z WBA.

„Ve chvíli, kdy se ocitl Avni ve třetím kole na zemi, bylo po zápase. Nedokázal se z toho downu dostat. Když přišel do rohu, nebyl schopen reagovat na moje otázky. A to ani na začátku přestávky, ani na konci. My trenéři máme velkou zodpovědnost, musíme chránit naše svěřence. Byla velká pravděpodobnost, že výkon Canela půjde ještě nahoru, poslat ho do dalšího kola, by bylo extrémně nebezpečné,“ svěřil se Boxingscene.com kouč tureckého vyzývatele Joel Diaz.

Devětadvacetiletý rodák ze Sivasu se na vlastní kůži přesvědčil, že sparingy a zápasy jsou naprosto něco odlišného. A také, jaký progres za tři roky od jejich setkání v tréninkovém kempu Mexičan udělal. „Chtěl jsem udělat velkou show, chtěl jsem impozantní knockout. A to se mi myslím povedlo,“ pronesl po duelu skrze tlumočníka Alvarez.

Toho na fotbalovém stadionu Hard Rock Stadium v Miami Gardens sledovalo na 15 tisíc natěšených, především mexických fanoušků. Pro ty byla větší show nejen jeho pozápasový rozhovor, ale také krátké video poté, co dostal slovo také promotér z Matchroom Boxing Eddie Hearn. Hned na místě se totiž představil další zápas Alvareze, ke kterému dojde na mexický víkend nezávislosti – Cinco de Mayo – na začátku května.

8. května se postaví konečně rok po zrušení souboje (kvůli koronavirové pandemii) britskému levorukému šampionovi WBO Billy Joemu Saundersovi. „Jestli může nyní někdo Canela v této váze porazit, pak Billy,“ řekl jasně sám Hearn, který je momentálně promotérem obou rivalů (Alvarez má vlastní manažerskou stáj, ale patří pod DAZN, kde se stará o zápasy a galavečery šéf Matchroom Boxing).

„Těším se na tuto výzvu, chci psát historii a odejít jednou jako jeden z nejlepších vůbec. Je to špičkový bojovník, ale vím, co mám dělat. Chci se stát prvním boxerem z Mexika či Latinské Ameriky, který sjednotí některou z váhových divizí,“ okomentoval příští souboj tradičně naprosto klidný Mexičan.

Canelo vs. Yildirim / zdroj foto: Matchroom BoxingCanelo vs. Yildirim / zdroj foto: Matchroom Boxing

Canelo vs. Yildirim / zdroj foto: Matchroom BoxingCanelo vs. Yildirim / zdroj foto: Matchroom Boxing

Přes Atlantik mu vzápětí přišel video vzkaz od boxera, kterého manažersky zastupuje kontroverzní skupina MTK Global. „Jsem připraven na další taneček, Canelo. Musíte se odvážit být skvělí a nebudete skvělí, pokud neporazíte skutečné velikány. Věřím, že jsem jediný, kdo dovede odemknout tajemství Canela Alvareze a kdo ho zkrotí,“ znělo od jednatřicetiletého kamaráda Tysona Furyho, který platí podobně jako on za velmi technického a šikovného boxera.

„Je hlavní tváří tohoto sportu, má můj maximální respekt, zdolal skvělé soupeře, rozhodně má ve svém rekordu větší kvalitu než já, ale já mám zase celkově více zkušeností, nikdy jsem nebyl v problémech, vím, co mám dělat, dělám to tak celý život. Je mi 31 let a jsem připravený na svoji velkou výzvu. Nikdo, ani Canelo, není neporazitelný. Věřím, že když využiji svého potenciálu a dovedností, mohu Canela porazit,“ dodal Saunders.

Už loni se fanoušci na tento střet těšili. Už tehdy experti uznávali, že právě tento britský boxer je pro Alvareze momentálně největším nebezpečím v super střední váze, pokud se ten nechce utkat se svým americkým „krajanem“ Davidem Benavidezem. Za dva měsíce zjistíme, co na tom bylo pravdy...

Canelo vs. Yildirim / zdroj foto: Matchroom BoxingCanelo vs. Yildirim / zdroj foto: Matchroom Boxing

Canelo vs. Yildirim / zdroj foto: Matchroom BoxingCanelo vs. Yildirim / zdroj foto: Matchroom Boxing

Canelo vs. Saunders plakát / zdroj foto: Matchroom BoxingCanelo vs. Saunders plakát / zdroj foto: Matchroom Boxing

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze