Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Brutální K.O.nec nadějí? Povětkin ze dvou počítání nečekaně sestřelil Whyta

  • Napsal Antonín Vavrda

Povětkin sundavá Whyta / zdroj foto: repro TVPovětkin sundavá Whyta / zdroj foto: repro TVLONDÝN – Obrovskou senzaci zažil celý boxerský svět v posledním Fight Campu stáje Matchroom Boxing v jejím sídle v Brentwoodu. Rus Alexander Povětkin (36-2-1, 25 KO) knockoutoval v pátém kole domácího Dilliana Whyta (36-2-1, 25 KO) a sebral mu pás WBC (prozatímní), WBC Diamond i tři roky budovanou pozici povinného vyzývatele regulérního šampiona.

Přes 1000 dní byl Dillian Whyte v pozici povinného vyzývatele Američana Deontaye Wildera (42-1-1, 41 KO) a nyní i Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO). Pětkrát úspěšně svůj status uhájil, doslova si vymohl smlouvu o tom, že do konce února 2021 musí boxovat s vítězem trilogie Fury – Wilder.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pošesté ale padl. „Patnáct let se drží na špici. Má můj maximální respekt, bude to těžký souboj,“ prohlašoval před sobou dvaatřicetiletý rodák z Jamajky. Tři kola s tímto respektem pracoval, pokaždé si s Povětkinem ťuknul po kole, bylo vidět, že vyčkává, že se snaží boxovat takticky.

Ve čtvrté tříminutovce na chvíli přitvrdil a Povětkin byl poprvé na podlaze ringu. Otřepal se, boxovalo se dál jako by se nechumelilo, v závěru kola šel Rus na zem znovu. Po čistém zvedáku. Do konce dějství chybělo pár vteřin, Whyte opět nezatlačil, vyčkal gongu.

Po půlminutě pátého pokračování zápasu přišel trest. Mistr světa z amatérů i olympijský šampion z Atén 2004 skvěle zapracoval v defenzivě, vyklonil se za přední nohou a švihl svojí levačkou přesně na bradu Whyte.

Ten spočítal světla nad ringem a padl pod provazy. Naopak ringový Mark Lyson ani počítat nemusel. K.O.nec!

„Nečekal jsem, že to takhle vyjde. Měl jsem ho nastudovaného, ale nebylo to takto v plánu. Děkuji všem, co mi věří,“ pronesl po šokujícím triumfu s pásem šampiona WBC přes rameno Povětkin po jednoznačně největším triumfu kariéry. Ve čtyřiceti letech. Po obřích úspěších v amatérech, dvou titulech regulérního mistra světa WBA mezi profíky.

Na – pro mnohé – sklonku oné kariéry. „Nemohu tomu uvěřit. Když dopadl ten úder, přišel jsem si jako v nějakém snu. Povětkin nezačal dobře, Whyte zápas kontroloval a najednou tohle. Jeden úder může změnit všechno, tohle je těžká váha,“ přidal se promotér Eddie Hearn, kterého vzápětí přišel Whyte poprosit o odvetu.

„Dostane ji. Uděláme vše pro to, máme ve smlouvě doložku o druhém souboji. Ano, Povětkin je nyní povinným vyzývatelem šampiona WBC, ale všechny smlouvy jsou stavěné tak, že ten status náleží Whytemu. Budeme to řešit, klíčová je odveta,“ dodal.

Další zápasy galavečera už dopadly relativně dle očekávání. Irka Katie Taylorová (16-0, 6 KO) porazila v deseti kolech i podruhé Belgičanku Delfine Persoonovou (44-3, 18 KO), tentokrát zaslouženě 3-0 na body (98-93 a 2x 96-94), talentovaný Chris Kongo (12-0, 7 KO) ukázal, že má na stále větší zápasy, když v devátém kole knockoutoval Luthera Claye (13-2, 5 KO) a Alen Babič (4-0, 4 KO) doslova umlátil ve dvou kolech Shawndella Terrella Winterse (13-4, 12 KO).

Překvapením v podobě verdiktu trojice bodových skončil jen úvodní duel Jacka Cullena (18-2-1, 9 KO) a Zaka Chelliho (7-1-1, 3 KO). Ten byl celý duel jasně lepší, čehož si ale všiml jen Mark Lyson (97-93). Dva jeho parťáci – Ian John Lewis a Victor Loughlin nesmyslně nabodovali remízu 95-95 a rozhodli tak o verdiktu jednoznačného střetu v super střední váze.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze