Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO 'Brutální protinožci': Hunt opět padl, vítěz chce Whittakera. A také dvojí down

  • Napsal Antonín Vavrda

Gallen vs. HuntGallen vs. HuntPRAHA – Parádní boxerskou akci dokázal dostat na otevřený Bankwest Stadium v Parramattu promotér Matt Rose. Hlavním duelem byl sice ten mezi talentem Timem Tszyuem (17-0, 13 KO) a Bowynem Morganem (21-2, 11 KO), více zájmu si ale zajistily „předzápasy“.

Po více než dvaceti letech se zpět čistě do boxerského ringu vrátila samojská legenda, Mark Hunt (0-2-1). Ten drtil soupeře v K-1, má za sebou 27 zápasů v MMA (13-14) s těmi nejlepšími možnými soupeři, v klasickém ringu ale i po středě marně čeká na triumf.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Přitom k němu rozhodně nebyl daleko. A řeč není o úterním vážení, kdy se do bývalého hráče rugby Paula Gallena (10-0-1, 5 KO) svým obávaným capákem a málem zasáhl, ale o dnešním skutečné show. Mezi šestnácti provazy (bez nohou) zkušenějším soupeřem otřásl v kole číslo dvě. Roztančil ho v kole číslo čtyři. Přesto po osmnácti minutách musel gratulovat soupeři, který slavil těžké bodové vítězství 58-56 (2x) a 59-55.

Autor těchto řádků se přiklání k názoru komentátorů, že duel mohl a měl skončit remízou, Hunt byl lepší v prvních dvou i ve čtvrtém kole, Gallen pak ve zbylých s tím, že byl z jeho strany až příliš znát respekt z granátů legendy přezdívané „The Super Samoan“. Ten ale po duelu opět celkem rychle vyprchal.

„Chci Roba Whittakera, pokud se mi teda přestane schovávat. Zbiju ho stejně jako jsem zbil Marka,“ pronesl už devětatřicetiletý bývalý ragbista, který těmito slovy vyzval ex-šampiona UFC ve střední váze Roberta Whittakera. Ten měl ostatně údajně už nabídku na tento duel – ve výši 1,5 milionů dolarů. Tu ale jeho tým s díky odmítl. „Chci boxovat. Myslím to vážně, neberu to už jen jako show, ale naprosto vážně,“ přidal muž, jehož tým nabízel pro exhibici také Miku Tysonovi.

Možná ještě šílenou bitvu předvedli před oběma obry Ty Telford (6-1-1, 2 KO) a Darragh Foley (19-4-1, 9 KO), kteří si to rozdali o tři lokální pásy WBA, IBF a IBO v super lehké (lehké velterové) váze. „Právě jsme viděli zápas z jiného světa, ten nejlepší, jaký Austrálie zažila,“ žasl komentátor večer Ben Damon.

Telford vs. Foley / zdroj foto: TwitterTelford vs. Foley / zdroj foto: Twitter

Telford vs. Foley / zdroj foto: TwitterTelford vs. Foley / zdroj foto: Twitter

„V tomhle zápase si nezaslouží být poražený,“ přidal ohromeně a podobné komentáře přidávali také fanoušci na sociálních sítích. Poraženým nakonec byl prvně jmenovaný, přestože poslal soupeře v osmém kole až na stolek k rozhodčím.

Kdo ví, možná se jim tato náklonnost nakonec líbila, dva z nich viděli vyhrát dvaatřicetiletého leváka 97-93 a 95-94, třetí pak se přiklonil na stranu o devět let mladšího do dnešního dne neporaženého mírného favorita (mimochodem, oba zažili i společný down).

Aplaus si ale vysloužili oba. „Boj roku, boj desetiletí, byl to neskutečný zápas,“ měl jasno Jeff Fenech, televizní expert a známý to kouč. „Ti dva inkasovali za celý zápas více úderů, než kolik já trefil za svoji kariéru,“ dodal výstižně Billy Dib, australská boxerská legenda a bývalý mistr světa, který odboxoval 54 zápasů.

A jak že dopadl nakonec hlavní duel? Tszyu – syn slavného otce – potřeboval na demolici Morgana 114 vteřin a opětovně si řekl o velký světový duel v lehké střední váze. Ať už doma, nebo v zámoří...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Telford vs. Foley / zdroj foto: TwitterTelford vs. Foley / zdroj foto: Twitter

Telford vs. Foley / zdroj foto: TwitterTelford vs. Foley / zdroj foto: Twitter

Telford vs. Foley / zdroj foto: TwitterTelford vs. Foley / zdroj foto: Twitter

Tszyu vs. Morgan / zdroj foto: TwitterTszyu vs. Morgan / zdroj foto: Twitter

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze